Pozvánka na vystoupení žáků

[středa, 1. červen 2022]

Zveme rodiče, prarodiče a další zájemce na vystoupení žáků s názvem Tři svátky k nám letí pro mámy, táty a děti.

Středa 8.6.2022 od 15 do 16,30 hodin.

Vystoupení je plánováno na školní zahradě, v případě deště se přesuneme do tělocvičny.

Těšíme se na vaší účast.

 


Pozvánka na vystoupení žáků Zvětšit obrázek

OVOV Tachov 2022

[pátek, 27. květen 2022]

OVOV Tachov 2022


Naše škola se pravidelně každý rok zapojuje do soutěže OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Po okresním kole, které se odehrálo ve sportovním areálu žinkovské školy, jsme se s našimi žáky, kteří si vybojovali postup, zúčastnili i kola krajského. To se odehrálo na atletickém stadionu města Tachov. Po urputných bojích v 6 disciplínách (sprint na 60 m, hod kriketovým míčkem, lehy-sedy, shyby na šikmé lavičce, skok do dálky a běh na 1000 m) se jeden z našich žáků umístil na 3. místě ve své kategorii. V konkurenci 150 sportovců je to opravdu skvělý výkon. Ještě jednou gratulujeme Oskarovi k získání medaile a ostatním zúčastněným (Kája K., Julča M., Filip B., Olda V.) za skvělou reprezentaci školy (ce)Sběr surovin 2022

[pátek, 27. květen 2022]

Byl ukončen sběr surovin. Vzhledem k malému objemu vybraných surovin bychom museli zaplatit dopravu a obdrželi bychom malou finanční odměnu (možná bychom ještě dopláceli). Proto bude sběr pokračovat na počátku nového školního roku, přibližně ve 2.polovině září. Budeme rádi, pokud nás v září opět podpoříte a do té doby budete sběr (papír, nikoliv karton) shromažďovat doma. Vyhodnocení sběru bude provedeno v příštím týdnu - žáci obdrží dukáty do celoročního projektu.Dopravní hřiště 2022

[čtvrtek, 26. květen 2022]

Dopravní hřiště 2022

 

V pátek 20. 5. se žáci čtvrtého a pátého ročníku vypravili vlakem do Blovic na dopravní hřiště. V učebně se dozvěděli teoretické informace o dopravních značkách a chování v silničním provozu. Poté si vše mohli prakticky vyzkoušet přímo na dopravním hřišti. Bylo krásné slunečné počasí, tak si všichni jízdu na kole moc užili. (vá)

Více...Český den proti rakovině 2022

[středa, 18. květen 2022]

Český den proti rakovině 2022

 

V letošním školním roce jsme se již po druhé zúčastnili celonárodní sbírky Český den proti rakovině, který se konal ve středu 11. května 2022. Barva letošní stužky byla modrofialová a příspěvek za jednu kytičku se nezměnil. Byl opět 20 Kč. V rámci dlouhodobého programu prevence onkologických onemocnění zvolila Liga proti rakovině téma letošní sbírky nádorová onemocnění děložního čípku a varlat. Každý, kdo si koupil kytičku, obdržel také podrobný návod na samovyšetření.

V této sbírce jsme vybrali 3.112,-. Již tradičně byli dárci ochotní dát za zakoupenou kytičku více peněz. Průměrně jsme získali za jednu kytičku 26 Kč.

Děkuji všem, kteří přispěli, ale i všem, kteří se na prodeji spolupodíleli. (je)

Více...Den matek v ŠD

[čtvrtek, 12. květen 2022]

Den matek v ŠD

 

Moje milá maminko,

zlobit budu malinko.

Pusu Ti dám za to,

že jsi moje zlato.

Takhle nějak by mohlo znít přání mamince ke Dni matek. Všechny maminky totiž druhou květnovou neděli oslaví svůj svátek a jako poděkování za celoroční péči a starostlivost jim děti vyrobily barevná přáníčka se srdíčkem. Přitom jsme si povídaly, jak je pro ně maminka důležitá a co pro ně znamená. Ani u nás ve školní družině na maminky nezapomínáme, a proto je chceme potěšit právě tímto přáníčkem. (pe)

Více...OVOV Žinkovy 2022

[neděle, 8. květen 2022]

OVOV Žinkovy 2022

 

V pátek 29. 4. se někteří naši žáci zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) v Žinkovech. Do soutěžení se zapojilo 9 chlapců a 3 dívky. O postup do krajského kola se utkali se žáky ZŠ Nepomuk a žáky ZŠ Žinkovy. Závodilo se v pěti disciplínách: skoky přes švihadlo po dobu 2 minut, hod medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, kliky po dobu 2 minut, trojskok snožmo z místa a běh na 1000 m. Všichni si sportovní dopoledne moc užili. (vá)

Více...Čarodějnice ve škole

[neděle, 8. květen 2022]

Čarodějnice ve škole

 

Přiblížil se konec dubna, období, kdy se dříve začala ztrácet košťata, hranice dřeva, chystat ozdoba májky a v každém regionu trochu jinak.

V naší škole jsme po dlouhé době covidové pauzy uspořádali společné svačinové opékání špekáčků, rejdění převlečených čarodějek, které bylo doplněno zajímavými křížovkami, ale také informacemi o zvycích a obavách z Filipojakubské noci, která byla plná kouzel, pokladů i tajemna.

Například třeťáci se sešli v tento den pouze v počtu osmi žáků, i přesto se pustili do plnění čarodějnických úkolů s velkým nasazením. Téměř celým dopoledním vyučováním se prokousávali pracovním listem, ve kterém se seznámili s tradicí Pálení čarodějnic dříve a nyní. Vysvětlili si spoustu nových slov, zopakovali učivo českého jazyka z druhého ročníku a naučili se nově určovat rod podstatných jmen, potrénovali si paměť v myšlenkové mapě, zopakovali násobilku a uvolnili se při vybarvování mandaly. Neunikli ani návštěvě jedné děsivé čarodějnice. Dopoledne jsme si všichni s radostí a úsměvem užili.

Naším největším pokladem jsou naše (vaše) děti, náš pan ředitel, který s akcí opékání buřtů nadšeně přišel jako první a  také dobrá nálada, kterou si v naší škole rádi pěstujeme. Děkujeme všem za pomoc s organizací, protože i naše paní uklízečka nám ochotně nakrájela chleba, asistentky připravily bezpečné ohniště. Přejeme krásný máj a děkujeme za ten čas, plný květů a lásky .... . (ce, je, pa)

Více...Čarodějnická štafeta

[neděle, 8. květen 2022]

Čarodějnická štafeta

 

Den, kdy se "pálí čarodějnice" a staví májka podle českých tradic, letos vyšel na víkend. Ve školní družině jsme proto již ve čtvrtek uspořádali "čarodějnickou štafetu" s trochou pohybu stále k celoškolnímu tématu olympijských her. Téměř 50 dětí se utkalo ve 2 družstvech v netradičních disciplínách: lovení "potvůrky", obkreslení tajného písma, stavění hranice z kostek, hod švábem, šiškou či kouzelnou koulí. Celý závod musel každý absolvovat s koštětem a předávat dalšímu jako štafetu. Sladká odměna pak nechyběla. Závěrem předvedla p.vychovatelka v převleku baby Magi kouzlo s vodou, octem a sodou s čarovným zaklínadlem: "...noční rosu, trochu strachu, babí hněv a jedlou sodu, vařím, vařím škodivodu..."! A tak si přejme čarokrásný máj a všechny další dny. (šle)

Více...Svěcení pramene Dobrá voda 2022

[čtvrtek, 5. květen 2022]

Svěcení pramene Dobrá voda 2022

 

Po kovidové pauze jsme se vypravili ve středu 27. dubna 2022 na žehnání pramenu Dobrá voda ve Štědrém. Výprava našich žáků dorazila v náročném terénu ke kříži v lese a pan farář je pokropil svěcenou vodou ze studánky. Vystoupení zahájil hrou na flétničku prvňáček Honzík, žáci druhého až pátého ročníku, kteří se akce dobrovolně účastnili, zarecitovali jarní básně a na úplný závěr krásně zazpívaly píseň Klidná jako voda skupiny Jelen Kája, Julča a Nelča. Některé děti přišly podpořit ke studánce i jejich rodiny. Pro děti bylo panem farářem připravené opékání buřtů a hledání pokladu, vynikající domácí chléb paní Kotlanové a poučné povídání o stromech a kůrovci pana Kotlana. Žáci se v lese vydováděli, ale zbyla jim i energie na návrat ke škole. (je)

Více...Beseda Rumunsko

[čtvrtek, 5. květen 2022]

Beseda Rumunsko

 

V pondělí nás ve škole čekalo příjemné překvapení. Dorazily za námi naše již známé a milé cestovatelky. Dvě z nich dokonce absolventky naší školy - Hedvika Sýkorová a Majda Roušalová. Tentokrát i v doprovodu další z jejich vandrovské party - Klárky Supíkové. Nyní nám přijely povyprávět o jejich návštěvě Rumunska, kam se vydaly do hor minulé léto. Dozvěděli jsme se, jak do Rumunska cestovaly, prohlédli jsme si krásné fotografie přírody, zjistili jsme, jak jim počasí moc nepřálo i jaké je čekalo setkání se zvířátky. Jako tradičně jsme si vyslechli spoustu humorných historek z jejich cesty. Děti nadšeně poslouchaly jejich vyprávění, které bylo opravdu velice poutavé. Děkujeme ještě jednou za jejich návštěvu a těšíme se opět za rok na naše další cestovatelské setkání. (sý)

Více...Den Země 2022

[čtvrtek, 5. květen 2022]

Den Země 2022

 

Po roce naše škola opět oslavila 22. dubna 2022 Den Země. Připomněli jsme si, že je velmi důležité se o naši planetu starat a chránit ji. Každý žák si zasel své rajče, o které se bude do konce roku starat a poté si ho odnese domů, kde bude při troše štěstí sklízet úrodu. Péči o zeleň a snahu třídit odpad jsme si připomněli pomocí pokusu Papírové květy na vodě. Každému se povedlo, aby jím vytvořený papírový kvítek na vodě rozkvetl a potěšil ho svou krásou nebo vzkazem. Závěr naše projektu byla vycházka obcí Vrčeň, při které jsme sbírali odpadky pohozené v přírodě. Každý žák si vyzkoušel, že i on sám může být pro naši planetu Zemi prospěšný. (je)

Více...Strana 2 z 98
«« « 1 2 3 4 5 6 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň