Vystoupení pro MŠ

[dnes, 6. červen 2023]

Vystoupení pro MŠ

V pátek 2.6. nás navštívily děti z mateřské školy ve Vrčeni. Naši žáci, kteří navštěvují kroužek Hry s hudbou, si pro ně připravili krásné představení. Nejdříve dětem zazpívali a zahráli kratičkou pohádku O muchomůrce. Následovalo vyprávění O dvanácti měsíčkách, a nakonec ještě taneční vystoupení Čokoláda. K němu se dokonce připojilo i několik dětí z mateřské školy. Potom se všichni vydali na školní zahradu, kde bylo pro děti ze školky připraveno několik stanovišť, kde si mohly zasoutěžit. Děti si společně strávený čas moc užily, a nakonec dostaly i sladkou odměnu. (vá)

Díky, díky, díky!

Představení v Základní škole Vrčeň bylo překrásné, dojemné a milé. My, pozvané dětičky z mateřské školy jsme obdivně s otevřenou pusou sledovaly, jak to sluší rozmarné mochomůrce i celou pohádku o hodné Marušce a dvanácti měsíčkách. A my, učitelky ze školky dobře víme, jak je těžké nacvičit písničku nebo taneček. A vy, velcí kamarádi jste báječně zvládli dvě pohádky s písničkami, dlouhými texty, kostýmy, to vše s pravým hereckým zaujetím. Obdivujeme práci paní vychovatelky Šlajerové a všem vám moc děkujeme.

Vaše děti, MŠ Vrčeň 2.6 2023Duhový školní den dětí

[dnes, 6. červen 2023]

Duhový školní den dětí

Ve čtvrtek po velké svačině jsme se ocitli na duhovém dětském dni. Děti se rozdělily do skupinek a obcházely stanoviště s hrami a úkoly, které pro ně měli připravené žáci 5. ročníku. Během dopoledne si děti mohly vyzkoušet hru s padákem, zahrát si kuličky s duhovými kuličkami, pak také barevné bingo či čáp ztratil čepičku, zároveň se také seznámily s hudebními barvami pomocí hudebního pexesa. Jako skupina také vytvořily barevný plakát z otisků svých dlaní a každý si pak vyrobil náramek z korálků. Nakonec byly děti odměněny několika sladkostmi a diářem s ořezávátkem dle vlastního výběru. Počasí bylo báječné, takže jsme si užili her na zahradě i v přízemí naší školy. (sý)

Dnešní MDD jsme my, páťáci, organizovali, byli jsme na stanovištích a zkoušeli si vést práci mladších spolužáků. Samozřejmě, že nám pomohla příprava p. uč. Sýkorové a pomoc dospělých. Hráli jsme kuličky, vyzkoušeli jsme si hry s padákem, poznávali zvuky i malovali, potrápili se s bingem a navlékli si korálkový náramek na památku. Celé dopoledne jsme si užili a děkujeme za ceny, dobré počasí i náladu. (pa)Jarní setkání tříd

[dnes, 6. červen 2023]

Jarní setkání tříd

Přišel poslední květnový den, skončilo jaro a my jsme oslavili v naší škole narozeniny žáků a žákyň. Páťáci uváděli jednotlivé měsíce a oslavence, kteří si vybírali malé odměny. Navíc nám prozradili svůj věk, slovo z narozenin a pochlubili se třeba i příchutí dortu. Konec roku se blíží a letňáci nám za měsíc ukončí školní rok. (pa)OVOV Tachov - krajské kolo 2023

[neděle, 4. červen 2023]

OVOV Tachov - krajské kolo 2023

V úterý 30. května se žáci naší školy účastnili sportovní akce OVOV v Tachově - krajské kolo. Vybraní žáci se utkali s velkou konkurencí v celkovém počtu 188 sportovců. Své síly změřili v disciplínách: běh na 60m, skok daleký s rozběhem, shyby na šikmé lavičce po dobu 2 minut, leh sed po dobu 2 minut, hod míčkem a běh na 1000m. Žáci byli rozděleni do svých kategorií dle roku narození. Umístění našich žáků: Karolína K. 6.místo, Veronika L. 4.místo, Oldřich V. 5.místo, Matěj P. 4.místo, Jiří W. 6.místo. Přestože naše škola nemá sportovní zázemí pro atletiku, naši žáci si vedli velmi dobře a bojovali statečně. Za jejich výkony jim patří pochvala a velký dík za reprezentaci školy. (du)

Více...Pozvánka na 15.6.2023

[neděle, 4. červen 2023]

Přikládám pozvánku na celoškolní akci Tři svátky k nám letí, pro mámy, táty a děti. Rádi uvidíme i další členy rodiny.


Více...


Pozvánka na 15.6.2023

Atletický trojboj 2023

[středa, 31. květen 2023]

Atletický trojboj 2023

Středeční dopoledne 24.5.2023 se osm dětí zúčastnilo atletických závodů v běhu na 50 m, skoku dalekém a hodu míčkem do dálky. Bronzovou medaili ve sprintu si odvezla Kačka Roušalová - gratulujeme. Ač naše škola nemá sportoviště, kde bychom mohli trénovat, vedli si naši žáci velmi dobře a s velkým úsilím bojovali. Za to jim náleží pochvala. Děkujeme SDH Vrčeň - p.Strolenému ml. za dopravu do Přeštic a jeho trpělivost při pětihodinovém čekání k odvozu sportovců zpět do školy. (šle)

Více...McDonald's Cup - krajské kolo v Písku

[úterý, 23. květen 2023]

McDonald's Cup - krajské kolo v Písku

Naši žáci postoupili do krajského kola fotbalového turnaje v kategorii malotřídních škol. Toto klání se uskutečnilo v Písku 18.5.2023. Deset škol bylo rozděleno do dvou skupin. Naši kluci nakonec obsadili 8.místo a za jejich výkon jim patří obdiv i dík.

Dopravu zajišťovali rodiče. Paní L.Sýkorová a paní T.Pelcrová kluky odvezly do Písku a zpět. Chtěl bych oběma maminkám touto cestou poděkovat za jejich ochotu a čas, který věnovaly školnímu sportování.

Kluci k tomu napsali:

Tento týden jsme se zúčastnili fotbalového utkání v Písku. Účastnilo se 10 škol. Jeden zápas se nám podařilo vyhrát 3:0, ostatní zápasy tak úspěšné nebyly. Ale myslíme si, že jsme si to užili. Když vše skončilo, bylo společné vyhlášení výsledků. Pak nás čekal návrat domů. Jsme rádi, že počasí se nám povedlo. (Maty, Vávra, Miki a Olda ze 4.r.) (pa, mk)

Více...Jarní dopravní hřiště

[pátek, 19. květen 2023]

Jarní dopravní hřiště

Jarní dopravní hřiště v Blovicích, na které vyjeli naši žáci 5., 4. a 3. ročníku ve čtvrtek 11. května 2023, se nám opravdu vydařilo. Přes nepříznivou předpověď počasí bylo hezky a cyklisté i chodci si to na hřišti užili. Zopakovali jsme si pravidla a vyzkoušeli si je v provozu. I železniční přejezd se rozezněl. Žaci 5. ročníku si z poslední návštěvy dopravního hřiště odvezli průkaz cyklisty, ovšem až po splnění dopravních testů. Jejich mladší spolužáci se už těší na další návštěvu v následujícím školním roce. (je)

 

Více...Český den proti rakovině 2023 II

[úterý, 16. květen 2023]

Ve středu 10. května 2023 probíhal 27. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Barva letošní stužky, která zdobila kvítek měsíčku lékařského, byla bleděmodrá. Liga proti rakovině Praha zvolila za téma letošní sbírky nádorová onemocnění průdušek a plic. Každý při zakoupení kytičky dostal také letáček s informacemi o možnostech prevence. Naši dobrovolníci vybrali do dvou vaků celkem 4.145 Kč, což znamená, že kupující dávali do vaků více než minimální hodnotu za kvítek, která činila 20 Kč.

Všem dobrovolníků a kupujícím děkuji za ochotu se zapojit.

Více...


Český den proti rakovině 2023 II

Barvení chodníku

[úterý, 16. květen 2023]

Barvení chodníku

Bylo krásné slunečné počasí a květiny nám vykvetly i na chodníku, asfaltu. Děti malovaly tulipány, kopretiny, pampelišky a moc se jim zábava líbila. Touto akcí jsme si připomněli Květinový den proti rakovině a zároveň Den matek. (šlr)

Více...Vycházka školní družiny

[úterý, 16. květen 2023]

Vycházka školní družiny

Při procházce po okolí jsme navštívili i zdejší zahradnictví, kde si žáci prohlédli rostliny ve skleníku. Viděli krásně kvetoucí azalky, rododendrony, keříky bobkovišně, kanadské borůvky a jahodníky. Také skalničky, trvalky, bylinky a další rostliny. Venku v zahradě nám paní zahradnice ochotně vše ukázala a sdělila nám, jak se která květina pěstuje. Dala nám informace, kam kterou květinu na zahrádce vysadit. Dětem se prohlídka líbila. (pe)

Více...Minikopaná McDonald's Cup

[pátek, 12. květen 2023]

Minikopaná McDonald's Cup

Druhý den květnový odjelo z naší školy 10 sportovců na okresní kolo v minikopané, tentokrát vyhlášené i pro malotřídky. Zadařilo se dobré počasí a ochota místního SDH p.Stroleného, jež nás dovezl na místo konání v Chlumčanech. Naši fotbalisté se utkali s družstvem Letiny a HURÁÁÁ...vyhráli jsme! O góly se postarali: Vávra K., Olda V., Matěj P., Kubík P. a Péťa S. Tím se naskytla možnost postoupit do krajského kola. Pro zpestření a vlastně i trénink si děti zahrály také přáteláky s jinými, staršími, mužstvy. Ač v obci Vrčeň není fotbalové hřiště, tito kluci jsou schopni se sehrát na jakémkoliv trávníku. Patří jim gratulace k výhře a bojovnosti. (šle)

Více...Strana 1 z 106
1 2 3 4 5 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň