Nepomuk - výlet do muzea

[neděle, 3. červenec 2022]

Nepomuk - výlet do muzea

Na závěr školního roku jsme pro první, druhý a třetí ročník naplánovali 28. června 2022 exkurzi do Nepomuku. Po příjezdu autobusem jsme nejprve navštívili kostel sv. Jana Nepomuckého na Náměstí A. Němejce. Další zastavení bylo v kostele sv. Jakuba Většího na Přesanickém náměstí. Následovala návštěva Svatojánského muzea a vydovádění se na farní zahradě. Děti si zde užily posezení k občerstvení, kde měly připravené pití, i opečení na krásném ohništi, krmení oveček, zahráli si spoustu her - stolní tenis, basketbal, fotbal... Celým programem nás provázela paní Štěpánka Kodýdková. Na faře se k ní přidal pan farář Jiří Špiřík a Kristýnka Kodýdková. Naši žáci získali nové informace o sv. Janu Nepomuckém, kostelích i historii Nepomuka a blízkého okolí. Poslední zastávkou byla kavárna na Zelenohorské poště, kde jsme ochutnali domácí limonády a zákusky.

Moc děkujeme za báječný program připravený paní Kodýdkovou a panem farářem, který byl skvělý i přestože po noční bouřce nešla elektřina. (je)Nocování ve škole 2022

[neděle, 3. červenec 2022]

Nocování ve škole 2022

Ve čtvrtek 23.6. se uskutečnilo dlouho očekávané spaní ve školní družině. Tentokrát nám to nic nepřekazilo a konečně jsme se dočkali. Už ráno přišly děti do školy natěšené s karimatkami, spacáky a velkými taškami, ve kterých měly vše potřebné na přespání ve škole. Odpoledne začala poslední akce letošního školního roku v družině. 27 dětí zaplnilo školní družinu do posledního místečka. Jakmile jsme se trošku zabydleli, rozproudila se plánovaná zábava. Nejdříve netradiční sportovní soutěž na lesním hřišti (samozřejmě s odměnami). Hrál se např. indiánský fotbal, hra revoluce nebo HU-TU-TU-TU. A protože nám po cestě nazpět vyhládlo, povečeřeli jsme buřty, které jsme si opekli anebo jsme si dali řízky, které nám připravily hodné maminky a babičky (a byly opravdu výborné). A pak rychle do pyžam a do "hajan". Ne, ne, to by bylo moc brzy na spánek. Ale takové tvořeníčko se spoustou soutěží, to bylo pro děti v tu chvíli to pravé. Na školní zahradě si opět zasoutěžily v kolektivu podle barev, které si vylosovaly. Hrálo se sudoku, pétanque, kuličky a netradiční hra KUBB. Nechyběla ani truhla s pokladem jako výhra. Teprve ve 22 hodin zhasla pochodeň a zazněla poslední píseň státní hymna. Čekala nás noční procházka na zahradu a následovala strašidelná noční výprava za bludičkami. Baterky přišly vhod. Poté povinná hygiena. A pak se na řadu dostaly spacáky a "strašidelná pohádka na dobrou noc". Unavení jsme ve třídách ulehli ke spánku a spali až do rána. Je pravda, že jsme nenaspali svých 8-10 hodin. Ale v 6.45 se podařilo všem vstát, uklidit si svůj pelíšek, posnídat chléb s máslem a sýrem a čaj. Nechyběla ani marmeláda. Poděkování patří i všem rodičům za výborné jídlo, které dětem připravili. Také paní uklízečce, která napekla pro děti buchtu a muffinky. Ráno ještě proběhlo rychlé vyhodnocení. Dobrá nálada nechyběla a to, co nám chybělo, jsme dospali až doma ve svých postýlkách. Uteklo to jako voda a my se budeme těšit zase na příště. (pe)Výtvarné práce 4. a 5. ročníku

[neděle, 3. červenec 2022]

Výtvarné práce 4. a 5. ročníku

Galerie výtvarných prací žáků 4. a 5. ročníku.Výtvarné práce 3. ročníku

[neděle, 3. červenec 2022]

Výtvarné práce 3. ročníku

Galerie výtvarných prací žáků 3. ročníku.

Více...Výtvarné práce 2. ročníku

[neděle, 3. červenec 2022]

Výtvarné práce 2. ročníku

Galerie výtvarných prací žáků 2. ročníku.

Více...Společně kolem zeměkoule - družinová pouť

 

Pomalu se blíží konec školního roku a s ním i naše po delší pauze družinová pouť. Na zahradě školní družiny byla rozmístěna stanoviště s různými úkoly. Děti sbíraly na každém stanovišti za splněný úkol písničku a na konci si mohly vytvořit zpěvník. A proč kolem zeměkoule? Protože zpívá se po celém světě. Bylo celkem sedm stanovišť, kde malovali zeměkouli, zkoušeli zašít fotbalovou bránu, používat čínské hůlky, chytat ryby jako známý rybář Jakub Vágner, který také cestuje po celém světě. A nakonec si vyzkoušeli bludiště, které je moc bavilo. Všichni se skvěle bavili a děti se i schladily. Každý dostal sladkou odměnu a čokoládovou minci. Letošní pouť se prostě vydařila na výtečnou. (pe)

Více...Tři svátky k nám letí: pro mámy, táty a děti


Za tímto názvem se ukrývala překrásná přehlídka vystoupení žáků naší školy. Pod vedením pedagogických pracovníků si pro své blízké připravili básničky, písničky, tanečky, divadelní představení, vtipy a hru na flétny. Bylo poznat, že to dělají s láskou, aby potěšili diváky a aby ukázali svůj um. Byli ochotní překonat trému a úžasné publikum jim za to odpustilo drobné nedostatky a poděkovalo potleskem. Všichni jsme si přáli a modlili se, aby nám počasí přálo. A naše přání byla vyslyšena a my jsme mohli prožít společně krásné chvíle na školní zahradě. Děkuji všem zúčastněným. Přeji všem krásné léto. (ku)

Více...Den s první pomocí

[úterý, 21. červen 2022]

Den s první pomocí

 

Jelikož se přiblížila doba letních prázdnin, rozhodli jsme se využít nabídky jednoho z rodičů a uspořádali jsme pro starší žáky 4. - 5. ročníku přednášku o poskytování první pomoci při úrazech, nácvik oživování, komunikaci s pracovníky zdravotní záchranné služby při telefonickém hovoru. Pan Berkovec měl připravenou i zajímavou prezentaci se základními druhy úrazů, ke kterým může dojít právě v době letních aktivit. Žáci pozorně naslouchali, vyzkoušeli si znehybnění končetin při zlomeninách, první pomoc při zástavě dechu, při bezvědomí, ale i dobré rady např. při bodnutí hmyzem, při popáleninách nebo i při vodních radovánkách.  Byly zdůrazněny nejen zásady bezpečného chování, ale i používání ochranných pomůcek při sportu i odpočinku. Děkujeme p. u. Šlajerové za organizaci a p. Berkovcovi za čas a trpělivost s žáky. Těšíme se  na bezpečné trávení letních chvilek. Už víme, jak pomáhat, být ohleduplní k sobě i druhým. (pa)

Více...Poslední hliněný kroužek

[úterý, 21. červen 2022]

Poslední hliněný kroužek

 

Mezi nejoblíbenější zájmové útvary na naší škole rozhodně patří "Hliněný kroužek" pod vedením Jitky Kahounové. Díky velkému zájmu musely být děti rozděleny do dvou skupin. Jednou měsíčně měly možnost po celý rok vytvářet různé věci z hlíny. Při letošním posledním setkání, které se odehrálo 31.5.2022, si mohly děti vyzkoušet práci s hrnčířským kruhem. Jinak každý tvořil dle své fantazie a estetického vnímání. Za pořádání kroužku Jitce Kahounové moc děkujeme. (ku)

Více...Děti dětem

[pondělí, 13. červen 2022]

Děti dětem

 

Na závěr týdne (3.6.) se 18 dětí ze zájmového útvaru Hry s hudbou představily s tanečkem "Šou" a pohádkou "O Sněhurce" v MŠ Vrčeň. Byla to po celoroční práci a zkoušení premiéra pro dětičky ze školičky. Všichni jsme se na toto setkání moc těšili. Pro děti ze školky jsme po čtvrteční generální zkoušce upekli zdravé muffinky ze špaldové mouky a mrkve. Byl to dárek nejen divadelní, ale i pamlskový pro naše malé mateřáčky. Věříme, že se všem představení líbilo - potlesk a osvěžující meloun pro všechny účinkující tomu nasvědčoval. Tato spolupráce a návštěva nás bavila, trému jsme překonali a potěšila obě strany v posledním měsíci školního roku. (šle)

Více...Olympijské klání k MDD

[pondělí, 13. červen 2022]

Olympijské klání  k MDD

 

Oslava MDD ve školní družině proběhla ve znamení sportu a symbolu OH. Modrá, černá, červená, žlutá a bílá barva kruhů provázela skupinky dětí s pedagogickým doprovodem po trase Vrčení. Takto na pěti stanovištích všichni plnili zadaný úkol - disciplínu: hod "raketou" jako oštěpem, skládání olympijského obrázku jako puzzle, sprint po dvojicích, hod na cíl míčkem, přímé kopy do branky. Doplňkové zábavné stanoviště na školní zahradě si děti mohly vyzkoušet po dobu celého odpoledne (hod letadlovými modely, hod do "pusinky miminka" hadrákem, střelba hokejkou a míčkem na branku nebo přetahování lanem). Slunečné počasí doprovázelo celé odpoledne a několik sladkostí bylo příjemnou odměnou za trochu pohybu a snažení pro 54 účastníků. Díky panu Černému za sponzorský dar pro všechny žáky naší školy. (šle)

Více...Společná práce 1. a 3. ročníku

[pondělí, 13. červen 2022]

Společná práce 1. a 3. ročníku

 

Pro třetí ročník pátá vyučovací hodina a pro první ročník začátek družiny byl ve středu 1.6. 2022 netradiční. Žáci si vyzkoušeli, jaké je to spolupracovat s jiným ročníkem během vyučování. Bohužel ne každý třeťák měl svého malého pomocníka. Ti, kteří mohli pracovat ve dvojici, si to ale užili. Procvičili si stříhání, lepení a časti lidského těla. Všichni se snažili a pracovali skvěle! (je)

Více...Strana 2 z 100
«« « 1 2 3 4 5 6 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň