Divadlo Alfa: Kašpárek a mumie

[pondělí, 29. říjen 2018]

Divadlo Alfa: Kašpárek a mumie

Po delší době jsme navštívili divadlo dětí Alfa v Plzni. Pro děti jsme vybrali představení Kašpárek a mumie. Dětem se pohádka moc líbila a druháci nakreslili obrázky k tomuto představení, někteří napsali i několik vět. Odpoledne využila družina pěkného počasí a všichni hráli na zahradě různé hry. (mk)CO UŽ UMÍME

[středa, 24. říjen 2018]

 

Vážení rodiče žáků 1. ročníku, zveme Vás do školy na hodiny čtení, psaní a matematiky.

2. listopadu 2018

7,40 – 9,30

Po skončení se pro rodiče uskuteční informace o adaptaci dětí na školu.

Na ukázkové hodiny zveme také paní učitelky z mateřských škol. Zveme i rodiče předškolních dětí (svůj zájem oznamte škole na zs@vrcen.cz nebo telefonem 371591563).Hry s přírodninami

[pátek, 19. říjen 2018]

Hry s přírodninami

V době posvícení jsme si našli čas i na hry na zahradě, kdy jsme z přírodnin tvořili obrázky a různé výrobky. (Mk)Vůně posvícenských placek

[pátek, 19. říjen 2018]

Vůně posvícenských placek

Nastala doba posvícení a hodování. U nás ve školní družině je již tradicí každoroční zdobení posvícenských placek tzv. hnětýnek. Po celý týden měly děti možnost se seznamovat se zvyky a tradicemi posvícení. Na 3 dny se holky a kluci proměnili v cukráře a zdobili slaďoučké hnětýnky podle svého vkusu a fantazie bílou a tmavou čokoládou, cukrovými kytičkami a barevným sypáním. Tato činnost je velmi oblíbená a vždy se do ní zapojí všichni bez rozdílu věku. Výsledek byl krásný - stoly plné nádherně ozdobených hnětýnek. Vyhodnocení o nejhezčí placičky připadlo na páteční odpoledne, do kterého se zapojili i někteří rodiče a prarodiče. Vybrat ty nejhezčí bylo opravdu obtížné, ale nakonec sladkou odměnu za nejkrásnější placičky si odnesly tyto děti:

1.místo -11 bodů Rozárka

2. místo -10 bodů Adam

3.místo - 9 bodů Klárka

Družinové posvícení se vydařilo a placičky potěšily nejen vzhledem, ale i skvělou chutí. (ršl)

Více...Dopravní hřiště Blovice

[pátek, 19. říjen 2018]

Dopravní hřiště Blovice

V pondělí 8. října jsme se vypravili autobusem na dopravní hřiště v Blovicích. Účastnili se žáci 4. a 5. ročníků, náhradníci z 3. ročníku, kteří se vybaveni svačinou a cyklistickou helmou těšili na testové otázky, značky, ale i na jízdu na kolech. Počasí přálo, vysvitlo i sluníčko. V učebně bylo útulno, všichni se snažili správně řešit dopravní značení i situace křižovatek. Venku se seznámili s dopravními situacemi, dopravním značením, poslechli si výstrahu pro železniční přejezd a trénovali jízdu bez úrazu a s dostatečnou zručností a opatrností k sobě i ostatním cyklistům, včetně chodců. Všichni se těšili na pokračování na jaře 2019, s malou sladkostí z pekařství Jílek se vraceli spokojeně a bez úrazu zpět do Vrčeně. (Pa)

Více...Vláčky pana Navrátila

[pátek, 19. říjen 2018]

Vláčky pana Navrátila

"Čmelák", "Hurvínek", "Krokodýl", "Pendolíno", "Ušatka" a jiné - takové jsou přezdívky mašinek, které jsme mohli vidět u pana Navrátila. Více než 30 dětí ze ŠD navštívilo 4.10. odpoledne úžasnou modelovou železnici ve Vrčeni. Byla to krásná podívaná na jezdící modely různých vláčků, včetně dokonalých detailů dekorace nádraží, měst, človíčků a přírody. Naše oči nevěděly, kam dříve pohlédnout. Pan Navrátil je šikovný modelář a ke všemu nám toho hodně řekl k historii i současnosti železnice. Dával dětem také zajímavé hádanky. Nakonec si každý z nás odnesl jízdenku, kterou si označil ve starém strojku s datem a určený "průvodčí" jí štípnul - a to byl odjezd! Rozloučili jsme se s vroucím poděkováním. Těšíme se opět někdy na návštěvu. (šl)

Více...Škola plná mazlíčků

[pondělí, 8. říjen 2018]

Škola plná mazlíčků

V průběhu dvou dnů (26.9. a 27.9. 2018) nám 33 žáků představilo své mazlíčky. Někteří se styděli a nechávali vše na svých rodičích, ale jiní nás mile překvapili svou výřečností. Tak jsme se díky tomu dozvěděli spoustu zajímavostí a zážitků. Mezi představovanými zvířaty byli nejvíce zastoupeni psi, morčata a kočky. Dále jsme mohli shlédnout myšky, osmáka, želvy, křečíka, koně, hada, holuba, raka, štěňátka a rybičky.

Každý si za svůj výkon odnesl sladkou odměnu, kredity a ti nejlepší o sladkost navíc. (ku)

Více...Úklid návsi po vichřici

[neděle, 7. říjen 2018]

Úklid návsi po vichřici

24. září jsme našli na zahradě polámanou trampolínu. Zřejmě to způsobila vichřice, která se nejen nad Vrčení prohnala v neděli večer. Odpoledne šly děti s družinou na náves, aby trochu poklidily spadané a zlámané větve. (mk)

Více...VÝSKYT NEŽÁDOUCÍCH JEVŮ U ŽÁKŮ

[neděle, 7. říjen 2018]

Vážení rodiče,

s politováním musíme rodiče již v začátku nového školního roku informovat o nežádoucím chování některých žáků naší školy. V konci měsíce září došlo v naší škole k výskytu nežádoucích jevů u žáků 4. a 5. ročníku. O tomto nevhodném chování byl informován starosta obce.

V případě opakování podobných situací budeme věc oznamovat pracovníkům OSPOD.

Dopis, který jste obdrželi, si ponechejte doma a podepište jeho přečtení v žákovské knížce. Originál dopisu, který založíme k třídnímu výkazu, podepíšete v době listopadových třídních schůzek.

Děkujeme za spolupráci.

Pavel Maršalík, Blanka Palečková

Více...Zveřejňuji nabídku na fotografování dětí.

Sada (3 + 3) je za cenu 150,-Kč. Navíc je možné objednat foto o rozměrech 20x30. Všechny fotografie je možné objednat ve více kusech, než je uvedeno na obrázku. Žáci přinesou informaci o fotografování v notýsku, kde rodiče vyznačí svůj zájem o fotky. Termín fotografování bude včas oznámen.

Fotografování tříd bude uskutečněno jako obvykle na jaře roku 2019.

Více...


Nabídka předvánočního fotografování Zvětšit obrázek

Poštovní holubi na školní zahradě

[neděle, 30. září 2018]

Poštovní holubi na školní zahradě

"Bezva! To tu ještě nebylo!" Takto jsme uvítali ochotu p.Kutáka s povídáním o poštovních holubech a jejich ukázkou. Po vzájemné domluvě přijeli rodiče Kubíka (nadšení "holubáři") ve středu 19.9. odpoledne  s bedýnkou. Děti se hned dychtivě dívaly, co je to tam za zvířátka.... a už začalo vyptávání. Paní Kutáková nám všem vyprávěla, jak holuby chovají, čím je krmí, jakým způsobem závodí apod. Dokonce jsme se dozvěděli, na kolik si takového dobrého poštovního holuba cení. Děti měly za odměnu uhodnout alespoň 5 druhů ze semínek, kterými se holubi živí. Nakonec 12 poštovních holubů Jakubův tatínek vypustil z klece. Ti se hned společně vznesli nad kostelem, párkrát zakroužili a frrrr domů do Kramolína. A fakt doletěli! Druhý den nám to Kubík potvrdil. Užasli jsme nad tím, jak se dokáží tak rychle zorientovat v neznámém vzdušném prostředí. Chov a závody poštovních holubů jsou skvělý koníček, ale i spousta práce. Určitě to má "v krvi" i Kubík, neboť o zvířatech a přírodě toho ví hodně. Děkujeme rodině Kutáků a jejich holoubkům. Přejeme hodně zdaru na závodech. (šl)

Více...Karlovy Vary - Svět záchranářů

[úterý, 18. září 2018]

Karlovy Vary - Svět záchranářů

Ve čtvrtek 13. září 2018 měli možnost žáci 3., 4. a 5. ročníku jet na exkurzi do Světa záchranářů v Karlových Varech. Téma letošní návštěvy bylo Svět rizik. Žáci byli rozděleni do čtyř skupin a postupně se vystřídali na stanovištích, kde byl výklad přizpůsoben jejich věku. Zjišťovali, jaká rizika na nás číhají doma, ale i na ulici, kdy volat záchranáře, hasiče, policii, jak poskytnout první pomoc, jak to vypadá v záchrance, jak hasit vznícený olej nebo vánoční stromeček, někteří vyzkoušeli vězení. Všechny informace nám byly zprostředkovány profesionály jednotlivých záchranných složek. Děti byly nadšené a chtěly objednat další kurz. Bohužel je obsazeno až do jara roku 2021. Na závěr si mohli žáci koupit reflexní předměty pro jejich větší bezpečnost. (je)

Více...Strana 15 z 87
«« « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň