Tříkrálové hry 2023

[úterý, 10. leden 2023]

Tříkrálové hry 2023

Celý týden jsme se ve školní družině věnovali tématice tří králů. S dětmi jsme si pověděli, kdo Kašpar, Melichar a Baltazar byli, kam šli, co nesli. Dne 6. 1. 2023 i k nám do družiny dorazili K+M+B. Žáci vyráběli koruny králů a malovali nebo vybarvovali krále. Řešili jsme i tajenku, hledali rozdíly mezi dvěma obrázky a procházeli bludištěm. Potom jsme vyhodnotili a pokračovali v další činnosti. Děti hledaly po škole dary (zlato, myrhu a kadidlo). Také se proběhly a skládaly puzzle s tématikou TŘÍ KRÁLŮ. Tříkrálová sbírka je akce organizovaná Charitou, proto i my jsme si zahráli soutěž, kde děti sbíraly mince s nominální hodnotou a skupina, která nasbírala nejvíce, vyhrála. Prožili jsme tak opět krásné odpoledne. (pe)Zahájení plavání

[neděle, 8. leden 2023]

Zahájení plavání

První školní den roku 2023 (3.1.) jsme zahájili plavecký výcvik v Horažďovicích. Po příjezdu autobusem před bazén jsme se rozdělili na chlapce a dívky, abychom mohli do šaten. U bazénu nás přivítala paní ředitelka Bláhová. Naše žáky seznámila s průběhem výcviku a bezpečností v bazénu. Každý si vyzkoušel své plavecké možnosti při rozdělování do skupin podle uplavaných metrů. Druhou hodinu už každá skupinka ve své části bazénu rozvíjela plavecké dovednosti podle svých možností. Na závěr si žáci vymysleli svůj pokřik. (je)Vešky

[pondělí, 2. leden 2023]

Vážení rodiče, velmi vás všechny žádám, abyste škole nahlašovali výskyt vší u vašich dětí. Budete-li si přát, informace bude neveřejná. Potřebujeme vystopovat jejich hnízdo. Při výskytu vší je dítě doma do doby, než budou vlasy čisté, bez hníd a vší. Jde o "infekční onemocnění" a dítě s infekčním onemocněním nesmí do kolektivu ostatních dětí. Při objevení vší během výuky budete kontaktováni a vyzváni k odvezení svého dítěte ze školy.

Více najdete v pokynu MŠMT, který má naše škola již dlouho na webových stránkách pod názvem "Výskyt pedikulózy (veš dětská)".

Výskyt pedikulózy (veš dětská)
Nadílka v družině 2022

[čtvrtek, 29. prosinec 2022]

Nadílka v družině 2022

22.12. od 13.15 hod proběhla další akce školní družiny "Vánoční nadílka". Všechna tři oddělení se sešla v tělocvičně. Než mohli žáci nahlédnou pod stromeček a rozbalit dárky, museli splnit úkol, který dostali ve vánočním dopise. Každé oddělení mělo jiný úkol. Sovičky zpívaly společně koledu, Dráčci recitovali básničku a Včelky četly příběh o narození Ježíška. Dále mohly děti vyslovit přání za oddělení. S většinou přání paní vychovatelky souhlasně pokyvovaly, protože si děti přály zdraví, větší ticho, aby si vzájemně neubližovaly aj. Potom všem vybraní jedinci odkryli dárky a začalo rozbalování a hraní s novými hračkami. Byla to opravdu štědrá nadílka, děti měly možnost si vyzkoušet nové stavebnice a hry. Doufáme, že napadne sníh, aby děti využily nové boby a kluzáky na sníh. Za družinu všem přeji hodně lásky, zdraví a krásná setkání v novém roce 2023. (ku)

Více...Třídní Vánoce 2022

[čtvrtek, 29. prosinec 2022]

Třídní Vánoce 2022

Poslední letošní den 22.12. 2022 jsme si užívali Třídní Vánoce. V každé třídě dopoledne probíhalo trochu jinak, ale v podstatě všude podobně. Užívali jsme si poslední školní den v tomto roce.

Třeťáci napsali o tomto dni několik vět. Začali jsme pracovními listy, které nám přiblížily tradice vánočního stromečku, vánočních ozdob a adventního věnce. Následovalo vyrábění vánočních přáníček z hliníkových obalů od čokoládek. K svačině jsme si uvařili čajíčky a ochutnali vánoční cukroví. Po návštěvě ostatních tříd jsme si rozdali dárečky a pouštěli lodičky. Na závěr nechyběla pohádka. Třídní Vánoce se nám vydařily. (je)

Více...Školní vánoční jarmark

[čtvrtek, 22. prosinec 2022]

Školní vánoční jarmark

Přišel pátek, 16. prosince, očekávaný den vánočního jarmarku v naší škole. Velké přípravy, které měly podobu vánoční dílny, nácviku básniček, písní a koled, se konečně dočkaly! Babičky a maminky ve škole vyrobily svícny, doma také další výrobky na prodej. Páťáci ozdobili vánoční strom, hasiči pomohli s osvětlením a tradičním občerstvením. Bývalí žáci přišli doplnit prodávající žáky na stánky. Všichni se v průběhu jarmarku sešli i v kostele sv. Vavřince na vánoční vystoupení, poslechli si koledy, zaslzeli a zasmáli se, nabrali si vánoční energie. Děkujeme všem pomocníkům a pomocníčkům, andělům a andělkám, kteří naši akci podpořili, za práci. Přejeme krásné vánoční svátky a pohodu plnou zdraví a dobré nálada do nového roku 2023. (pa)

Více...Družina před jarmarkem

[středa, 21. prosinec 2022]

Družina před jarmarkem

Před jarmarkem napadl sníh a my jsme bobovali. Užívali jsme si bílou nadílku. Ve třídě jsme tvořili vánoční přání. (pe)

Více...Vánoční tvořivá dílna

[středa, 14. prosinec 2022]

Vánoční tvořivá dílna

Čtvrtek 8. 12. probíhal v naší škole trochu netradičně, udělali jsme si totiž vánoční dílnu. Přípravy na jarmark pomalu vrcholí, a proto jsme se s našimi žáky vrhli na výrobu vánočních dekorací, svícínků i pečení cukroví, které budeme prodávat na jarmarku. Co vše jsme pro Vás připravili, si můžete přijít osobně prohlédnout již tento pátek, 16. prosince od 15:00 hodin, na zahradu ke kostelu ve Vrčeni. Budeme se na Vás těšit. (ce)

Více...Černobílé odpoledne v družině

[středa, 14. prosinec 2022]

Černobílé odpoledne v družině

Uběhl rok a v úterý 6.12. se v družině konal Mikuláš. Je krátce po obědě a všechna oddělení školní družiny se scházejí v tělocvičně, kde se akce bude konat. Po krátkém úvodu se dostáváme k vlastní činnosti. V tělocvičně se sešlo spoustu čertů, andělů a Mikuláš. Rozdělili se na dvě skupiny. Černá za čerty, bílá za anděly. Připraveny byly pro ně soutěže a také oblíbená diskotéka, kde si děti zařádily. Anděl je posel dobrých zpráv, a proto jsme si zahráli hru, kde děti s maskou anděla měly za úkol předat zprávu o narození Ježíška a čerti se jim v tom snažili zabránit. Další úkol spočíval v tom, kdo z andělů a čertů nasbírá co nejvíce dárků a uhlí. Byl to souboj mezi anděly a čerty – černá a bílá. Nechyběl ani čertovsko-andělský tanec a ani soutěže s balonky. Všechny děti dostaly malou sladkost. Pro všechny to bylo příjemné zpestření předvánočního času. Odpoledne uteklo velmi rychle a my už skoro za tmy odcházíme domů. (pe)

Více...Mikulášská nadílka 2022

[středa, 14. prosinec 2022]

Mikulášská nadílka 2022

V pondělí před sv. Mikulášem jsme se sešli v tělocvičně školy. Páťáci oblečení za čerty, které doplnil krásný anděl a důvěryhodná postava Mikuláše, který k nám zavítal už po několikáté. Každý žáček zpytoval své svědomí, hledal svého smajlíka (mračouna, usměváčka nebo půleného mračo-usměváka). Mikuláš si poslechl, co by žáci chtěli zlepšit, co je trápí a za co by se pochválili. Všichni dostali mikulášskou nadílku, pochvalu za zlepšení chování od andílka a za to přednesli básničku. Uvidíme, co nový rok přinese a kolik bude polepšených. (pa)

Více...Setkání tříd

[středa, 30. listopad 2022]

Setkání tříd

Ve středu - ve svátek sv. Ondřeje - jsme se sešli celá škola v jedné třídě, abychom vyhodnotili nejúspěšnější sběrače žaludů i kaštanů, úspěšné účastníky Bobříka informatiky. Vyhodnoceni byli i nejaktivnější žáci, kteří si dokážou uklízet své věci v šatně, např. dávat přezůvky do plátěné tašky, věšet bundu na háček. Byly vyhlášeny čtvrtletní výsledky dukátové soutěže a předána výsledná pořadí v jednotlivých ročnících. Nezapomněli jsme ani na oslavence z období podzimu, kteří měli v září až listopadu narozeniny, a proto si mohli vybrat malý dárek. Pan ředitel poučil žáky o zvýšené vzájemné bezpečnosti v období adventního času, požádal je také o pomoc s nácvikem vystoupení na vánoční jarmark a popřál všem klidný Advent. Všichni se těšíme na závěr kalendářního roku, vánoční atmosféru a samozřejmě vánoční prázdniny. (pa)

Více...Družinový podzimní a předvánoční čas

Podzim se nám letos protáhl téměř do doby Svatomartinské. Tento čas byl pro děti ve školní družině zábavný s řáděním ve spadaném listí, ale také s prací a úklidem prostorů před školou a na školní zahradě. První sníh napadl až týden po sv. Martinovi, což potěšilo nejednoho školáka. A tak se všichni jistě těšíme na čas adventní. V oddělení "SOVIČEK" si děti upekly perníkový věnec a příjemné bylo následující posezení s odpoledním čajíčkem a dobrůtkami. Tato "čajíčková odpoledne" s povídáním a hrami si budeme dělat po další adventní pátky až do Vánoc. To bude fajn a čas těšení se na Ježíška nám uteče a hlavně pobaví. (šle)

Více...Strana 2 z 103
«« « 1 2 3 4 5 6 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň