Mikuláš 2020

[čtvrtek, 17. prosinec 2020]

Mikuláš 2020

 

V pondělí po sv. Mikuláši čekala v tělocvičně školy na žáky a žákyně mikulášská nadílka. Za dětmi přišel Mikuláš, andělé i čerti. Od žáků se dozvěděl, jak byli hodní nebo zlobili, jaké si pamatují hříchy a jak je napraví. Samozřejmě peklo plné čertíků vřelo a rámusilo, když zaslechlo, že se někdo nechce přiznat. Mikuláš všem uvěřil, že se polepší a dal jim mandarinku a sladkost, poslechl si jejich básničku. Nadílka byla bohatší o rozestupy, které museli žáci dodržovat, ale na dobrou náladu to nemělo žádný vliv. (pa)Plavecký výcvik ukončen

[pátek, 4. prosinec 2020]

V minulém týdnu jsme se s plaveckou školou dohodli na ukončení letošního plaveckého výcviku. Nevyčerpanou dotaci na dopravu jsme museli vrátit do 30.listopadu. Dotace na dopravu již zřejmě nebude školám v této formě rozvojového programu poskytována. V nejbližších dnech bude provedeno vyúčtování zálohy, kterou rodiče platili. K odplavaným lekcím jsem připočítal paušální částku 25,-Kč jako příspěvek na dopravu. Peníze budu proti podpisu vydávat žákům.Vánoční fotografování

[pátek, 4. prosinec 2020]


Vážení rodiče, zorganizovali jsme vánoční fotografování žáků, které se uskuteční ve čtvrtek 10.12.2020 od 8 hodin v tělocvičně. Termín je stanoven takto narychlo, aby fotografie mohly být předány dětem do 18.12.2020. Přikládáme náhled fotografií – 1 ks (rozměr 18x25 cm) a 4 ks (rozměr 13x18 cm, 2 ks na výšku a 2 ks na šířku).

Cena za celou sadu pěti fotografií je 190,-Kč. Nebude umožněno zakoupit jen jednotlivé fotografie, děti se nebudou fotit se školními kamarády. Sourozenci, kteří jsou v naší škole, se budou smět fotit společně.

Informační lístek bude dětem předán v pondělí 7.12.. Žádáme o vyplnění lístku a zaslání peněz do 10.12.. Nebude-li včas zaplaceno, nebudou se děti fotit. Fotografování je dobrovolné, další fotografování plánujeme na jarní měsíce (společné foto třídy a případně další individuální fotky nebo skupinky).

Pavel Maršalík


Vánoční fotografování Zvětšit obrázek

Info: kaštany a žaludy

[středa, 28. říjen 2020]

Vážení rodiče, byl vyhlášen sběr kaštanů a žaludů s termínem do konce měsíce října.

Proto jsme se rozhodli, že sebrané kaštany a žaludy vybereme ve škole 2.11. od 15 do 16 hodin a pak ještě 4.11. od 15 do 16 hodin. Další termíny již stanoveny nebudou.

Prosíme o pomoc - mějte kaštany a žaludy zvážené, usušené a nejlépe v papírových (jutových) pytlích nebo taškách. V igelitu se vše zapaří a následně shnije.

Do budovy vcházejte postupně (s rouškami). Kaštany budeme vybírat v tělocvičně.

Děkujeme za pomoc.

Pavel Maršalík

Více...Český den proti rakovině 2020

[pondělí, 19. říjen 2020]

Český den proti rakovině 2020

 

Dvacátý čtvrtý ročník sbírky Český den proti rakovině byl z důvodu epidemie COVID-19 přesunut z tradičního květnového termínu na přelom září a října 2020. Sbírka výjimečně probíhala od 30. září do 2. října 2020.

Naši dobrovolníci nabízeli žlutý kvítek měsíčku lékařského s letošní zelenou stužkou na minimální cenu 20 Kč. Každý, kdo si zakoupil kytičku, obdržel leták s informacemi o rizikových faktorech nádorů ledvin a močového měchýře a o možnostech jejich prevence.

Na konto organizace Liga proti rakovině Praha naše škola poslala celkem 4.475 Kč. Z počtu 200 kytiček nám zbylo pouhých 5 neprodaných. I v této nelehké situaci byli někteří kupující ochotni dát za jeden kvítek více než jen 20 Kč.

Moc děkuji všem, kteří si kytičku koupili, ale i našim dobrovolníkům, kteří i přes nepříznivé počasí, nabízeli kvítky k prodeji. (je)

Více...Se zvířátky do pohádky

[pondělí, 19. říjen 2020]


"Máme rádi zvířata.....", touto písní odstartovala dvě odpoledne 24.9. a 1.10. s domácími mazlíčky na školní zahradě. Navštívilo nás několik psíčků, kočiček, morčat, křečků a další zajímavá zvířátka: afričtí šneci, had, akvarijní rybka, strašilky, andulka, králíček, ochočený holoubek nebo křepelka domácí.

Dva papoušci patagonští byli velkou raritou. Dokonce se jeden vznesl nad naše hlavy a přistál na střeše školy. Neulítl, jen se chvíli rozhlížel a frrr, už byl zase na rameni své "paničky" p.Sýkorové (maminky Péti a Elišky).

Ten, kdo nemůže mít doma nějaké zvířátko, si přinesl alespoň oblíbeného plyšáka.

Obě odpoledne byla plná hlazení, obdivování, povídání a dětské lásky ke zvířátkům. Díky patří hlavně rodičům, kteří nás a své děti v této akci podporují. Touto družinovou akcí také oslavujeme Mezinárodní den zvířat (4.října). (šle)

Více...Český den proti rakovině 2020

[čtvrtek, 24. září 2020]

Český den proti rakovině 2020

Nabízíme žákům i veřejnosti možnost podpořit 24.ročník celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině nákupem kytičky. Kytičky vám nabídneme od 30.10. do 2.10.2020.


Více...


Český den proti rakovině 2020 Zvětšit obrázek

Informace pro rodiče

[středa, 23. září 2020]

Ředitelské volno (pátek 25.9.2020):

  • jde pouze o doporučení pana ministra zdravotnictví
  • ředitelské volno na naší škole NENÍ - je zbytečné nechávat děti doma, když téměř nikdo nechybí a jsme téměř všichni "zdraví"; ředitelské volno ještě budeme potřebovat jindy
  • je pravda, že situace se může do pátku hodně změnit, ale nyní to rozhodně neplánuju a doufám, že to tak zůstane

Provedli jsme poučení žáků o bezpečném chování žáků na autobusových zastávkách; jedná se zvláště o ranní příjezdy žáků ze směru od Čečovic a Sedliště (žáci vstupují/vbíhají do vozovky, pokřikují na kolemjedoucí řidiče, sahají na rozjetý autobus, .................)

Jaká pravidla mají žáci dodržovat:

  • žáci mají čekat na odjezd autobusu ze zastávky
  • přecházejí vozovku společně ve skupině až v momentě, kdy se přesvědčí, že zleva ani zprava nic nejede
  • nevstupují do vozovky za účelem stopování vozidel
  • žáci mají za úkol nevhodné chování spolužáků oznámit třídnímu učiteli nebo řediteli
  • při nastupování do autobusu mají přednost dospělí
  • v autobusu (a nejen tam) pozdravíme a v klidu sedíme na sedačce

Pavel Maršalík

Více...Družinová stopovačka - Cesta za pohádkou

 

Dne 11. 9. si žáci 5.ročníku připravili pro ostatní děti stopovačku "Cesta za pohádkou".

Cesta vedla přes náves "plaňkami" až k rybníku, kde už na ně čekaly pohádkové postavy se svými úkoly. Na 1. stanovišti čekal Jeníček s Mařenkou se soutěží v pojídání piškotů. Na dalším stanovišti číhal kouzelník Merlok se svým pomocníkem. Opodál čekali Zlobři se skládačkou. U vodních víl si děti vylovily drahokam z vody plný potvůrek. A na posledním stanovišti je vodník požádal, aby mu spočítaly rybky.

Pohádkám zdar a virům zmar! :-D (ku)

Více...Setkání s hostem - povídání o Slovensku


Dne 9.9.2020 k nám zavítalo opět uskupení Pár přátel na cestách, které nám jako vloni vyprávělo o letním putování v horách. Živé zážitky z Východního Slovenska nám vyprávěla Majda s Héďou a letos nově se připojila i Klárka.

Dozvěděli jsme se o vandru v NP Poloniny, jak mnohé poučné věci, tak i nějaké vtipné historky ohledně jazykových nedorozumění se Slováky a Poláky.

Celá přednáška obsahovala promítání fotek a krátké video s exkluzivními záběry Klárčiných patáliích v bahně. Největší odezvu měly samozřejmě zážitky a informace, jak se zachovat v případě, když se člověk setká s medvědem, zubrem nebo třeba vlkem.

Holky se s námi nakonec rozloučily stylově jejich vlastní písničkou o vandru v Poloninách, kdy nesměl chybět ani doprovod na kytaru a kytalele. (sý)

Více...Vyhodnocení dukátového projektu 2019/2020


Minulý školní rok byl zakončen poněkud netradičně. Vzhledem k „proticovidovým“ opatřením jsme nemohli uskutečnit akce, které mají na naší škole dlouhou historii. Mezi ně patří i vyhodnocení celoškolního projektu, v rámci něhož jsou děti po celý rok odměňovány za svoji píli, ochotu a pracovitost. Děti sbírají dukáty a postupně je směňují za měšce a truhly. Na konci každého školního roku jsou žáci za výsledky svého snažení odměněni. Tentokrát si ale na odměnu museli počkat o trochu déle. A protože všichni byli velmi nedočkaví, vrhli jsme se na vyhodnocení hned 2. září. V tělocvičně již byly připravené dlouho očekávané odměny (dalekohled, míče i jiné sportovní potřeby, deskové hry, kreativní sady, stavebnice, blikačky na kolo, čelovka, vodní skluzavka a mnoho dalšího...), kdy si každý mohl vybrat to pravé za své celoroční snažení. (ce)

Více...Zahájení školního roku 2020/2021

[čtvrtek, 10. září 2020]

Zahájení školního roku 2020/2021

 

Zahájení školního roku 2020/2021 se uskutečnilo na zahradě a potom v učebnách dne 1.9.2020.

Ještě před zahájením školního roku byla zveřejněna pravidla týkající se prvního školního dne a také plán provozu školy od 2.září.

1.září nastupuje do školy 79 žáků: do 1.třídy 19 žáků, do 2.třídy 18, do 3.třídy 12, do 4.třídy 14, do 5.třídy 16. Složení pracovníků zůstává téměř stejné jako v loňském roce.

Ve škole budeme nejdříve zjišťovat, co děti umí a teprve potom začneme učit učivo současného ročníku. Prostě dokončíme loňský školní rok.

Máme v plánu pracovat na celoškolních projektech, na třídních projektech a družinových akcích a doufáme, že nás nezastaví nařízená karanténa nebo úplné zavření škol.

Veškeré kroužky (zájmové útvary) jsou propojeny s provozem družiny. Provoz družiny zůstává stejný jako vloni, děti vstupují do družiny v 6,30 hodin a končí jako vloni nejpozději v 16,30 hodin.

V závěru společné části jsme popřáli žáčkům 1.ročníku a dalším dětem klidný, úspěšný a zdravý školní rok.

Po chvíli jsme šli do tříd, popovídali si s paními učitelkami. Noví prvňáčci byli moc fajn a užili si svojí první vyučovací hodinu.

Jsme připraveni na normální chod školy, i když provoz bude trochu omezený tak, jak nám velí opatření ministerstva školství a zdravotnictví.

Začíná období naplněné povinnostmi, ale i poznáváním nových věcí. Určitě si užijeme spoustu zábavy i legrace. Tak pojďme na to!! (mk)

Více...Strana 12 z 99
«« « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň