Přehazovaná

[pátek, 8. únor 2019]

Přehazovaná

A máme tady konec prvního pololetí, konec ledna, plný úsměvů i rozpačitých pohledů na vysvědčení, někde i trochu smutku z pololetní práce. To je právě ten čas, kdy je potřeba trochu zvolnit a zasmát se, uvolnit se a pohnout "špekem", udělat dětem taky radost a pobavit je. Proto tento poslední týden jel také v duchu transparentů, hesel, sepisování taktiky a hledání vhodné roztleskávačky. Hlavním heslem je výzva! Páťáci a učitelé se utkali v přehazované. Třísetový mazec dopadl výborně. Učitelé přežili, rozhodčího neranila mrtvice a děti fandily, když páťáci hráli jak o život. Není nutné zdůrazňovat, kdo vyhrál, protože vyhráli všichni! Nad sebou! Učitelé ukázali, že také umí být hraví a veselí, i když netrénují, tak se dokáží během krátké chvilky rozehrát a sehrát, dokonce občas neupouštět míče z třesoucích se rukou a přehodit síť. Páťáci drželi partu, střídali se, dodržovali pravidla a snažili se férově vyhrát a dostat družstvo učitelů na 2. místo. Výsledné stavy jednotlivých setů jsou jsou skoro vyrovnané - 15:9 pro učitele, 15:11 pro žáky a rozhodující třetí set 15:10 pro učitele. Výhra učitelů je pro páťáky určitě výzvou k odvetě. Tak se necháme překvapit a možná se učitelé rozhodnou i pravidelně trénovat a stmelovat kolektiv i mimo sborovnu přímo v tělocvičně. Děkuji všem za účast a podporu, těšíme se na opakování. (pa+sý)Závěr 1. pololetí školního roku 2018/2019

Jak už bývá zvykem na naší škole, scházíme se na společném setkání tříd při nějaké události. Tentokrát to byla událost výjimečná, neboť právě končí první půlrok v letošním školním roce. Nejdříve jsme ale vyhodnotili pořadí úspěšnosti v získávání kreditů. Žáky jsme seznámili s následujícím pořadím v celé škole.

POŘADÍ

ROČNÍK

 

OPICE

SLEPICE

VEJCE

KREDITY

1.

4.

Skalová Vanesa

1

3

4

3

2.

2.

Šestáková Anna

1

2

4

1

3.

4.

Nováková Eliška

1

2

1

1

4.

3.

Trochová Laura

1

2

1

0

5.

4.

Velíková Josefína

1

2

0

0

6.

4.

Krejcar Lukáš

1

1

4

1

7.

3.

Křelovcová Karolína

1

1

4

0

8.

1.

Strolená Nela

1

1

3

3

9.

1.

Sýkorová Eliška

1

1

2

0

10.

2.

Kuták Jakub

1

1

0

3

Pan ředitel dále zhodnotil již skončené první pololetí, zaměřil se hlavně na chování žáků, tedy na udělené pochvaly a uložené tresty. (Tresty ukládáme za neplnění domácích úkolů, za nevhodné a hrubé chování ke spolužákům a k dospělým, nedodržování stanovených pravidel,….)

Během 1.pololetí žáci obdrželi 2 důtky třídního učitele, 7 napomenutí třídního učitele, 30 pochval třídního učitele a 11 pochval ředitele školy.

Z celkového počtu 78 žáků má třicet jeden žák na svém vysvědčení samé jedničky, 55 žáků prospělo s vyznamenáním, 22 žáci prospěli a jeden žák neprospěl.

Nejvyšší průměr zameškaných hodin mají žáci 4.ročníku, a to průměrně 59,5 hodiny na jednoho žáka. Na škole je 5 žáků, kteří mají přes 100 zameškaných hodin za období pěti měsíců.

Bylo dobré pozorovat, jak hlavně starší žáci zbystřili při oznámení, že veškeré výsledky, pochvaly a tresty s nimi postupují dál, tedy na následnou školu. Ti, kteří nedostali pochvalu, ale naopak trest a neměli samé jedničky, ale spíše trojky a čtyřky, najednou změnili svůj pohled. Zřejmě si až dodnes mysleli, že se v naší škole dává něco zadarmo a že stále mluvíme do větru.

Během dopoledne třídní učitel a učitelky rozdávali výpisy z vysvědčení všem přítomným žákům. Každý po svém zhodnotil půl roku práce, vyzdvihl ty nejlepší a povzbudil ty, kterým školní práce příliš nejde. Prvňáci, jak už bývá tradicí, zakončili tento den přípitkem s přáním dalších úspěchů ve školní práci.

Milí žáci, přeji vám všem, aby se vám v dalším období vedlo ještě lépe než dosud. A věřte! Opravdu platí, že bez práce nejsou koláče! (mk)Hudební angličtina od února 2019

[pondělí, 4. únor 2019]

HUDEBNÍ ANGLIČTINA


Vážení rodiče a milé děti,

vítám vás v novém pololetí akademického roku 2018/19


DŮLEŽITÁ INFORMACE

Ve vaší emailové schránce naleznete informace, jak přihlásit děti na druhé pololetí.

Vaše děti můžete také přihlásit na emailové adrese:

jirkabrichacek@gmail.com   do 10.2.2019

 

Přeji hezké dny, s pozdravem Jiří BřicháčekPřístavba školy v rozhlase

[středa, 23. leden 2019]

Hry tříkrálové

[středa, 16. leden 2019]

Hry tříkrálové

Vánoční období jsme ve škole uzavřeli Tříkrálovými hrami v pondělí 7. ledna. Žáci v sedmi družstvech skládali z písmen pět slov týkajících se Tří králů. Písmena hledali na víčkách z PET lahví. Štafetově také vyhledávali hvězdy vyvěšené po škole s cílem zjistit tajenku MUDRCI. Všichni účastníci si odnesli kredity a ti nejšikovnější také něco sladkého. Po skončení her jsme společně s dětmi odstrojili stromky v družině, před školou a na zahradě. (ku)

Více...Vánoční nadílka v družině

[sobota, 29. prosinec 2018]

Vánoční nadílka v družině

Tak nám odzvonila poslední vyučovací hodina v tomto roce 2018 a ve školní družině se sešly děti s nadšením v očích po vánoční nadílce ve třídách. Na obědě jsme si pochutnali na "předvánočním" tradičním řízku se salátem a už byli všichni v očekávání, co bude za nadílku pro děti ve družině. Ovšem tomu ještě předcházela společná činnost v tělocvičně. Děti se seskupovaly jako "molekuly" nebo soutěžily o "koledu" v posbírání co nejvíce oříšků. Nakonec jsme společně vytvořili z větviček jehličnanů "spirálu štěstí". V kruhu přátelství každý vyslovil největší přání nebo si ho mohl jen přát v mysli. Odzvoněním kouzelným zvonečkem byla tato přání odeslána do pomyslného vánočního nebe a za zvuku koled jsme odcházeli k dárkům. Radost byla ze stolních her, stavebnic, plyšáků, obruče, míčů a pastelek. Nebylo toho moc, ale vždyť  věci nejsou důležité! Nadále budeme využívat materiál a vybavení celé školy.

Přejme si tedy v nadcházejícím novém roce hlavně zdraví, štěstí, moudrost, ohleduplnost a toleranci, šikovnost, umět si pomáhat a nepostradatelné kamarádství. Totéž, ba ještě více přejeme všem přátelům a příznivcům naší školy. (šle)

Více...Třídní Vánoce 2018

[sobota, 29. prosinec 2018]

Třídní Vánoce 2018

V pátek jsme společně s prvňáky oslavili Vánoce. Popovídali jsme si o českých zvycích a některé z nich jsme si i vyzkoušeli (např. rozkrajování jablíček a házení střevícem). Zazpívali jsme si koledy, viděli krátký příběh o kouzlu Vánoc a poslechli si pohádku o Ježíškovi. Také jsme postavili papírový betlém a vyrobili si společný třídní věnec. Ochutnali jsme cukroví od našich maminek a povídali si, jak doma trávíme Štědrý den.

Předvánoční čas u druháčků se nesl v pohádkovém duchu. Nejprve jsme si společně prohlíželi a předčítaly z pohádkových knížek, které si děti přinesly z domova. Povídali jsme si o tom, jaké pohádky má kdo rád a na které se během Vánoc nejvíc těší. Nezapomněli jsme ani na tradice - rozkrojili jsme jablíčka a pustili si plovoucí svíčky. Místo svačin si děti dopřály voňavé cukroví, vánočku a teplý čaj. Pak už na nás čekala nadílka pod vánočním stromkem, kde si každý mohl vybrat malý dáreček. Náš společný den jsme zakončili pohádkou a přáním příjemně strávených Vánoc.

Třetí a čtvrtý ročník si celý poslední školní den v roce 2018 užíval společně. Nejdřív jsme si vyrobili krásná vánoční přáníčka, nesměly chybět tradiční zvyky - krájení jablíček a pouštění lodiček, viděli jsme vánoční díl Chaloupky na vršku, povídali o vánočních zvycích v rodinách žáků. Místo svačiny byla ochutnávka vánočního cukroví s teplým čajem. Pak jsme si rozdali dárky, kterých se pod nazdobeným stromečkem sešlo opravdu hodně. Před obědem k nám do třídy přišla návštěva - paní učitelka Jitka Zemanová, která udělala velkou radost hlavně čtvrťákům. Po obědě jsme si rozdali kredity a odměnky, rozloučili jsme se a vánočně naladění jsme se těšili na prázdniny a Vánoce doma!

Letos byly Vánoce v 5. ročníku plné klidu, spolupráce a vzájemné komunikace. Žáci i žačky si připravili nejen tradice (adventní věnec, lodičky ze skořápek ořechů, rozkrajování jablek), ale i vtipnou scénku o prodavači ryb, vyprávěli si vtipy a příhody z domova. P. Kotišová přinesla a zavoněla františkem, jehož vůně provoněla třídu. Pod stromečkem bylo připraveno plno dárečků pro přítomné i stonající spolužáky. Pocukrovaná vánočka, vánoční cukroví a dobrá nálada se nesla třídou celé dopoledne. Děti se seznámily i s pletením vánočky, výrobou františků a dalších tradic z videí, zpívali koledy. Všichni si popřáli krásné Vánoce, klidné svátky, hodně radosti z prázdnin a šťastné setkání v novém roce 2019.

Více...Divadlo Dráček: Čerti

[pátek, 28. prosinec 2018]

Divadlo Dráček: Čerti

V předvánočním čase k nám zavítalo osvědčené divadlo Dráček s veselou čertí pohádkou. Příběh o čertovské rodince plný vtipných písniček nás bavil od začátku až do konce. Tři čertí sourozenci byli nespokojení se životem v přetopeném peklíčku a raději se chtěli proměnit v andílky s křídly a lebedit si v nebi. To se jim nakonec díky kouzlům čertí babičky povedlo, ale žádné válení na nebeském obláčku je nečekalo. Museli se pilně učit hrát na nebeské nástroje a poletovat mezi obláčky. Jak rádi se zase navrátili do tepla ke svému pekelnému kotlíku a začali si vážit toho, co mají. A tak to bývá i v životě, že jen z rozmaru chceme to, co nemáme. Děti odměnily účinkující bouřlivým potleskem a na oplátku dostaly sladkou odměnu. Děkujeme za pěknou zábavu a těšíme se na další představení! (ko)

Více...Předvánoční návštěva kostela

[pátek, 28. prosinec 2018]

Předvánoční návštěva kostela

V posledním týdnu jsme přijali pozvání od p. Špiříka a navštívili postupně po skupinách kostel sv. Vavřince ve Vrčeni. Pan páter si pro nás připravil vyprávění o Betlému, který je v kostele, ale i o vánočním příběhu, který měl připravený na dataprojektoru. S dětmi si zazpíval píseň z dob Karla IV., zeptal se jich na jejich znalosti z narození-příchodu "Ježíška". Pro děti měl připravenu sladkou odměnu za zpívání. Krátká návštěva krásně doladila předvánoční atmosféru a zavoněla Vánocemi, které se k dětem i dospělým přiblížily právě v tento čas. (pa)

Více...Školní Vánoce 2018

[pátek, 21. prosinec 2018]

Školní Vánoce 2018

Letošní vánoční vystoupení bylo poslední veřejnou školní událostí v tomto kalendářním roce. Všichni jsme se těšili, jak vše dopadne.

Nejdříve jsme museli řešit místo, kde vůbec vše proběhne. Vyšel nám vstříc pan farář páter Jiří Špiřík, který svolil k zapůjčení prostor kostela sv. Vavřince. Samotný jarmark se konal na zahradě za kostelem.

V pátek 14.prosince jsme svojí generální zkoušku předvedli dětem a zaměstnancům MŠ Vrčeň.

243. Tolik návštěvníků shlédlo naše odpolední veřejné vystoupení, nepočítaje děti a zaměstnance školy. Celé akce se ale zúčastnilo více hostů, protože někteří zůstali na zahradě, pomáhali hlídat stánky, hřáli se u ohně nebo si povídali s ovečkami.

Děti, když zrovna nepředváděly v kostele své umění, prodávaly a nabízely své dětské výrobky a také výrobky svých maminek a babiček. Bez pomoci šikovných lidiček bychom měli prodáno za chvilku. Hasiči opět nezklamali a patří jim obrovský dík nejen za zajištění občerstvení.

My jsme byli velmi spokojeni s průběhem obou částí, s vystoupením i s jarmarkem. Společný zpěv koled krásně zněl celým kostelem a byl to skvělý pocit.

Snad jsme i vás potěšili a nezklamali. Doufáme, že jste nelitovali vaší podpory naší školní události. Věříme, že se nám podařilo dýchnout na vás trochu vánoční atmosféry. (mk)

Více...Mikulášská diskotéka

[středa, 12. prosinec 2018]

Mikulášská diskotéka

Ve středu 5.12. večer většinu domácností navštívil Mikuláš a jeho pomocníci. Nebylo jinak ani v naší škole a v družině jsme se rozhodly oslavit to Mikulášskou diskotékou. Děti mohly přijít v maskách Mikuláše, čerta nebo anděla. Kostýmy jsme pak ohodnotily a vybraly ty nejpovedenější. Pro děti byly připravené různé soutěže jako nejlepší čertí škleb, jazykolamy, židličkovaná apod. Také jsme se naučili společný vánoční taneček. Všichni jsme si diskotéku moc užili a už se těšíme na další. (ja)

Více...Mikulášská návštěva

[středa, 12. prosinec 2018]

Mikulášská návštěva

Středa 5. prosince byla ve znamení Mikuláše. Všichni očekávali, kdy Mikuláš dorazí do školy. Letos přišel hned ráno. V tělocvičně bylo připravené nebe, ale i peklo. V pekle seděli neposední čertíci, které hlídala odvážná čertice-učitelka. A bylo to potřeba, protože jsme nevěděli, jak budou zvláště malé děti reagovat na svoje převlečené starší spolužáky.

Děti z 1.ročníku psaly pro Mikuláše dopis, ve kterém vyznačovaly svoje hříchy a dobré skutky. Děti byly statečné a všechny předaly Mikuláši svůj dopis. Anděl Jitka posypala děti hvězdným práškem. I ostatní žáci měli připravené svoje hodnocení, někteří jej psali sami, za některé psala hodnocení jejich paní učitelka. Došlo i na čertíky, kteří také předstoupili před Mikuláše. Každopádně všichni dostali sladkou odměnu.

Ve třídách pak všichni dokončovali práce na téma Mikuláš, čert a anděl. Dopoledne jsme všichni zdárně zvládli. A co pak večer u vás doma? Navštívili vás čerti s Mikulášem? (mk)

Více...Strana 13 z 87
«« « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň