Setkání tříd JARO

[pondělí, 13. červen 2022]

Setkání tříd JARO

 

Tak jsme se sešli oslavit "Jarňáky," popřát těm, co oslavili své narozeniny na jaře. Všichni si vybrali malý dárek, povyprávěli o oslavě nebo dortu, pochlubili se s tím, kolik už jim je let. Vyhodnocen byl také sběr, odměněni byli ti nejlepší sběrači papíru, hliníku a víček. Poděkováno bylo všem, kteří se snažili a nezapomněli, že recyklace je jednou z nejdůležitějších možností ochrany přírody. Konec školního roku se nám blíží, těšíme na letní prázdniny. Ještě se sejdeme jednou a už nás bude čekat dlouhý letní odpočinek. Těšíme se na letňáčky a poslední společné strávené chvíle se spolužáky. (pa)Vaření pudinku

[pondělí, 13. červen 2022]

Vaření pudinku

 

30. 5. 2022 si žáci z oddělení Včelky vyzkoušeli soutěž v přípravě pudinku. Bylo to velmi zajímavé pozorovat. Zdá se to jako snadné zadání, ale chybičky se vloudily. Jak obtížné je přečíst správně návod, správně odměřit mléko, nepřipálit pudink a o estetice raději nemluvit. Přesto myslím, že si to děti užily a že si pochutnaly na svém díle. (ku)Den zručnosti

[čtvrtek, 9. červen 2022]

Den zručnosti

 

V posledním květnovém týdnu se oddělení školní družiny přeměnilo v ruční dílničku a soutěžila všechna oddělení mezi sebou. Děti měly možnost poznat rukodělnou práci a seznámit se s prací různých profesí. Děti si vyzkoušely pletení vánočky, navlékání korálků, zatloukání hřebíku a malování mandaly. Za pomoci vychovatelek jsme se přesvědčili, že pracovat s kladivem, hřebíky a modelínou zvládnou nejen chlapci, ale i děvčata. Nakonec si všichni měli přišít knoflík, pravděpodobně svůj první v životě. Na ten už se, bohužel, nedostalo. Ale věřím, že bude brzy ještě příležitost, kdy si to všichni budou moci vyzkoušet. Druhý den bylo vyhlášení a za jejich výkon byly děti odměněny dukátem a sladkou drobností. (pe)Výlet 1.-3. ročníku

[čtvrtek, 9. červen 2022]

Výlet 1.-3. ročníku

 

Žáci prvního, druhého a třetího ročníku vyjeli ve středu 25. května 2022 na školní výlet do ZOO Hluboká a loveckého zámečku Ohrada. Po příjezdu se rozdělili kvůli velkému počtu na dvě skupiny. Jedna skupina si nejprve vyslechla v ZOO povídání na téma Šelmy našich lesů a po něm se vydala na prohlídku zámečku. Druhá měla opačný program (prohlídka a pak povídání). Lovecký zámeček se dětem velmi líbil a příjemně je překvapil. Pak jsme se všichni vypravili zoologickou zahradou objevovat zvířata a rostliny. Nechyběla ani zastávka v dětských koutcích a nákup suvenýrů. I přes několik kapek deště se výlet povedl a máme z něj mnoho zážitků. (je)

Více...Výlet 4. a 5. ročníku do Prahy

[čtvrtek, 9. červen 2022]

Výlet 4. a 5. ročníku do Prahy

 

Koncem května vyrazili žáci 4. a 5. ročníku na výlet do Prahy. Výlet okomentovali dva žáci 5. ročníku.

Bylo 24. května 2022 7:15 a sešli jsme se na vlakovém nádraží ve Dvorci. V 7:29 nám vyjel vlak do Plzně, odkud jsme v cca 8:20 pokračovali do Prahy. Cesta trvala přibližně 2 hodiny. Jakmile jsme dojeli do Prahy, tak jsme šli na komentovanou prohlídku Staroměstské radnice, kde jsme byli přibližně hodinu. Viděli jsme podzemí, orloj zevnitř, zasedací místnost a spoustu sálů. Z radnice jsme vyrazili na Karlův most, potom jsme nakupovali ve stánku se suvenýry. Z obchodu jsme šli na Václavské náměstí. Procházeli jsme okolo Národního divadla a pomníku Sametové revoluce. Z Václavského náměstí jsme šli na vlak a jeli jsme zpátky do Dvorce, kde náš výlet v 17:49 skončil. Výlet se mi moc líbil a užila jsem si to.

Klára (5. roč.)

Výlet nám začal ve Dvorci na nádraží, tam jsme měli sraz. Nastoupili jsme na vlak, který nás odvezl do Plzně na nádraží, kde jsme chvátali na další vlak do Prahy. Cesta trvala asi 2 hodiny, ale bavila mě. Když jsme dorazili, šli jsme do Staroměstské radnice na prohlídku. Prohlídka byla zajímavá. Když skončila, šli jsme na Karlův most, z kterého jsme viděli Národní divadlo. Cesta zpátky byla stejná. Výlet se mi líbil, ale víc se mi líbila cesta vlakem.

Filip E. (5. roč.)

Více...Výtvarné práce - JARO

[pondělí, 6. červen 2022]


V galerii jsou k vidění práce žáků 1.ročníku z hodin výtvarné výchovy a pracovních činností.

Více...Pozvánka na vystoupení žáků

[středa, 1. červen 2022]

Zveme rodiče, prarodiče a další zájemce na vystoupení žáků s názvem Tři svátky k nám letí pro mámy, táty a děti.

Středa 8.6.2022 od 15 do 16,30 hodin.

Vystoupení je plánováno na školní zahradě, v případě deště se přesuneme do tělocvičny.

Těšíme se na vaší účast.

 

Více...


Pozvánka na vystoupení žáků Zvětšit obrázek

OVOV Tachov 2022

[pátek, 27. květen 2022]

OVOV Tachov 2022


Naše škola se pravidelně každý rok zapojuje do soutěže OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Po okresním kole, které se odehrálo ve sportovním areálu žinkovské školy, jsme se s našimi žáky, kteří si vybojovali postup, zúčastnili i kola krajského. To se odehrálo na atletickém stadionu města Tachov. Po urputných bojích v 6 disciplínách (sprint na 60 m, hod kriketovým míčkem, lehy-sedy, shyby na šikmé lavičce, skok do dálky a běh na 1000 m) se jeden z našich žáků umístil na 3. místě ve své kategorii. V konkurenci 150 sportovců je to opravdu skvělý výkon. Ještě jednou gratulujeme Oskarovi k získání medaile a ostatním zúčastněným (Kája K., Julča M., Filip B., Olda V.) za skvělou reprezentaci školy (ce)

Více...Sběr surovin 2022

[pátek, 27. květen 2022]

Byl ukončen sběr surovin. Vzhledem k malému objemu vybraných surovin bychom museli zaplatit dopravu a obdrželi bychom malou finanční odměnu (možná bychom ještě dopláceli). Proto bude sběr pokračovat na počátku nového školního roku, přibližně ve 2.polovině září. Budeme rádi, pokud nás v září opět podpoříte a do té doby budete sběr (papír, nikoliv karton) shromažďovat doma. Vyhodnocení sběru bude provedeno v příštím týdnu - žáci obdrží dukáty do celoročního projektu.

Více...Dopravní hřiště 2022

[čtvrtek, 26. květen 2022]

Dopravní hřiště 2022

 

V pátek 20. 5. se žáci čtvrtého a pátého ročníku vypravili vlakem do Blovic na dopravní hřiště. V učebně se dozvěděli teoretické informace o dopravních značkách a chování v silničním provozu. Poté si vše mohli prakticky vyzkoušet přímo na dopravním hřišti. Bylo krásné slunečné počasí, tak si všichni jízdu na kole moc užili. (vá)

Více...Český den proti rakovině 2022

[středa, 18. květen 2022]

Český den proti rakovině 2022

 

V letošním školním roce jsme se již po druhé zúčastnili celonárodní sbírky Český den proti rakovině, který se konal ve středu 11. května 2022. Barva letošní stužky byla modrofialová a příspěvek za jednu kytičku se nezměnil. Byl opět 20 Kč. V rámci dlouhodobého programu prevence onkologických onemocnění zvolila Liga proti rakovině téma letošní sbírky nádorová onemocnění děložního čípku a varlat. Každý, kdo si koupil kytičku, obdržel také podrobný návod na samovyšetření.

V této sbírce jsme vybrali 3.112,-. Již tradičně byli dárci ochotní dát za zakoupenou kytičku více peněz. Průměrně jsme získali za jednu kytičku 26 Kč.

Děkuji všem, kteří přispěli, ale i všem, kteří se na prodeji spolupodíleli. (je)

Více...Den matek v ŠD

[čtvrtek, 12. květen 2022]

Den matek v ŠD

 

Moje milá maminko,

zlobit budu malinko.

Pusu Ti dám za to,

že jsi moje zlato.

Takhle nějak by mohlo znít přání mamince ke Dni matek. Všechny maminky totiž druhou květnovou neděli oslaví svůj svátek a jako poděkování za celoroční péči a starostlivost jim děti vyrobily barevná přáníčka se srdíčkem. Přitom jsme si povídaly, jak je pro ně maminka důležitá a co pro ně znamená. Ani u nás ve školní družině na maminky nezapomínáme, a proto je chceme potěšit právě tímto přáníčkem. (pe)

Více...Strana 3 z 100
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň