Info: kaštany a žaludy

[středa, 28. říjen 2020]

Vážení rodiče, byl vyhlášen sběr kaštanů a žaludů s termínem do konce měsíce října.

Proto jsme se rozhodli, že sebrané kaštany a žaludy vybereme ve škole 2.11. od 15 do 16 hodin a pak ještě 4.11. od 15 do 16 hodin. Další termíny již stanoveny nebudou.

Prosíme o pomoc - mějte kaštany a žaludy zvážené, usušené a nejlépe v papírových (jutových) pytlích nebo taškách. V igelitu se vše zapaří a následně shnije.

Do budovy vcházejte postupně (s rouškami). Kaštany budeme vybírat v tělocvičně.

Děkujeme za pomoc.

Pavel MaršalíkČeský den proti rakovině 2020

[pondělí, 19. říjen 2020]

Český den proti rakovině 2020

 

Dvacátý čtvrtý ročník sbírky Český den proti rakovině byl z důvodu epidemie COVID-19 přesunut z tradičního květnového termínu na přelom září a října 2020. Sbírka výjimečně probíhala od 30. září do 2. října 2020.

Naši dobrovolníci nabízeli žlutý kvítek měsíčku lékařského s letošní zelenou stužkou na minimální cenu 20 Kč. Každý, kdo si zakoupil kytičku, obdržel leták s informacemi o rizikových faktorech nádorů ledvin a močového měchýře a o možnostech jejich prevence.

Na konto organizace Liga proti rakovině Praha naše škola poslala celkem 4.475 Kč. Z počtu 200 kytiček nám zbylo pouhých 5 neprodaných. I v této nelehké situaci byli někteří kupující ochotni dát za jeden kvítek více než jen 20 Kč.

Moc děkuji všem, kteří si kytičku koupili, ale i našim dobrovolníkům, kteří i přes nepříznivé počasí, nabízeli kvítky k prodeji. (je)Se zvířátky do pohádky

[pondělí, 19. říjen 2020]

Se zvířátky do pohádky [is]


"Máme rádi zvířata.....", touto písní odstartovala dvě odpoledne 24.9. a 1.10. s domácími mazlíčky na školní zahradě. Navštívilo nás několik psíčků, kočiček, morčat, křečků a další zajímavá zvířátka: afričtí šneci, had, akvarijní rybka, strašilky, andulka, králíček, ochočený holoubek nebo křepelka domácí.

Dva papoušci patagonští byli velkou raritou. Dokonce se jeden vznesl nad naše hlavy a přistál na střeše školy. Neulítl, jen se chvíli rozhlížel a frrr, už byl zase na rameni své "paničky" p.Sýkorové (maminky Péti a Elišky).

Ten, kdo nemůže mít doma nějaké zvířátko, si přinesl alespoň oblíbeného plyšáka.

Obě odpoledne byla plná hlazení, obdivování, povídání a dětské lásky ke zvířátkům. Díky patří hlavně rodičům, kteří nás a své děti v této akci podporují. Touto družinovou akcí také oslavujeme Mezinárodní den zvířat (4.října). (šle)Český den proti rakovině 2020

[čtvrtek, 24. září 2020]

Český den proti rakovině 2020

Nabízíme žákům i veřejnosti možnost podpořit 24.ročník celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině nákupem kytičky. Kytičky vám nabídneme od 30.10. do 2.10.2020.


Více...


Český den proti rakovině 2020 Zvětšit obrázek

Informace pro rodiče

[středa, 23. září 2020]

Ředitelské volno (pátek 25.9.2020):

  • jde pouze o doporučení pana ministra zdravotnictví
  • ředitelské volno na naší škole NENÍ - je zbytečné nechávat děti doma, když téměř nikdo nechybí a jsme téměř všichni "zdraví"; ředitelské volno ještě budeme potřebovat jindy
  • je pravda, že situace se může do pátku hodně změnit, ale nyní to rozhodně neplánuju a doufám, že to tak zůstane

Provedli jsme poučení žáků o bezpečném chování žáků na autobusových zastávkách; jedná se zvláště o ranní příjezdy žáků ze směru od Čečovic a Sedliště (žáci vstupují/vbíhají do vozovky, pokřikují na kolemjedoucí řidiče, sahají na rozjetý autobus, .................)

Jaká pravidla mají žáci dodržovat:

  • žáci mají čekat na odjezd autobusu ze zastávky
  • přecházejí vozovku společně ve skupině až v momentě, kdy se přesvědčí, že zleva ani zprava nic nejede
  • nevstupují do vozovky za účelem stopování vozidel
  • žáci mají za úkol nevhodné chování spolužáků oznámit třídnímu učiteli nebo řediteli
  • při nastupování do autobusu mají přednost dospělí
  • v autobusu (a nejen tam) pozdravíme a v klidu sedíme na sedačce

Pavel Maršalík

Více...Družinová stopovačka - Cesta za pohádkou

 

Dne 11. 9. si žáci 5.ročníku připravili pro ostatní děti stopovačku "Cesta za pohádkou".

Cesta vedla přes náves "plaňkami" až k rybníku, kde už na ně čekaly pohádkové postavy se svými úkoly. Na 1. stanovišti čekal Jeníček s Mařenkou se soutěží v pojídání piškotů. Na dalším stanovišti číhal kouzelník Merlok se svým pomocníkem. Opodál čekali Zlobři se skládačkou. U vodních víl si děti vylovily drahokam z vody plný potvůrek. A na posledním stanovišti je vodník požádal, aby mu spočítaly rybky.

Pohádkám zdar a virům zmar! :-D (ku)

Více...Setkání s hostem - povídání o Slovensku


Dne 9.9.2020 k nám zavítalo opět uskupení Pár přátel na cestách, které nám jako vloni vyprávělo o letním putování v horách. Živé zážitky z Východního Slovenska nám vyprávěla Majda s Héďou a letos nově se připojila i Klárka.

Dozvěděli jsme se o vandru v NP Poloniny, jak mnohé poučné věci, tak i nějaké vtipné historky ohledně jazykových nedorozumění se Slováky a Poláky.

Celá přednáška obsahovala promítání fotek a krátké video s exkluzivními záběry Klárčiných patáliích v bahně. Největší odezvu měly samozřejmě zážitky a informace, jak se zachovat v případě, když se člověk setká s medvědem, zubrem nebo třeba vlkem.

Holky se s námi nakonec rozloučily stylově jejich vlastní písničkou o vandru v Poloninách, kdy nesměl chybět ani doprovod na kytaru a kytalele. (sý)

Více...Vyhodnocení dukátového projektu 2019/2020


Minulý školní rok byl zakončen poněkud netradičně. Vzhledem k „proticovidovým“ opatřením jsme nemohli uskutečnit akce, které mají na naší škole dlouhou historii. Mezi ně patří i vyhodnocení celoškolního projektu, v rámci něhož jsou děti po celý rok odměňovány za svoji píli, ochotu a pracovitost. Děti sbírají dukáty a postupně je směňují za měšce a truhly. Na konci každého školního roku jsou žáci za výsledky svého snažení odměněni. Tentokrát si ale na odměnu museli počkat o trochu déle. A protože všichni byli velmi nedočkaví, vrhli jsme se na vyhodnocení hned 2. září. V tělocvičně již byly připravené dlouho očekávané odměny (dalekohled, míče i jiné sportovní potřeby, deskové hry, kreativní sady, stavebnice, blikačky na kolo, čelovka, vodní skluzavka a mnoho dalšího...), kdy si každý mohl vybrat to pravé za své celoroční snažení. (ce)

Více...Zahájení školního roku 2020/2021

[čtvrtek, 10. září 2020]

Zahájení školního roku 2020/2021

 

Zahájení školního roku 2020/2021 se uskutečnilo na zahradě a potom v učebnách dne 1.9.2020.

Ještě před zahájením školního roku byla zveřejněna pravidla týkající se prvního školního dne a také plán provozu školy od 2.září.

1.září nastupuje do školy 79 žáků: do 1.třídy 19 žáků, do 2.třídy 18, do 3.třídy 12, do 4.třídy 14, do 5.třídy 16. Složení pracovníků zůstává téměř stejné jako v loňském roce.

Ve škole budeme nejdříve zjišťovat, co děti umí a teprve potom začneme učit učivo současného ročníku. Prostě dokončíme loňský školní rok.

Máme v plánu pracovat na celoškolních projektech, na třídních projektech a družinových akcích a doufáme, že nás nezastaví nařízená karanténa nebo úplné zavření škol.

Veškeré kroužky (zájmové útvary) jsou propojeny s provozem družiny. Provoz družiny zůstává stejný jako vloni, děti vstupují do družiny v 6,30 hodin a končí jako vloni nejpozději v 16,30 hodin.

V závěru společné části jsme popřáli žáčkům 1.ročníku a dalším dětem klidný, úspěšný a zdravý školní rok.

Po chvíli jsme šli do tříd, popovídali si s paními učitelkami. Noví prvňáčci byli moc fajn a užili si svojí první vyučovací hodinu.

Jsme připraveni na normální chod školy, i když provoz bude trochu omezený tak, jak nám velí opatření ministerstva školství a zdravotnictví.

Začíná období naplněné povinnostmi, ale i poznáváním nových věcí. Určitě si užijeme spoustu zábavy i legrace. Tak pojďme na to!! (mk)

Více...Připraveno na 1. září

[čtvrtek, 10. září 2020]

Připraveno na 1. září

 

Podívejte se do naší školy před zahájením školního roku 2020/2021. Jsme připraveni začít!

Více...Informace k prvnímu školnímu dni

[pátek, 28. srpen 2020]


Zahájení školního roku se bude konat 1.září 2020 (úterý) od 7,45 hodin.

První varianta je krátké společné setkání na školní zahradě (při příznivém počasí). Po krátkém společném zahájení se přesuneme do jednotlivých tříd.

·    Na zahradě nikdo nemusí mít roušku.

·   Ve třídách budou mít všichni dospělí roušku.

Druhá varianta zahájení je pouze ve třídách žáků (při nepříznivém počasí) jen s třídním učitelem a třídními učitelkami.

·   S prvňáčkem mohou jít do třídy nejvíce dva dospělí.

·  Budeme rádi, když starší žáci půjdou do třídy sami nebo pouze s jedním dospělým, abychom zamezili velkému hromadění osob v jedné třídě.

·  Ve třídách budou mít všichni dospělí roušku.

Nikdo se tento den nebude přezouvat. Noví prvňáčci budou mít aktovku. Ostatní žáci aktovky mít nemusí (stačí např. igelitka) a nemusí mít ani psací potřeby. Pokud bude potřeba, vše obdrží od třídních učitelek. Žáci si již mohou přinést přezůvky, které si ráno uloží ve své šatně.

Zakončení tohoto prvního školního dne je naplánováno nejpozději na 9 hodin. Tento den není v provozu školní družina a není zajištěno stravování.

My ze školy vás zdravíme a moc se těšíme na setkání s vámi všemi, i když letošní zahájení nebude takové, na jaké jsme všichni zvyklí.

Pavel Maršalík

Aktualizace 29.8.: žáci, kteří přijdou první den do školy bez doprovodu rodičů, budou mít napsáno na lístku, kdy a jak (s kým) odcházejí ze školy

Více...Zakončení školního roku 2019/2020

[středa, 1. červenec 2020]

Zakončení školního roku 2019/2020

 

Letošní zakončení školního roku se odehrálo vzhledem ke známým skutečnostem v učebnách a to v pátek 26.června. Na dny 29 a 30.června bylo naplánované ředitelské volno již od pololetí. Na rozdávání vysvědčení jsme pozvali i žáky, kteří nechodili od 25.května do školy. Po dlouhé době jsme se tedy viděli téměř všichni.

Na počátku školního roku jsme měli 77 žáků a školní rok zakončuje 76 žáků (1.ročník ukončuje 18 žáků, 2.ročník 12, 3.ročník 14, 4.ročník 17 a pátý ročník 15).

Byl to zvláštní školní rok. Byl zkrácený od 11.března do 24. května. V tomto období probíhala dálková výuka. Každý z učitelů tuhle práci pojal po svém a myslím, že se všichni pedagogové této nelehké situace zhostili nadmíru dobře. Natáčeli jsme videa, zkoušeli on-line hodiny přes Messenger, využívali jsme portál Škola v pyžamu. Od 25.května byla umožněna docházka do školy, ale byla to docházka nepovinná. A paní učitelky i nadále pokračovaly v dálkové výuce se žáky, kteří do školy nenastoupili.

Do počátku března jsme splnili všechny naplánované akce a události. Nelze zapomenout na vánoční vystoupení v kostele, na připomínání lidových tradic, zápis nových dětí do naší školy, posvícení, divadelní představení. Více bude určitě sepsáno ve výroční zprávě za tento školní rok. Mnoho naplánovaných školních akcí ale bylo zrušeno, některé z nich je možné přesunout do dalšího školního roku.

I z důvodu zavření škol bylo uloženo méně kázeňských trestů. Naopak pochval jsme udělili více, protože si žáci zasloužili být pochváleni za jejich domácí přípravu a vykonávání zadaných prací.

Všichni žáci, kteří získali pochvalu ředitele školy, obdrželi knihu.

Pochvalný list obdrželi i rodiče za spolupráci a trpělivost při domácím vzdělávání svých ratolestí.

K hodnocení školního roku patří i hodnocení znalostí, které bylo ve 2.pololetí ovlivněno domácím vzděláváním. Ve většině případů žáci obdrželi stejná vysvědčení jako v 1.pololetí. Někteří žáci docházeli do školy na přezkoušení a předvedení svých dovedností a znalostí. Několik žáků si své hodnocení pohoršilo, protože v době domácí výuky nevykonávali vůbec žádnou, nebo téměř žádnou práci a občas se stalo, že práci vyplnili starší sourozenci nebo rodiče žáků. Jiní žáci si naopak svými výkony své známky vylepšili.

V naší škole končí svojí školní docházku 15 žáků, z toho jeden odchází do 6.ročníku do ZŠ Kasejovice, tři jdou do ZŠ Blovice a 11 přechází do ZŠ v Nepomuku. V září by mělo nastoupit 20 nových prvňáčků. Pokud tedy počítám správně, měli bychom mít v září 81 žáka. Budeme tedy žáky vyučovat opět v pěti samostatných třídách a v provozu budou tři oddělení školní družiny.

Všem přeji klidné a krásné léto a užijte si dva prázdninové měsíce ve zdraví a v pohodě. Ještě jednou děkuji všem rodičům a kolegyním, že jsme těžké období uzavření škol zvládli se ctí bez kotrmelců!

Pavel Maršalík

Více...


Zakončení školního roku 2019/2020 Zvětšit obrázek

Strana 1 z 88
1 2 3 4 5 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň