Jarní narozeniny

[pondělí, 21. červen 2021]

Jarní narozeniny

 

Na počátku června jsme společně popřáli dětem, které měly své narozeniny v jarním období. Oslavenci si měli možnost vybrat drobný dárek. Tak ještě jednou všem přejeme hodně zdraví a pohody. (mk)Zakončení školního roku

[středa, 16. červen 2021]

30. června 2021 bude ukončen školní rok 2020/21. Bude rozdáno vysvědčení ve třídách. Zahájení je plánováno na 7,45 hodin a ukončení hned po rozloučení, přibližně v 9 hodin. Jen žáci 1.ročníku zahájí předávání vysvědčení v 8 hodin, protože pan ředitel se jde rozloučit se žáky 5.ročníku. Na třídní rozloučení jsou zváni i rodiče žáků. Všichni hosté budou mít roušky a ve společných prostorech i žáci. Nikdo nemusí mít přezůvky.

Tento den je bez oběda, všichni žáci mají oběd odhlášený.

Žák odchází domů s rodičem nebo přinese lístek s údajem, kdy a s kým jde domů. Školní družina končí svůj provoz nejpozději ve 12 hodin.

Vážení rodiče, až přijdete v následujících dnech do školy pro své dítě, prosím, navštivte šatny a rozhlédněte se, které kusy oblečení jsou vašich dětí. Některé kusy oblečení jsou v šatnách ještě od zimy. Děkuji.MDD v družině 2021

[sobota, 12. červen 2021]

MDD v družině 2021

 

Ve školní družině v oddělení "Sov" si děti celý týden mohly užít MDD i ve formě vlastnoručně připravených dobrot. V pondělí jsme napekli veselé tvary z lineckého těsta a ve středu si děti cukroví slepovaly marmeládou nebo čokoládou. V těchto horkých dnech přišlo vhod občerstvení zmrzlinovým pohárkem. Odměnou bylo pochutnáníčko na všech dobrůtkách i pro ty, co zrovna ve škole v dané dny chyběli. Úterní soutěže byly fajn a čokoláda byla mňam a byla až "za ušima". (šle)

Již tradičně se ve školní družině konal Mezinárodní den dětí na prosluněné školní zahradě. Tentokrát byl přichystán na úterý 1. června. Počasí nám přálo a dětský den se mohl uskutečnit za velkého nadšení dětí. Na školní zahradě bylo připraveno 8 stanovišť, kde na děti čekalo plnění úkolů – házení míčku na klauna, slalom s kolečkem, skok do dálky, morseovka, historický souboj, hledání pokladu. Děti si vyzkoušely svůj sportovní um a zdatnost v různých sportovních disciplínách. Po vyplnění celé hrací karty si děti vybíraly drobné dárky v podobě sladké odměny a dukátu. Celé odpoledne se moc povedlo a všichni jsme si dětský den užili. Počasí vydrželo a děti byly podle jejich reakcí nadšené! Potom už následovala volná zábava. Za spolupráci děkuji všem vychovatelkám i dětem za pomoc s přípravou jednotlivých stanovišť. (pe)Družina maminkám

[čtvrtek, 13. květen 2021]

Družina maminkám

 

Ve školní družině jsme na svátek maminek nezapomněli, proto jsme jim upekli voňavý dárek.  Většina z Vás se mnou bude asi souhlasit v tom, že snad nikdo na světě si nezaslouží víc, abychom mu udělali radost než naše maminky. Samozřejmě můžeme také obdarovat babičky, vždyť jsou to maminky našich rodičů, a tedy tak trochu i naše. Většina dětí pomáhala, jak jen se dalo. Těšily se na velké tvoření a bylo opravdu na co. Ano, Vaše děti jsou pod vedením našich pilných učitelek velmi šikovné! Doufáme, že i doma svým maminkám při pečení pomáhají. Víme, že to umí!!! Někteří tak činili poprvé a jiní byli „staří mazáci“. Pekli jsme perníčky, práce nám šla od ruky. Hnětli jsme, vykrajovali, zdobili a ochutnávali. Přejeme všem maminkám hodné, zdravé a šťastné děti. (pe)

Květinka z krepového papíru se srdíčkem, náramek navlékaný z korálků. Tím mohli prvňáčkové obdarovat své maminky k příležitosti jejich nedělního svátku. Zájem o toto vyrábění měla především děvčátka. Nechyběla ani srdíčková přáníčka. Děti jistě udělaly velkou radost své mamince v tento den vroucím objetím, pusinkou a krásnou větou: "Maminko, mám tě rád!" (šle)

Více...Malované kamínky

[úterý, 11. květen 2021]

Malované kamínky

 

Některé děti ze školní družiny s nadšením malovaly kamínky pro výstavku pořádanou Pionýrem Nepomuk. I z vrčeňské školy máme výhled na Zelenou horu, a tak ona se stala hlavním motivem malování. Krásný byl malovaný kámen s vrč. kostelem od Madlenky M. s pomocí maminky. Všechny vystavené kamínky lze vidět na terase před nepomuckým IC. Vlastně, ne všechny – některé už byly někým přemístěny...ač to nebyl záměr výstavy, která potrvá nejméně do poloviny května. Děkujeme p.Dvořákovi za zprostředkování a spolupráci. Všechny namalované kamínky z výstavky můžete shlédnout na https://pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2021/kaminky/. (šle)

Více...Druháci pro maminky

[neděle, 9. květen 2021]

Druháci pro maminky

 

Pátek 7. 5. 2021 dokončovali žáci druhého ročníku při pracovních činnostech dárečky pro maminky ke Dni matek. Nejprve míchali a odlévali sádru, pak sádrové odlitky barvili a na závěr své dárečky krásně zabalili. Určitě tyto dětské výrobky udělaly maminkám v neděli 9. 5. radost, protože se dětem velmi povedly! (je)

Více...Zimní narozeniny 2021

[neděle, 9. květen 2021]

Zimní narozeniny 2021


Kvůli distanční výuce z důvodu covidu jsme přáli dětem k narozeninám, které slavily v zimních měsících, až ve čtvrtek 6. 5. 2021. Oslavenci byli překvapení a z drobných dárečků měli radost. Někteří si ani z nabídky nemohli vybrat. Tak ještě jednou přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ! (je)

Více...Kouzelný měšec

[neděle, 9. květen 2021]

Kouzelný měšec

 

Poslední dubnový den jsme se ve škole připravovali na čarodějnice. Proběhla akce s názvem Kouzelný měšec. Akce plná lidových tradic, pokusů a kouzel. Úkoly se nesly v duchu pálení čarodějnic. Žáci štafetově závodili ve zdobení májky, u ohniště se trefovali drobnými pavoučky a kočkami do sklenice a u kostela se prolétli na koštěti přes překážky.

Na závěr měli všichni možnost vystřídat se u pokusů a kouzel, které si připravili páťáci a čarodějka Evík. Také jsme nezapomněli postavit májku před vchod. Každý účastník si odnesl něco na zub a jeden dukátek. (ku)

Více...Čarodějnická 3. A

[neděle, 9. květen 2021]

Čarodějnická 3. A

 

V pátek 30. dubna zavítali do naší 3. třídy čarodějové a čarodějnice, kteří se nebáli přiletět na svých košťatech ve svých pravých hábitech s vysokými klobouky. Společně jsme se zamysleli a každý vytvořil životabáseň opravdového čaroděje nebo čarodějnice. Pak jsme se rozdělili do 3 týmů, které plnily čarodějnické úkoly, aby se dostaly ke svým košťatům, mazlíčkům a lektvarům. Takový lektvar plný bublin jsme si vyzkoušeli pomocí pokusu s octem, jarem a jedlou sodou. Na závěr jsme svůj lektvar plný bublin vyobrazili na naše kotlíkové výkresy. Škoda jen, že nemůžeme takhle hodné a šikovné čaroděje a čarodějky potkávat na Zemi častěji. (sý)

Více...Žádost školy - rotační výuka

[sobota, 8. květen 2021]

Vážení rodiče, chci vás seznámit s dokumenty, které se týkají rotační výuky vašich dětí. Rotační výuka nám nevyhovuje z mnoha důvodů a navíc jsme stanovenou hranici počtu žáků pro prezenční výuku přesáhli o dva žáky. Proto jsme napsali žádost na MŠMT a Ministerstvo zdravotnictví. Žádost se týká zrušení rotační výuky a umožnění docházet do školy prezenčně a to každý den.

Žádost školy o výjimku

Odpověď z MŠMT ale byla negativní, a proto musíme i nadále rotovat po týdnech.

Odpověď z MŠMT

Tentokrát naše snaha nevyšla, ale snad brzy bude líp.

Pavel Maršalík

Více...Den Země 2021

[pátek, 30. duben 2021]

Den Země 2021


První a druhý ročník oslavil Den Země 23. 4. 2021. Ostatní ročníky pracovaly na tomto projektu v jiných dnech. Skupiny žáků procházely stanovišti a plnily jednotlivé úkoly. Za splnění si vždy každý žák nalepil do obrázku dílek = puzzle. Žáci určovali názvy živočichů a rostlin jednotlivých ekosystémů. Poznávali, čím jsou pro nás společenstva přínosná. Dověděli se, co je Den Země a proč se slaví. Zopakovali si principy třídění odpadů. Cílem bylo uvědomit si, že o naši planetu bychom se měli starat a chránit ji po celý rok. (je)

Prvňáčkové na Den Země nezaháleli. Po výuce a rozhovorech o tomto Dni dostal každý do dvojice gumové rukavice a igelitku. Krátkou procházkou po obci jsme posbírali nemálo odpadků po nepořádnících. Děti dobře vědí, co je správné a nesprávné, umí celkem dobře třídit odpad. Skleněné a plastové lahve děti odnášely hned do kontejnerů. Až s údivem pilně sbírali po cestě - necestě leccos (jak lze vidět na fotce). Snad alespoň touto troškou jsme zvelebili naše okolí. Pro zajímavost si děti tipovaly dobu rozkladu různého odpadu v přírodě. No, někdy jsme se podivili nad tak dlouhou dobou. Víme, že sklo se nerozloží nikdy! Abychom nedělali jen sběr nepořádku, na školní zahradě jsme si zasadili jarní květinky za odměnu, pro radost i krásu. (šle)

Ve dnech 26. a 27. dubna proběhl projekt Den země pro 3.-5. ročník. Samostatné třídy se sešly v tělocvičně na tematicky zaměřených stanovištích, kde žáci ve skupinkách plnili úkoly zaměřené na jednotlivé přírodní ekosystémy - vodu, les, louku, pole a okolí lidských obydlí. Na těchto stanovištích si zopakovali, co ve kterém ekosystému roste a žije, zároveň si ověřili, zda ví, k čemu tento ekosystém slouží a jak ho může člověk využívat. Na dalších stanovištích si žáci pročetli plakáty zaměřené na svátek naší planety, kdy, od jakého roku, proč a jak ho slavíme. Také prošli stanovištěm zaměřeným na ekologii, kde si zopakovali, co do kterého kontejneru patří a nepatří, jak můžeme šetřit naše životní prostředí a jak mu pomáhat. Po splnění stanoviště žáci obdrželi výřez obrázku, který si nalepili do své neúplné skládačky naší planety. Na závěr si žáci ověřili své znalosti na pracovním listu, který shrnul informace z jednotlivých stanovišť. (sý)

Více...Velikonoce u prvňáčků

[pátek, 30. duben 2021]

Velikonoce u prvňáčků


Během uzavření škol nejen děti z 1.třídy doma slavily svátky jara. Rodiče dětí mi poslali fotky, jak jejich Velikonoce doma probíhaly. Škoda, že jsme nemohli Velikonoce prožít společně ve škole. (mk)

Více...Strana 3 z 92
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň