Barevná světýlka

[pátek, 25. listopad 2022]

Barevná světýlka

Lampionový průvod patří k oblíbeným mezi dětmi. Dny se krátí a odpoledne se rychle mění v tmavou noc, slunečné podzimní dny střídají mlhy a také déšť. Dne 21. 11. jsme uspořádali BAREVNÁ SVĚTÝLKA, která jsme zakončili lampiónovým průvodem. Odpoledne si děti užily na zahradě, kde pro ně bylo připraveno několik stanovišť, kde se dozvěděly něco o krásných českých pranostikách. Poté v tělocvičně plnily úkoly a skládaly puzzle. Připraven byl i tvořivý koutek. Po splnění úkolu dostaly všechny děti sladkou odměnu. V 17 hodin byl zahájen lampionový průvod s žáky a jejich rodiči. Celá akce byla zakončena u vrčeňského rybníka, kde několik dětí pustilo barevné lodičky štěstí. Popřála jsem všem zúčastněným, abychom v příštím roce i v tom nynějším měli spoustu štěstí. Ještě, než jsme vyrazili vypustit barevné lodičky, opekli jsme si s dětmi a jejich rodiči buřty. I přes nepřízeň počasí chci všem poděkovat, že se naší akce zúčastnili. Velké díky patří všem rodičům, kteří se připojili. Takový byl letošní lampionový průvod. Budeme se těšit při nějaké další společné akci. (pe)Barevný sportovní den

[úterý, 22. listopad 2022]

Barevný sportovní den

Sportu zdar!!! Tak toto heslo nás provázelo celým pátečním dopolednem, protože v naší škole probíhal Barevný sportovní den. Po celé škole byla připravena stanoviště s různými disciplínami z OVOVu (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) a Olympijského víceboje, které žáci po skupinách plnili. Čestná funkce vedoucího skupiny připadla žákům pátého ročníku, kteří se jí ujali opravdu se ctí. Své sportovní svěřence provázeli po škole a získávali tak pro svůj tým barevné pruhy z jednotlivých stanovišť. Kromě sportovního zápolení si mohli naši sportovci otestovat také znalosti a důvtip při plnění sportovního kvízu. A samozřejmě nechybělo ani závěrečné vyhodnocení nejlepších sportovců. Děkujeme všem zúčastněným za bezproblémový průběh sportovního dne a velké sportovní nasazení. A někdy zase …. Sportu zdar!!! (ce)Nadační fond Sidus

[pátek, 18. listopad 2022]

Nadační fond Sidus

Tak jako každým rokem, i letos v naší škole proběhla sbírka pro Nadační Fond Sidus. Ten se zaměřuje na pomoc dětem dlouhodobě nemocným nebo dětem zdravotně postiženým, které potřebuji finančně podpořit k zakoupení zdravotnických pomůcek a přístrojů, speciálních pobytů a terapií. Celkově se na naší škole vybralo 4615 Kč. Žáci si mohli v rámci svého příspěvku zakoupit upomínkové předměty jako magnetické záložky, zápisníky, náramky a přívěsky. (sý)Bobřík informatiky

[pátek, 18. listopad 2022]

Během druhého týdne v říjnu se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili celostátní informatické soutěže Bobřík informatiky. Naši žáci soutěžili v kategorii Mini, kde se ve 12 informatických úlohách snažili vyřešit problémové úlohy plné různých postupů, kombinatorické úlohy, dále pak úlohy s kódováním, programováním, krokováním a s tvořením algoritmů. Soutěžící vyplňují online test, který probíhá v počítačové učebně školy a výsledky se dozvídají ihned po skončení testu.

Test je poskládaný ze tří úrovní úloh podle náročnosti, za jejichž splnění žáci získají 9, 12 a 15 bodů, za špatné odpovědi se jim body odebírají (3, 4 a 5 bodů). Na začátku všichni dostali 48 bodů, pokud na nějakou úlohu neodpovídali, nezískali bod žádný, ale také se jim žádný bod neodečetl. Úspěšnými řešiteli se stali všichni, kdo dosáhli alespoň 120 bodů z maximálního počtu 192. Gratulujeme všem zúčastněným a věříme, že v dalších kategoriích se jim tato zkušenost bude určitě hodit.

Níže si můžete prohlédnout 10 nejlepších řešitelů z naší školy.

  1. Kateřina R. 172 bodů
  2. Jindřiška P. 160 bodů
  3. Jiří W. 136 bodů
  4. David V. 125 bodů
  5. Karolína K. 120 bodů
  6. Mikuláš M. 113 bodů
  7. Šárka L. 112 bodů
  8. Monika S. 104 bodů
  9. Eliška S. 101 bodů
  10. Veronika L. 100 bodů
Více...Jazyková soutěž

[pátek, 18. listopad 2022]

Soutěžíme v jazycích s WocaBee:

Naše škola se ve druhé polovině října zapojila do čtvrtého ročníku inovativní soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát. Soutěží se v jednoduché online aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee. Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem.

V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků a kritériem je počet bodů získaných procvičováním slovíček. Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se také naučí.

Každá třída soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují opravdu všichni. Žáci aktuálně soutěží v okresním kole šampionátu, ve kterém mohou získat zajímavé ceny a pro naši školu až 2 x 60 000 Kč na modernizaci. Všechny informace o soutěži včetně průběžných výsledků najdete na www.wocabee.app/soutez .

Tou nejdůležitější výhrou však bude zlepšení jazykových vědomostí našich žáků a jejich motivace k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité. Jsme velmi rádi, že i na naší škole učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který přináší žákům skutečné výsledky!

Držíme jim v soutěži palce!

 

Ve výše zmiňované soutěži jsme splnili všechny požadované podmínky a vysoutěžili jsme si kurz v aplikaci Langbee (velice podobná online aplikace, která je určena pro jednotlivce/samouky) v hodnotě 150 Kč pro každého žáka. Žákům moc gratulujeme a věříme, že se jim v anglickém jazyce bude dařit i nadále. (sý)

Více...Ukázkové hodiny u prvňáčků 2022

[pondělí, 7. listopad 2022]

Ukázkové hodiny u prvňáčků 2022

V pátek 4.listopadu jsme zorganizovali ukázkové hodiny pro rodiče žáků 1.ročníku. Rodiče si nenechali ujít tu možnost, aby viděli svého prvňáčka při školní práci. Nebyly to klasické dvě vyučovací hodiny, ale přehled metod, které používáme hlavně při výuce čtení. Děti byly skvělé, práce jim šla od ruky a stanovený čas velmi rychle uběhl. Snad hodiny i rodičům uběhly velmi rychle a práce s jejich dětmi se líbila. (mk)

Více...Barevná strašidýlka

[pondělí, 7. listopad 2022]

Barevná strašidýlka

Čarodějnice, Bílá paní, duch, jeptiška, netopýr či lesní mužík provázeli 3.11. odpolední cestu nazvanou Barevná strašidýlka ve škole. Tyto postavy ochotně ztvárnili žáci 5.ročníku. Některé děti se také převlékly do halloweenských kostýmů. Se startovním listem s tematickými luštěnkami se vydaly do tělocvičny na "slepeckou" dráhu, do tmavého skladu, do sklepa, na půdu a školní zahradu plnit různé tajemné úkoly. Děti se tak těšily na trasu, že nastala velká řada a trochu zmatek na splnění úkolů u daného stanoviště. Tak se čtvrteční odpoledne neslo v různých zvucích strašidýlek, ale některé zvuky byly spíše rušivé, bezdůvodné i zbytečné. Nejspíš se někteří chtěli strašit a vyblbnout. Hlavně pro mladší děti to je vždy zážitek a důkaz překonání trocha strachu. Proto všem náležela sladká odměna ducha ze sněhového těsta a výborný perník (děkujeme tak rodině Mírků za "pečený dar") a nějaký dukátek navíc. Téměř všichni si pochutnali i na "začarované chechtací, pískací a chrápací vodě". (šle)

Dojmy některých účastníků:

Monča (4.r.): Včerejšek se mi moc líbil. Na půdě byla hezké tma. V kumbálu bylo červené světlo. Mám ráda Halloween, protože je všude tma.

Kája (5.r.): Včerejší den se mi moc líbil. Jako strašidlo chci ale říci, že u nás někdy byla velká fronta. Jinak mě včerejší den moc bavil.

Verča (4.r.): Líbilo se mi, jak jsme chodili po škole. Nejvíc se mi líbilo na půdě, protože tam nebylo vůbec vidět.

Jirka (4.r.): Líbilo se mi, jak jsem byl ve sklepě. A taky jak jsem byl na půdě. Nejhorší na tom bylo to, že jsem se přetáhl o lavičku.

Marian (3.r.): Všechno bylo super a líbil se mi netopýr na půdě.

Polda (2.r.): Hodně se mi líbilo všude. Hodně jsem si pochutnal na chechtací vodě. Bylo to zábavný.

Žofinka (2.r.): Mně se to všechno líbilo. Nelíbilo se mi, že jsem musela dlouho čekat na lavičce do sklepa, ale těšila jsem se na tenhle den.

Více...Odvoz sběru

[pondělí, 7. listopad 2022]

24.10.2022 byl z naší školy konečně odvezen sběr druhotných surovin firmou F.I.I. GROUP. Zvláště v této době firma vyžaduje alespoň 3 tuny papíru pro bezplatný odvoz. Proto jsme ve škole vyhlásili říjnový sběr pouze papíru, abychom naplnili kontejner dle požadavku. Děti ze 4. a 5.ročníku byly velmi pilné při nakládce a docela si někteří "mákli". Z loňského šk.roku jsme ve škole nashromáždili několik pytlů víček z pet lahví a hliník. A tak přeci jen nějaký menší výdělek byl. Díky všem za shromáždění balíků papíru a za snahu nám tak pomáhat. (šle)

Více...Sbíráme kaštany a žaludy

[pátek, 4. listopad 2022]

Zvážené odevzdáváme do školní družiny. Na konci listopadu si vše odvezou myslivci a vše využijí pro zvířátka v zimním období. Děti dostanou dukáty.

Více...


Sbíráme kaštany a žaludy Zvětšit obrázek

Společná hodina 2. a 5. ročníku

[úterý, 1. listopad 2022]

Společná hodina 2. a 5. ročníku

Při spojené hodině s 2.ročníkem jsme v poslední říjnový den pracovali, my páťáci, v týmech. Na velký papír jsme kreslili dýně. Rozdělili jsme ji na díly a plnili společně úkoly, které jsme zapisovali. Vyzdobili jsme okolí a vyfotili se před tabulí. Dobře se nám společně po prázdninách pracovalo. (K.R., 5.ročník)

Více...Netopýři v družině

[pátek, 28. říjen 2022]

Netopýři v družině

Netopýří odpoledne bylo jakýmsi rozloučením s létajícími savci, kteří v letní sezóně využívají i půdu naší školy. Pro žáky jsme připravili deset zastavení. Na stanovištích jsme využili "Netopýří sešit" vydaný Českou společností pro ochranu netopýrů, kde žáci plnili různé kvízy a hádanky a zároveň se dozvídali cenné informace o netopýrech. V družině si vyráběli netopýra z papíru, v tělocvičně si zahráli hru na netopýra a můru, v polytechnické učebně si zazpívali písničku od Jany Rychterové "O pyšném netopýrovi" a vytvořili komiks netopýří hejno z otisků svých prstů. Nejstarší žáci měli na starost svoji skupinku mladších žáků, společně se snažili vyluštit co nejvíce hádanek. Nebylo to jednoduché, ale všichni se snažili. Proběhlo vyhodnocení, každý si odnesl nové informace, sladkost a dukáty. (ku)

Více...Družinová drakiáda

[čtvrtek, 27. říjen 2022]

Družinová drakiáda

Podzim je tu a s ním již tradiční Drakiáda. Minulý týden se to ve školní družině v oddělení dráčků hemžilo draky – a to nejen pohádkovými. Děti kreslily draky, které jsme rozvěsili na nástěnce školy. Také jsme se venku pokusili pouštět draky, ale bohužel nám počasí moc nepřálo a draci nechtěli létat. Tak se s nimi děti alespoň proběhly. Po pár dnech bezvětří se nám konečně podařilo objednat vítr, a proto se mohla ke konci týdne uskutečnit drakiáda, na kterou se všechny děti už moc těšily. Na louce se to rozzářilo barevnými draky, které si děti přinesly, abychom si užili odpoledne plné zábavy. Počasí se umoudřilo a začalo krásně foukat. Draci létali opravdu až do oblak. Řešili jsme zamotané saturny a i dva porouchané draky. Přesto si to děti báječně užily a my s nimi. Děti měly velikou radost. (Pe)

Více...Strana 3 z 103
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň