Ukázkové hodiny u prvňáčků

[neděle, 7. listopad 2021]

Ukázkové hodiny u prvňáčků

 

Podařilo se uskutečnit ukázkové hodiny pro rodiče prvňáčků. Nemoci dětí způsobily, že v daný den bylo ve škole málo dětí. I tak mohli rodiče vidět, jak ve škole s dětmi pracuji. Předvedli jsme výuku čtení, skládání slov, kreslení uvolňovacích cviků a matematickou práci s číslicemi a příklady.

Myslím, že rodiče byli rádi, když viděli své děti při práci. (mk)Halloween v družině

[neděle, 7. listopad 2021]

Halloween v družině

 

Letošní Halloween ve škole proběhl na téma Pohádkové postavy světadílů. Snažili jsme se dětem přiblížit mýtické postavy jiných zemí. Žáci 5.ročníku byli připraveni na stanovištích ve strašidelných převlecích a měli pro své mladší spolužáky připravené různé úkoly, které museli plnit. V tělocvičně se nám usadil Kyklop s hodem medicimbalem a Minotaur se svým bludištěm. Ve skladu polytechnické učebny čekal australský Duhový had, u něhož si žáci museli vylovit vystřihovánku hada z hromady různých potvůrek. Mořská panna se smrtkou doprovodila děti ve sklepě, aby pomocí zrcadla přečetla vzkaz u Medusy. Na půdě na žáky čekal Impundulu (africký pták hromu a blesku) se svým pomocníkem. Zde se žáci snažili ošálit a oloupit ptáka o jeho zázračná vajíčka obsahující překvapení. Každý, kdo se odvážil projít touto stezkou, byl odměněn dvěma dukáty a bonbonem. Ti nejmladší ještě obdrželi diplom. (ku)DRÁČCI a modelová železnice

[sobota, 6. listopad 2021]

DRÁČCI a modelová železnice

 

V pondělí 25. října se děti z naší školy z oddělení DRÁČKŮ vypravily na průzkum modelové železnice ve Vrčeni. Jen malý kousek od ZŠ a byla by velká škoda tuhle krásu nevidět. Vláčky byly pro děti opravdu velkým lákadlem. Po příchodu nás čekal usměvavý pan průvodce, který nám ukázal svou chloubu – síť železničních kolejí s funkčním vláčkem, nádraží i depa s mašinkami. Samozřejmě nechyběla ani ukázka, jak všechny vláčky jezdí ze stanice. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Děti si mohly prohlédnout především vláčky, lokomotivy, ale také historické předměty ze skutečné železnice, uniformy, petrolejové lampy, cedule i jízdenky. Prostě takové malé muzeum. Děti byly opravdu nadšené. Byla to jízda. (Pe)DRÁČCI a draci ve větru

[sobota, 6. listopad 2021]

DRÁČCI a draci ve větru

 

Třetí oddělení školní družiny DRÁČCI se vydalo v pátek 22. 10. pouštět draky. Většina z nich vzlétla daleko do oblak. Spousta dětí hlásila jakého má doma draka, a kde a kdy ho chodí pouštět, ale našli se i jedinci, kteří draka ještě nikdy nepouštěli. Takže při každém větrném počasí na vycházku s dětmi přibalíme draky a hurá na kopec. Dlouho jsme čekali na vhodné počasí. Buď neustále velmi silně foukalo, nebo bylo úplné bezvětří. Ale nakonec se zadařilo. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a vítr foukal. Jeden zbloudilý dráček skončil v korunách stromů, ale i ten byl zachráněn a vše dopadlo dobře. Odpoledne se nám vydařilo. Užili jsme si spoustu zábavy. (Pe)

Více...Batikování a dlabání dýně

[sobota, 6. listopad 2021]

Batikování a dlabání dýně

 

Včelky v družině: 21.10. jsme učinili pokus přírodního batikování triček a kousků látek. Žáci si donesli slupky z cibule, listy z ořešáku královského, ze kterých jsme vařili výluh, barvu. Bylo to velmi dobrodružné, protože nejdříve se nám listy v hrnci přichytávaly ke dnu, místností se linula nepříjemná vůně. Venku řádil silný vítr, proto došlo k výpadku elektrického proudu.

Žáci si připravili trička, různě je omotali provazem a zauzlíkovali. Samotné barvení jsem musela dokončit doma na plynovém sporáku. Tam jsem ještě přidala výluh z kávy, přesto batika nevyšla nijak výrazně.

Začátkem dalšího týdne před prázdninami jsme vydlabávali a zdobili dýně, které donesli František a Katka. Z našich výtvorů jsme utvořili malou výstavku před školou a u polytechnické učebny. (ku)

Více...Informace družiny

[pátek, 29. říjen 2021]

POHÁDKOVÉ BYTOSTI SVĚTADÍLŮ

DRUŽINOVÁ AKCE ZŠ VRČEŇ

1.11.2021

OD 13.15 DO 14.30 HOD

Čeká vás strašidelná stezka na tajná místa školy.

Více...Družinové posvícení 2021

[neděle, 24. říjen 2021]

Družinové posvícení 2021

 

Ve všech třech odděleních školní družiny děti s paními vychovatelkami pekly a zdobily posvícenské placky, hnětýnky. Letošním tématem byla placková olympijská medaile. Každý si tak mohl vyzkoušet něco málo z cukrářských dovedností. Během celého týdne (11.-15.října) vždy odpoledne jsme se do toho pustili. Děti si vzaly potřebné zástěry, rozválely těsto a začaly vykrajovat. Dětem se to moc líbilo a naparádily placičky čokoládovou a citronovou polevou a cukrovými ozdobičkami. Vůně se při pečení linula celou školou. Někteří se o medaile pokoušeli, ale hlavně chlapci spíše vytvářeli na plackách Himaláje. Jeden ze žáků svůj výtvor okomentoval slovy: "Kdyby se hodnotila placka, po které někdo dostane cukrovku, vyhrála by moje." Odměnou bylo nejen samotné pochutnávání si na vlastním výrobku, ale i ocenění nejlíbivěji ozdobených placiček. Každý si za svou práci domů odnesl svoji placku, dukáty a ti nejlepší placku navíc. Nejstarší děti vytvářely placky také z papíru, přírodnin a knoflíků. (šle, pe, ku)

Více...Vánoční fotografování

[pátek, 22. říjen 2021]

Nabízíme vánoční fotografování žáků, které se uskuteční 9.11.2021 od 8 hodin v tělocvičně. Děti nesou informační lístek s bližšími údaji.


Více...


Vánoční fotografování Zvětšit obrázek

Dopravní hřiště Blovice 2021

[sobota, 16. říjen 2021]

Dopravní hřiště Blovice 2021


V pondělí 11. října jsme po dlouhé době mohli zase vyrazit na dopravní hřiště do Blovic. Žáci se těšili, že budou moci poměřit svoje dovednosti v jízdě na kole. Tentokrát nejeli jen žáci 4. a 5. ročníku, ale zúčastnili se také třeťáci. Rozdělili jsme se do skupin, kdy děti z jedné skupiny si postupně vyzkoušely jízdu na kole nebo procházely hřiště jako chodci a druhá skupina se přesunula dovnitř, kde se děti dozvěděly teoretické informace o silničním provozu, dopravních značkách a správném i špatném chování na silnici. Poté se skupiny vystřídaly.

Výlet na dopravní hřiště zhodnotili někteří třeťáci:

 • Líbilo se mi ježdění na kole. Byly tam semafory, přechod pro chodce, přejezd pro vlak. Dělali jsme i chodce. (Václav Š.)
 • Byli jsme na dopravním hřišti. Půjčili jsme si kola a šli jezdit. Pak jsme šli svačit. Dopravní značky jsme opakovali v učebně. (Ondřej)
 • Jezdila jsem na kole. Moc se mi líbil kruhový objezd. Nejvíce se mi líbilo, jak blikaly semafory. (Šárka)
 • Na dopravní hřiště jsme jeli autobusem. Jezdili jsme na kole. Dozvěděla jsem se spoustu dalších značek. (Veronika)
 • Líbilo se mi, jak jsme jezdili na dopravním hřišti, ale nelíbila se mi zima. Učili jsme se značky. (Jiří Š.)
 • Líbily se mi dopravní značky a semafory na hřišti a co jsme se o nich učili. Návštěvu jsme zakončili v učebně. (Jiří W.)
 • Líbilo se mi, jak jsme jezdili na hřišti. Pak jsme měli svačinu a učili se značky. (Vojtěch)
 • Byli jsme na dopravním hřišti. V učebně jsme se učili dopravní značky. Líbilo se mi, jak jsem byla chodec. (Laura)
 • Jeli jsme do Blovic na dopravní hřiště. Učili jsme se tam cyklistiku. Líbilo se mi být chodec. (Vavřinec)
 • Líbilo se mi na dopravním hřišti. Byly tam semafory, značky a přechody pro chodce. Učili jsme se nové značky. Jezdili jsme i po kruhovém objezdu. (Petr)
 • Jezdili jsme na kolech. Paní učitelka říkala, co znamenají dopravní značky. Nikdo nespadl z kola. (Amálie)
 • Moc se mi líbilo, že tam byly semafory. Pak jsme si povídali o vybavení kol a cyklistů. (Monika)
 • Líbilo se mi, jak jsme jezdili na malé cestě. Učili jsme se značky a pravidla jízdy na silnici. (Oldřich)

Více...ŠD - oddělení Sovičky

[středa, 13. říjen 2021]

ŠD - oddělení Sovičky

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA: prvňáčci a část dětí z 2.ročníku jsou zařazení do oddělení "SOVIČEK". Máme první měsíc školy za sebou. Počasí se vydařilo slunečné, a tak jsme většinu volného odpoledního času trávili na školní zahradě. Nechyběly ani vycházky do okolí. Děti poznávání různých míst v obci a v přírodě mají rády, ale běhání, honění se a "blbnutí" na průlezkách je pro ně zábavnější. Dokonce vybíjená se staršími spolužáky už i některé prvňáčky nadchla. Pro jiné zase byla zajímavější návštěva Modelové železnice u pana Navrátila nebo malování či stavění domečků v lese. Celoškolní téma " Olympijské hry" nás inspirovalo k vytvoření olympijských kruhů z kuželek v rámci našich "školních OH". Ani v říjnu se snad nebudeme nudit! (šle)

Více...Divadlo Alfa - Pohádky z Ošemetna

[středa, 13. říjen 2021]

Divadlo Alfa - Pohádky z Ošemetna

 

Také naši mladší žáci navštívili 7. 10. 2021 divadlo Alfa v Plzni. Všichni byli zvědaví na představení Pohádky z Ošemetna. Pohádkový příběh byl sestaven ze čtyř příběhů. Vše začalo odvážnou holčičkou, která dospělákům v Ošemetnu ukázala, že strach má velké oči. Druhý příběh byl o vodníkovi, který si našel místo pro spokojený život. Také tchoř ve třetím příběhu našel smysl života. V závěrečném příběhu své království a s ním i Ošemetno zachránil statečný král před obří okurkou. Žáci statečně zvládli napínavé scény a pohádky si náležitě užili. Z divadla si odváželi spoustu nových zážitků. (je)

Komentář k první pohádce napsali také dva žáci 3.ročníku: Pohádka byla o tom, že se všichni báli jít do Ošemetného lesa. Ale jedna holčička je přivedla k tomu, že v lese je strašidlo, které je hodné a hraje na lesní varhany. Od té doby se lidé z Ošemetna přestali bát chodit do lesa. (Matěj a Vojta)

Více...Den boje proti rakovině 2021

[středa, 13. říjen 2021]

 

Vzhledem ke komplikované situaci v květnu bylo možné prodávat kytičky až na podzim, od středy 29. září do pátku 1.října. Prodávali jsme kytičky kvítku měsíčku lékařského se zelenou stužkou. Minimální příspěvek za kytičku zůstal stejný jako v předchozích letech a to 20 Kč. Každý, kdo si zakoupil kytičku, dostal leták s informacemi o rizikových faktorech nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty a o možnostech jejich prevence.

Do dvou vaků naši dobrovolníci vybrali celkem 3.087 Kč. Celkem jsme prodali 125 kytiček. I letos byli zájemci o koupi kytičky štědří a za kytičku do vaku někteří vhodili více než 20 Kč. Vybrali jsme o 587 Kč více.

Všem, kteří se do sbírky zapojili, moc děkujeme! (je)

Více...Strana 1 z 93
1 2 3 4 5 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň