Informace o zakončení školního roku

[čtvrtek, 13. červen 2019]

Zakončení školního roku 2018/19 se uskuteční v pátek 28.6.2019.

Zveme rodiče, prarodiče a další hosty do tělocvičny na závěr školního roku

  • 7:40 - 8:30 program v tělocvičně
  • 8:30 - 9:00 předání vysvědčení v učebnách
  • 9:00 - 9:30 svačinooběd v jídelně (kdo nechce jít na svačinooběd, doporučujeme včas odhlásit)
  • 11:00 - konec provozu ŠD z provozních důvodů (stěhování nábytku a úklid školy před předáním stavební firmě)Obecní Den dětí ve Vrčeni 2019

[úterý, 11. červen 2019]

Obecní Den dětí ve Vrčeni 2019

Jako každoročně byl i letos uspořádán společný dětský den tří obcí - Vrčeň, Srby a Sedliště. Letos se konal přímo na Den dětí, 1. června na vrčeňské návsi. Stanoviště se soutěžemi byly tento rok laděny ve stylu Pevnosti Boyard, kde si děti mohly zasoutěžit celkem v sedmi disciplínách. Mimo jiné si děti mohly vyzkoušet i střelbu ze vzduchovky, lezení po lanovém žebříku, výstroj a zátěž hasičů a další připravené aktivity. Celkem se dětského zúčastnilo 62 dětí, které po splnění všech soutěžních disciplín získaly za odměnu cukrovinky a poukázku na limonádu a hranolky. Hojná účast a příznivé počasí zajistily vydaření akce i přesto, že se dětský den konal i v sousedních obcích. Škoda jen, že se na termínech dětských dnů nepodařilo domluvit se sousedními obcemi tak, aby si děti mohly užít více dětských dnů v průběhu měsíce června. (sý)Setkání tříd, narozeniny JARO

[úterý, 11. červen 2019]

Setkání tříd, narozeniny JARO

Bylo jaro, odešlo, narozeniny některým přineslo....... .

A tak jsme se setkali zase všichni v jedné třídě. Pan ředitel nás přivítal a seznámil s plány na poslední část školního roku. Narozeňátka nastoupila podle jarního měsíce, ve kterém slavili narozeniny. Vybrali si malý dáreček, přijali blahopřání a usmáli se do fotoaparátu na památku. Bylo to naše předposlední setkání v tomto roce. Čekají nás už jen letňáčci. Školní rok se naplnil a blíží se ke svému konci. Všichni se těšíme !!! (pa)Návštěva z MŠ Čížkov

[úterý, 11. červen 2019]

Návštěva z MŠ Čížkov

Předškolní děti z čížkovské mateřinky přijely na návštěvu do naší 1.třídy. Spolu s paní ředitelkou Věrou Tomáškovou vyslechly pohádku, kterou jim naši prvňáčci přečetli. Školáci pak školkovým dětem pomáhali s plněním úkolů výukového počítačového programu. Potom šli na prohlídku školy. Děkujeme za návštěvu a doufáme, že se všem u nás líbilo. (mk)

Více...Dobré vztahy ve 3. ročníku

[úterý, 11. červen 2019]

Do třetího ročníku přijel rozvíjet dobré vztahy v úterý 28. května 2019 Mgr. Milan Žižka z Pedagogické-psychologické poradny v Plzni. Jeho preventivní program začal kresbou balónu, do kterého žáci vpisovali své dobré vlastnosti, které je povznáší, a záporné vlastnosti, které je "kotví" při zemi. Někteří své balóny předvedli a popsali ostatním spolužákům. Další část byla zaměřena na řešení konfliktních situací. Žáci společně sestavili, jak postupovat, když se dostanou do problému se spolužákem. Program se dětem líbil, ale hned další den bylo téměř vše stejné, jako před tímto povídáním. Je to škoda, protože to byl velmi poučný program. (je)

Více...Vystoupení v Tojicích pro maminky

[úterý, 11. červen 2019]

O první květnové sobotě několik dětí z kroužku "Hry s hudbou" předvedlo pár písní a básní na setkání maminek a žen v Tojicích. Děkujeme všem, kteří nás na tuto akci do sousední vsi dopravili. Díky i OÚ Tojice za pozvání a sladkou odměnu pro účinkující. (šle)

Více...Omezený provoz tělocvičny

[neděle, 9. červen 2019]

V týdnu od 10.6. se bude v tělocvičně pracovat s okny (vyjmutí dvou oken), a proto bude v tělocvičně omezený provoz. Tělesná výchova bude probíhat venku, v případě nepříznivého počasí bude náhradní program v učebnách (učitelé operativně rozhodnou).

Více...Noc kostelů 2019

[sobota, 8. červen 2019]

Noc kostelů 2019

V pátek 24. května 2019 se konala již druhá ,,Noc kostelů'' ve Vrčeni v kostele sv. Vavřince. Paní učitelky Šlajerová a Sýkorová připravili s dětmi naší školy k této akci vystoupení. Zazněly klávesy, flétny, sborový zpěv i sólistky, byla recitována báseň. Návštěvníci si odnesli krásný kulturní zážitek. (je)

Více...Hliněný kroužek 2019

[sobota, 1. červen 2019]

Hliněný kroužek 2019

Jednou měsíčně u nás probíhá ,,Hliněný kroužek”. Děti se zde vždy věnují nějakému tématu a snaží se naučit něco nového. Tentokrát jsme vyráběli dárečky na konec školního roku. Závěrem mají děti prostor vyrobit si něco dle vlastní fantazie. Moc děkujeme paní Jitce Kahounové, která se školním dětem věnuje při jejich snažení. (ja)

Více...Krajské kolo OVOV - Tachov 2019

[pondělí, 27. květen 2019]

Krajské kolo OVOV - Tachov 2019

Ve středu 22. května jsme se zase po roce vypravili na sportovní klání do Tachova. Do krajského kola soutěžě OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) se letos probojovali 4 žáci (Kryštof z 5. ročníku a Petr, Josefínka, Emma ze 4. ročníku). Na nejzdatnější sportovce čekalo 6 disciplín, které prověřily jejich zdatnost, obratnost i kondici. I přes velkou konkurenci se naši neztratili, dosahovali osobních rekordů a obdivuhodných výkonů. Nejvíce se dařilo Kryštofovi, který dosáhl na příčku nejvyšší a postupuje již podruhé do Brna do republikového finále! Moc gratulujeme! Výbornými výsledky nás potěšili i Petr s Josefínkou, kteří obsadili krásné 4 a 5 místo. Bohužel Emma se nakonec ze zdravotních důvodů soutěže nezúčastnila, proto jí moc přejeme, aby si příští rok vše vynahradila. Všem nadšeným sportovcům děkujeme za účast a skvělou reprezentaci naší školy! (ko)

Více...Výlet Chanovice

[pondělí, 27. květen 2019]

Výlet Chanovice

Páteční ráno v naší škole proběhlo netradičně. Naplánovali jsme výlet, aby mohli ve škole pracovat řemeslníci na "naší" nové přístavbě školy. Cílem výletu byl zámek Chanovice a skanzen, rozhledna. Po příjemném přivítání v Infocentru, které otevřeli jen kvůli nám, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna navštívila zámek a seznámila se s řemeslnou historií, včetně historie kamenictví, pokračovala návštěvou rozhledny. K rozhledně jsme doputovali krásným zámeckým parkem a příjemným lesem. Většina žáků vystoupala až na vrchol rozhledny, viděli i vrch Štědrý, který je nedaleko Vrčeně. Po krátkém odpočinku a svačince v přírodě se tato skupina vystřídala s druhou na skanzenu. Ten byl báječný, včetně skvělého výkladu pana Kodýdka, který dával dětem hádanky, poutavě vyprávěl o historii a vtipně ukazoval, jak se dříve žilo. Využili jsme také krásného prostředí zámeckého areálu před Infocentrem, kde jsou prolézačky a odpočinková místa kolem kostela. Výlet se všem líbil, výrobky, které si děti nakoupily, udělaly radost určitě všem rodičům. Děkujeme Obci Chanovice, Infocentru, p. Kodýdkovi z Klatovského muzea za výborné přijetí a organizaci. Rodičům vřele doporučujeme červencovou akci v Chanovicích, která má skvělou odezvu a návštěvnost! (pa)

Více...Atletický trojboj 2019

[pondělí, 27. květen 2019]

Atletický trojboj 2019

Po roční přestávce jsme se opět zúčastnili sportovního klání Atletický trojboj pro žáky 1. stupně ZŠ ve spolupráci s AŠSK. Ve středu16.5.2019 jsme dorazili ke škole v Přešticích. Soutěží se ve třech atletických disciplínách – sprint na 50m, skok do dálky a hod míčkem na dálku. Žáci tvoří čtyřčlenná družstva /2dívky a 2 hoši/ v kategoriích mladší žáci /2. a 3. třída/ a starší žáci /4. a 5. třída

Velkou pochvalu zaslouží žáci, jejichž výsledky jsou podbarveny zelenou barvou. Umístili se do 10. místa v okrese Plzeň-jih.I ostatní žáci se snažili, a proto i jim patří uznání za dobrou reprezentaci naší školy.

Zpracováno 21.5.2019                                                                      Pavel Maršalík, ředitel školy


Více...


Atletický trojboj 2019 Zvětšit obrázek

Strana 10 z 87
«« « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň