Školní Vánoce 2019

[sobota, 21. prosinec 2019]

Školní Vánoce 2019

Tak se ve vrčeňské škole zase v pátek třináctého rok s rokem sešel. Kostel a jeho okolí se naplnilo příjemnou atmosférou, příjemnými lidmi, nadšenými dětmi. Voňavé stánky lákaly k nákupu vánočních dekorací, dárečků, svícnů, ale i vánoček, buchet a jablkových závinů. Místní hasiči se opět postarali o vůni punče a svařáku, klobásy i o křupavou topinku s česnekem. Odbíjení 16.hodiny všechny zvalo do kostela a očekávané vystoupení dětí mohlo začít. Proslov p. ředitele a symbolické propůjčení kostela panem farářem p. Špiříkem přivítalo i ztišilo publikum. Žáci měli s učiteli připraveno pohádkové téma plné písniček, veršů a nechyběla ani dramatizace pohádky O dvanácti měsíčkách. Pásmo o adventním věnci připomnělo nejen mír, lásku, víru, ale hlavně naději, se kterou vždy končíme rok uplynulý, ale také vítáme rok následující. Věříme, že nový rok 2020 přinese naději i lásku do mnoha domovů, životů i dětských očí. Děkujeme všem za pomoc a organizaci, výrobu i dobrou náladu, bez které by se tato akce školy neobešla. Zdraví a pohodu do roku 2020 i světlo na cestě životem přejeme. (pa)Mikuláš, anděl a čerti

[úterý, 17. prosinec 2019]

Mikuláš, anděl a čerti

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 naši školu již tradičně navštívil Mikuláš s doprovodem. Postupně od prvního ročníku k pátému prošel Mikuláš v doprovodu anděla a čertů školu. Prvňáčci byli většinou velmi stateční a nebáli se předstoupit před Mikuláše a odpovídat na jeho otázky. O jejich chování jsme společně mluvili již v úterý a ve středu a vyrobili si Čertí knížku. Starší žáci mu přečetli své Knihy dobrého i špatného chování, které si připravili. Své chování ještě ohodnotili smajlíky. Mikuláš všechny vyslechl a děti slíbily, že se budou chovat dobře a polepší se. Za básničku každá třída dostala plno dobrot, které učitelé mezi děti rozdělili. (je)S čerty nejsou žerty

[úterý, 17. prosinec 2019]

S čerty nejsou žerty

Za pohádkovým názvem "S čerty nejsou žerty" se ukrývala čertovská diskotéka plná různých soutěží a dovádění. Čerti se nám představili a své síly poměřili ve skládání dříví. Křepčili a dováděli, mnoho hluku nadělali. Každý, kdo se zapojil, odměnu si zasloužil. A jak to Jakub zhodnotil? "Dnes bylo disko bezvadné, moc se mi líbilo. A soutěže se mi moc líbily." (ku)Výrobky z vánoční dílny 2019

[úterý, 17. prosinec 2019]

Výrobky z vánoční dílny 2019

Vybrané výrobky z letošní vánoční dílny, které se prodávaly na jarmarku.

Více...Přírodověda 5. ročník - elektrické obvody

Žáci 5. ročníku propojili své vědomosti a dovednosti ze dvou předmětů - přírodovědy a pracovních činností. V hodině přírodovědy se naučili vytvářet elektrické obvody, které rozsvítily malou žárovku. Během pracovních činností si vytvořili krásné domečky s okénky a dveřmi, které elektrickými obvody osvítili. Všechno se jim díky práci v týmech povedlo a žáci byli z konečného výsledku snažení nadšení. (je)

Více...Zahájení Adventu

[neděle, 8. prosinec 2019]

Zahájení Adventu

Naši žáci přispěli svým vystoupením k zahájení Adventu ve Vrčeni. Rozsvěcování stromečku se uskutečnilo na vrčeňské návsi 1.prosince. Program zahájil pan starosta a pak už následovalo vystoupení dětí z mateřské školy. Po nich přednesli své básně naši žáci, kteří také zahráli koledy na flétny. Všechny básničky žáci pilně trénovali pod vedením paní učitelky Sýkorové a paní vychovatelky Kubíkové téměř celý listopad. Poté začal zpívat koledy Vrčeňský smíšený sbor. Poděkování patří všem hostům, kteří vydrželi až do konce a mohli tak ocenit snahu všech zúčastněných dětí i dospělých. (mk)

Více...Vánoční dílna 2019

[středa, 4. prosinec 2019]

Vánoční dílna 2019

V pátek 29. 11. probíhala v naší škole již tradiční vánoční dílna. Děti se neučily, ale strávily celé dopoledne tvorbou a zdobením výrobků pro náš vánoční jarmark. Na pomoc dětem přišli i někteří rodiče. Vytvářely se vánoční ozdoby, svícny, zápichy a různé další vánoční dekorace. Dětem se tvoření moc povedlo a na všechny už dýchla sváteční atmosféra. Teď už se těšíme na Vaši návštěvu na vánočním jarmarku. (vá)

Více...Narozeninový projekt - PODZIM

[pondělí, 2. prosinec 2019]

Narozeninový projekt - PODZIM

První letošní NAROZENINOVÝ PROJEKT byl v pátek 29. 11. 2019 před Vánoční dílnou. Všichni žáci se sešli v tělocvičně. Ti žáci, kteří oslavili své narozeniny v září, říjnu a listopadu, si po gratulaci od paní učitelky Cejpové mohli vybrat nějaký drobný dárek. Každý oslavenec si maličkost odnesl a nemocným žákům dáreček vybrala jejich třídní učitelka. Pak následovalo vyhodnocení dukátů, měšců a truhel za první čtvrtletí, které sbírají do projektu I z nás budou dospělí. Na prvních třech místech z celé školy se umístily žákyně pátého ročníku: 1. místo - Eliška N., 2. místo - Josefína V. a o 3. místo se dělí Emma J. s Vanesou S. (je)

Více...Kouzelné lucerny a lampionový průvod

[pondělí, 2. prosinec 2019]

Kouzelné lucerny a lampionový průvod

V pondělí 18.11. od rána pršelo. Kolem poledne však konečně vysvitlo slunko a naše akce mohla odstartovat. Po obědě jsme se všichni ze ŠD vrhli na úklid školní zahrady a prostoru před školou. Odvezli jsme několik koleček listí do BIO kontejnerů. David, Sebík a Fínka mezitím vyřezávali z borové kůry loďky. Ovšem někomu se pracovat nechtělo a raději si hrál nebo někde jen postával. Po hodině se už mohly nadšené děti účastnit připravených soutěží po naší škole. Na 7 stanovištích se vystřídalo bezmála 49 dětí. Zkusily po skupinách sestavit puzzle, slalom s nafouknutým balónkem, závod v přenášení kaštanů, "slupnutí" cukříku při natáčení jazykem, vytváření listových obrazců z víček a nechyběla vědomostní hra s poznáváním listů stromů. Pak každá skupina družiny napsala své přání na vytvořené "kouzelné lucerny" s loďkou. Po půl čtvrté jsme vyrazili s rodiči a ostatními příznivci na průvod Vrčení s rozsvícenými lampióny. Zároveň k oslavě 30. výročí Sametové revoluce dostal každý dospělák mini klíčky s trikolórou. Okruh kolem rybníka završilo vypuštění 4 loděk s kouzelnými lucernami po vodě. Snad tak dopluly do správných proudů ke splnění našich přání! Ještě po setmění na rybníce krásně svítily. Byla to příjemná procházka. Děkujeme všem za účast. Pozdní odpoledne bylo prosvícené slunkem a světýlka byla tak málo viditelná. Až při setmění nás kouzlo svítících lampiónků doprovázelo domů.(šle)

Více...Foto školy

[neděle, 1. prosinec 2019]

Foto školy

Podívejte se, jak to u nás vypadalo v listopadu.

Více...Divadlo Alfa: Cirkus zlodějů

[neděle, 1. prosinec 2019]

Stejně jako starší žáci, i my z 1., 2. a někteří z 3. ročníku jsme vyrazili autobusem do divadla V Plzni. 14. listopadu jsme navštívili divadlo Alfa, kde jsme měli možnost shlédnout velmi zajímavé představení, které se jmenovalo Cirkus zlodějů. Celé představení bylo v cirkusovém prostředí a začalo pravou cirkusáckou svatbou Vildy a Hanky. Ze vzpomínek nastávajících novomanželů jsme se dozvěděli, při jaké dramatické situaci v cirkuse se zrovna seznámili. Shlédli jsme zároveň loutkové, ale i hrané divadlo, které bylo velice poučné. Viděli jsme, jak ředitel cirkusu Kudla nutil své zaměstnance krást ve zdejším městě a jak se Vilda s Hankou, tehdy ještě jako děti, rozhodli být čestní a odkryli pravdu všem ve městě. Zlo bylo potrestáno a cirkus se dostal zpět do rukou Vildy Estrady, jehož rodičům dříve patřil. (sý)

Více...Návštěva Policie ČR

[pátek, 29. listopad 2019]

Nechci dělat paniku, ale potřebuji vás všechny informovat. Ve čtvrtek byla u nás ve škole na návštěvě Policie ČR, aby prověřila informaci, kterou jsme obdrželi od jedné maminky. V pondělí oslovil její dceru muž v červeném autě a nabízel jí bonbony. Celou věc prošetřuje Policie. Žádám rodiče, aby řádně poučili své děti, jak se mají v podobných případech zachovat.

Více...Strana 14 z 97
«« « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň