Divadlo Dráček: O Karkulce

[neděle, 31. březen 2019]

Divadlo Dráček: O Karkulce

Opět k nám přijelo divadlo Dráček. 14. března se naše škola společně s MŠ Vrčeň a MŠ Čížkov sešly v naší, již zmenšené tělocvičně. Tento den divadlo přijelo opět s novou pohádkou O Červené Karkulce. Pohádka byla založená na tradičním pojetí o Karkulce, mamince, babičce, vlkovi a myslivci. To bylo ovšem netradičně uchopené s odkazy k dnešní době a v současném moderním jazyce. Děti i dospělí se nasmáli vtipným příhodám, které se Karkulce přihodily. Na závěr se nám obě loutkoherečky na památku podepsaly na naši novou, ještě neomítnutou zeď v tělocvičně. Tak uvidíme, za jak dlouho podpisy s obrázkem zmizí. (sý)Budu školák - školní družina 2019

[pátek, 22. březen 2019]

Budu školák - školní družina 2019

Druhá projektová hodina se uskutečnila tentokrát ve školní družině. Děti byly rozděleny do dvou skupin, kdy každou z nich vedla jiná paní vychovatelka. Ještě nás čeká poslední setkání, na které opět všechny přihlášené děti pozveme.

V pondělí 11. března jsme se s předškolními dětmi sešli v družině při projektu „Budu školák“. S dětmi jsme se seznámili při povídání na koberci. Při té příležitosti jsme si popovídali také o karnevalu, děti rozluštily kreslenou hádanku a měly za úkol uhodnout říkanku „Princeznička na bále“. Společně jsme si tuto říkanku připomněli a děti si za pomoci starších kamarádů navlékly u stolečku papírové korálky. Náhrdelník věnovaly svým rodičům a poté už se mohly v družině pustit do hraní dle vlastního výběru. Tímto si děti prohlédly a vyzkoušely různé hry a stavebnice, které v družině máme. Na závěr jsme na koberci vše zhodnotili a podáním ruky jsme se rozloučili. (ku)

Devět předškoláčků se sešlo v úterý 12.3.2019 odpoledne v naší škole na "zkušenou" do školní družiny. Uvedla nás do této akce písnička "Umíme cokoliv" od Štístka a Poupěnky z Youtube. Děti si v doprovodu rodiče mohly vyzkoušet rytmické bubnování na drumbeny, poté jsme si zahráli společenskou hru "drumbenovou"(na způsob" židličkové") v tělocvičně. Pak si tihle šikulové u stolečků v ŠD vyrobili domeček z roličky, jako upomínku na vrčeňskou školu. No, a kdo měl více času, mohl si i pohrát s hračkami na koberci. Do práce s předškoláky se ochotně zapojily některé šikovné děti  z 1.-4.ročníku (Kačka R.,Karolínka K.,Jindra S., Emma J.,Eliška N.,Kristýnka S.). Je to fajn a správné, když starší žáci pomáhají mladším. Takto je  práce ve školní družině malé školy smyslná.(šle)Batikování triček

[neděle, 10. březen 2019]

Batikování triček

V naší družině hrajeme celý rok hru ,,AHOJ, ČESKO”. Každý měsíc poznáváme jiný kraj naší krásné republiky. Tak jsme se rozhodli vyrobit si tématická trička. Jedna skupina si vyrobila trička se znakem lva a druhá s obrysem naší české země. Batikování nás moc bavilo a teď už můžeme hrdě nosit nová trika.(ja)Setkání tříd, narozeniny ZIMA

[čtvrtek, 28. únor 2019]

Setkání tříd, narozeniny ZIMA

Na zimním setkání tříd jsme poblahopřáli všem, kteří se narodili v zimním období a všichni oslavenci obdrželi od školy drobný dárek dle svého výběru.

Paní učitelka Sýkorová vyhodnotila dobrovolnou účast žáků v testování ekonomických dovedností firmy Kalibro. Seznámila všechny žáci s výsledky sportovního dopoledne.

Žáci také byli poučeni o bezpečnosti během jarních prázdnin. (mk)

Více...Karnevalový rej

[čtvrtek, 28. únor 2019]

Karnevalový rej

Poslední akcí v tělocvičně naší školy před zahájením stavebních prací byl tradiční družinový karneval, který proběhl 20. února. Letošní karneval neměl žádné konkrétní téma, takže každý mohl přijít v masce podle své libosti. A opravdu bylo na co se koukat. Navštívily nás různé filmové a pohádkové postavy, nevěsta, selka v kroji nebo policista. Celou akci jsme zahájili průvodem po návsi a poté už jsme řádili při tanci a soutěžili. Lístečky letošní tomboly byly ukryté v nafouklých balóncích. Tak jsme soutěžili, kdo bude šikovnější a rychlejší a praskne balonek sednutím na židli dříve než ostatní. To byla kanonáda! Nechyběl ani tanec s balónkem a štafeta v kopání do balónku. Každý účastník v masce si odnesl kredity a bonbon. (ku)

Více...Sportovní dopoledne

[čtvrtek, 21. únor 2019]

Sportovní dopoledne

Ještě než započnou úpravy naší tělocvičny, rozhodli jsme se, že si jí všichni naplno užijeme. V pátek 15. února jsme proto uspořádali sportovní dopoledne pro všechny žáky naší školy. Žáci 1. - 4. ročníku byli rozděleni do osmi skupin, jež vedli vždy dva kapitáni z řad žáků 5. ročníku. Po škole bylo rozmístěno celkem osm stanovišť s různými disciplínami soutěže Olympijského víceboje a odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV)- leh-sedy, kliky, postoj čápa, přeskoky přes švihadlo, hod basketbalovým míčem, hluboký předklon, skok z místa a trojskok. Na každém stanovišti byl vždy pedagog, který plnění úkolu hodnotil a zapisoval. Žáci měli tak možnost ukázat své dovednosti, zasoutěžit si se svými spolužáky a fandit si. Dozajista jsme si to všichni užili, protáhli jsme svá těla a už se těšíme na další sportovní den, který plánujeme venku na hřišti, až bude hezky. (sý)

Více...Budu školák - matematika 2019

[čtvrtek, 21. únor 2019]

Budu školák - matematika 2019

Rok utekl a my opět organizujeme projekt pro předškolní děti. Letos se přihlásilo 19 dětí. Většina z nich má zájem přijít do naší školy k zápisu do dalšího 1. ročníku.

Premiéru měla i paní učitelka Sýkorová, která si vyzkoušela vedení hodiny matematiky. Spolu s dětmi pracovala s kaštany, dominovými kartami, stavěly komíny z kostek a poznávaly geometrické tvary. Děti potom vypracovaly úkol na pracovním listu a v závěru hodiny si vyzkoušely hru na rozvoj logiky. Dětem se líbilo, slíbily, že zase přijdou příště. Podle reakcí rodičů soudím, že i oni byli spokojení. Paní učitelka zvládla svoji premiéru na výbornou. (mk)

Více...Muzikohraní 2019

[čtvrtek, 21. únor 2019]

Muzikohraní 2019

V pondělí 11.2. jsme měli možnost opět po roce přivítat v tělocvičně naší školy pana Štursu s hudebním programem Muzikohraní. Hodina, během které měly děti možnost seznámit se s netradičními hudebními nástroji, se nesla v duchu relaxace s prvky muzikoterapie. Soustředěný poslech bez zbytečných slov nebo poslech se zavřenýma očima byl pro některé velmi těžkým úkolem. Jiní si jemné tóny zvonkohry Koshi, příjemný zvuk dešťové tyče či zpěv tibetské mísy náležitě užili. A jak se hraje na kalimbu nebo koncovku? I to, a ještě mnohem více jsme se dozvěděli během této příjemně strávené hodiny. Celý program jsme zakončili společnou hrou na šamanské bubny a bubny djembe. (ce)

Více...Družina a hry

[neděle, 17. únor 2019]

Družina a hry

I v zimním období si užíváme hry a dovádění ve školní družině. My zveřejňujeme pokus o rekord ve stavění kostek. Samozřejmě jsme využili sníh, který letos napadl.

Více...Dny sběratelů ve školní družině

Poslední lednový týden odpoledne předvedlo 25 dětí své sbírky. Děti v tomto věku ještě nemají zcela vytříbené zájmy a záliby. Přesto jsme mohli obdivovat zajímavosti i různé ucelené sbírky (někteří je zdědili po rodičích, prarodičích). Mezi nejzajímavější jsme zařadili: modely mašinek a autíček Pepíčka K., western figurky Filípka E., vlastnoručně sestavené modely vojenské techniky Toníka V., krystalizující puzzle a sbírku knih od klubu "Tygrů" Romana J., polodrahokamy a nalezené krásné kameny od Kubíka Ko., figurky dinosaurů Filípka B., spoustu časopisů ABC a magnetů Kryštofa K., různé žetony a obaly s auty od žvýkaček Matěje J., 75 dřevěných turistických známek a sadu 14ti knih od klubu "Albert" vlastní Eliška N., spoustu mýdel, pohledy, staré mince, kamínky a gumy na gumování má ve svých sbírkách Lukáš K. Všechny děti zaslouží pochvalu za skvělé povídání o svých přinesených věcech na akci. Každý dostal odměnou kredit a sladkost. Ti nejpilnější a co se líbili i ostatním dětem dostali rovněž něco navíc. (šle)

Více...Vážení rodiče, žádám vás všechny o spolupráci ve věci přístavby školy.

Stavební firma bude v době jarních prázdnin pracovat uvnitř budovy školy, protože venku pracovat nemůže z důvodu počasí a také z důvodu objevení archeologických nálezů. Firma nastoupí do školy ve čtvrtek 21.2.2019 a v pátek 22.2.2019. Zde bude za provozu školy vykonávat přípravné stavební práce v tělocvičně. V uvedených dnech bude zrušen provoz v tělocvičně. 

V této věci jsem po domluvě se stavební firmou a zřizovatelem školy stanovil následující opatření. V pátek 22.2. bude omezen provoz školní družiny a to jen do 15,00 hodin. Vzhledem k tomu vás všechny žádám, abyste napsali na uvolňovací lístek svým dětem, kdy a jak budou v pátek 22.2. odcházet z družiny (ze školy). Žáci si odnesou domů nebo do své třídy co nejvíce věcí ze šaten (oblečení do družiny, přezůvky, sáčky s botami apod.). V pátek odpoledne budou veškeré dveře v přízemí i v 1.patře zalepeny.

Po jarních prázdninách bude dle stavební firmy provoz v tělocvičně obnoven.

Děkuji za pochopení. Pavel Maršalík, ředitel školy

Tuto informaci přinese domů vaše dítě nejpozději ve čtvrtek 14.2. na papíře spolu s uvolňovacím lístkem. Uvolňovací lístek stačí doručit škole ve středu 20.2.2019.

Více...Přehazovaná

[pátek, 8. únor 2019]

Přehazovaná

A máme tady konec prvního pololetí, konec ledna, plný úsměvů i rozpačitých pohledů na vysvědčení, někde i trochu smutku z pololetní práce. To je právě ten čas, kdy je potřeba trochu zvolnit a zasmát se, uvolnit se a pohnout "špekem", udělat dětem taky radost a pobavit je. Proto tento poslední týden jel také v duchu transparentů, hesel, sepisování taktiky a hledání vhodné roztleskávačky. Hlavním heslem je výzva! Páťáci a učitelé se utkali v přehazované. Třísetový mazec dopadl výborně. Učitelé přežili, rozhodčího neranila mrtvice a děti fandily, když páťáci hráli jak o život. Není nutné zdůrazňovat, kdo vyhrál, protože vyhráli všichni! Nad sebou! Učitelé ukázali, že také umí být hraví a veselí, i když netrénují, tak se dokáží během krátké chvilky rozehrát a sehrát, dokonce občas neupouštět míče z třesoucích se rukou a přehodit síť. Páťáci drželi partu, střídali se, dodržovali pravidla a snažili se férově vyhrát a dostat družstvo učitelů na 2. místo. Výsledné stavy jednotlivých setů jsou jsou skoro vyrovnané - 15:9 pro učitele, 15:11 pro žáky a rozhodující třetí set 15:10 pro učitele. Výhra učitelů je pro páťáky určitě výzvou k odvetě. Tak se necháme překvapit a možná se učitelé rozhodnou i pravidelně trénovat a stmelovat kolektiv i mimo sborovnu přímo v tělocvičně. Děkuji všem za účast a podporu, těšíme se na opakování. (pa+sý)

Více...Strana 11 z 86
«« « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň