Svět záchranářů - Karlovy Vary 2022

[úterý, 22. březen 2022]

Svět záchranářů - Karlovy Vary 2022

 

Ve čtvrtek 17. 3. se většina žáků naší školy vydala na parádní výlet. Druháci, třeťáci, čtvrťáci a páťáci se společně vypravili do Karlových Varů, kde se zúčastnili preventivního programu ve Světě záchranářů. Celý program byl zaměřen na poznávání rizik kolem nás. Děti se například zamyslely nad tím, jaké nebezpečí může hrozit v domácnosti. Byly rozděleny do skupin a postupně navštívily „domeček“ záchranářů, hasičů a policistů. V každém z nich se dozvěděly, jak se mají zachovat v různých rizikových situacích. Naučily se, jak postupovat v případě požáru, vyzkoušely si masáž srdce nebo si prohlédly vybavení sanitky. Některé děti dokonce skončily i v policejní cele …  ale naštěstí jen na chvilku ????. Všichni si výlet moc užili. (vá)Mini-paralympiáda

[úterý, 22. březen 2022]

Mini-paralympiáda

 

Ač v neděli 13.3.2022 ukončil slavnostní ceremoniál letošní ZPOH, ve školní družině jsme si uspořádali posléze netradiční mini Paralympiádu. Děti si vyzkoušely např. disciplíny: hod koulí jednoruč, hod "tupým" oštěpem, slalom na trávě o jedné lyži, "parahokej na skejtu", petanque v sedě, hod naslepo míčkem do brány.

Více než 40 děti si netradiční stanoviště prošly a vyzkoušely. Podpisem s razítkem prstu všichni zpečetili konec letošních školních OH na papírové pochodni. Nechyběla zábava a fandění.

Všichni jsme byli potěšeni pohybovou aktivitou a pobytem ve škole a na školní zahradě bez roušek, respirátorů a jiných omezení. Věřme, že to tak bude i nedále! A proto si přejme zdravého ducha a zdravé tělo. (šle)Budu školák 2022 - družina

[úterý, 22. březen 2022]

Budu školák 2022 - družina

 

Jako druhé setkání projektu "Budu školák" v letošním roce byla návštěva školní družiny v polytechnické učebně. Přivítali jsme se a vzájemně se představili na koberci, zahráli jsme si tichou poštu jako mimozemšťané pomocí posunků. Pak si děti měly možnost vytvořit vesmírnou raketu a nebo si pohrát se stavebnicemi. Po celou dobu mi byli velkou pomocí někteří žáci naší školy. Podle toho, jak jsme zhodnotili společně strávenou hodinu, se dětem u nás líbilo. Za sebe musím říci, že děti byly fajn. Během projektu měli rodiče možnost přihlížet nebo si popovídat s panem ředitelem a tím získat důležité informace o fungování naší školy. (ku)Masopustní procházka

[středa, 9. březen 2022]

Masopustní procházka

 

Trubka troubí, vytrubuje, s bubínkem nám oznamuje, masopust zas přišel k nám, ten rej masek dobře znám. Medvěd s dětmi radost mají, muzikanti k tanci hrají.Tak začalo naše veselé masopustní dovádění ve školní družině. V úterý 1.3.2022 odpoledne vyrazil z naší školy veselý maškarní průvod složený z masek zvířat (medvědů, koček, zajíců a různých pohádkových zvířat). Průvod prošel ulicemi kolem školy směrem k rybníku. Zde jsme si v maskách zadováděli a zatancovali. Také jsme si zazpívali veselé dětské písničky a pro obveselení zarecitovali masopustní říkadla. Děti si vyráběly škrabošky a malovaly "Masopustní stůl plný jídla“ (jitrnice, koblížky) a spoustu dalších dobrot. Letošní masopust se zkrátka vydařil, včetně počasí, které nám také přálo a již se těšíme, že si tuto tradici příští rok opět zopakujeme. (pe)

Více...Sovičkové zimní tvoření

[středa, 9. březen 2022]

Sovičkové zimní tvoření

 

Děti z I. oddělení ŠD "Sovy" představují svou dovednost. Zimní období nám sněhu moc nenadělilo, a tak bylo více času na tvoření a vyrábění. Kluci většinou staví ze stavebnic, děvčata zase ráda tvoří podle své fantazie nebo předlohy. V době předvánoční si všichni vyrobili papírový hrnek zdobený z barevných čajových sáčků. Takto jsme si udělali dárek z "čajíčkových odpolední". Tato adventní sezení byla fajn: spoustu povídání, popíjení lahodného čaje a ochutnávání dobrůtek či vánočního cukroví. Sněhuláci, Tomáškova krásná mandala vážky nebo 3D panda z papíru jako maskot našeho karnevalu se symboly ZOH jsou radostí z pěkné práce a zábavy. (šle)

Více...Setkání tříd ZIMA

[středa, 9. březen 2022]

Setkání tříd ZIMA

 

Jelikož jsou již zimní měsíce za námi a my se těšíme na jaro, setkali jsme se všichni společně, abychom popřáli těm, kteří mají v zimě narozeniny. Společně jsme pogratulovali všem prosinčatům, ledňáčkům a únoráčkům, popřáli jim hodně zdraví, všeho dobrého a spoustu splněných přání. Dozvěděli jsme se, kdo dostal jaký dort a z čeho měli největší radost. Děti si vybraly drobné dárečky i od školy, které je jistě také potěšily. Příště už se budeme těšit na oslavu jarních narozenin. (sý)

Více...Karneval a maskoti OH

[středa, 9. březen 2022]

Karneval a maskoti OH

 

Taneční odpoledne plné bláznivých soutěží a přehlídka různých masek. Tak vypadal letošní Karneval s olympijskými maskoty. Nebylo snadné vybrat nej masky, bylo opravdu co obdivovat. Nejvíce nás zaujal ježeček Majda, viking Olda a drak Vojta. Všechny děti si odnesly sladkost a dukáty. Jako doprovodný program proběhla v pondělí výstava výrobků, maskotů. Mladší žáci napodobili maskota zimních olympijských her 2022, pandu. Tvořili z papíru a stavěli z Lega. Starší žáci vytvořili návrhy svých maskotů. Využili různých výtvarných a pracovních technik. Někdo ho jen nakreslil, jiný vymodeloval z papíru a ruliček. Každý měl možnost pracovat sám nebo ve skupinkách a využít svou vlastní fantazii. Bylo až překvapující, jak práce děti nadchla. Samy děti nám také pomohly s vyhodnocením. Celkově vyhrál kůň od Aničky a Klárky. Za svá díla si všichni odnesli drobnost, sladkost a dukáty. (ku)

Více...Výtvarné práce - PODZIM, ZIMA

[středa, 2. březen 2022]

Výtvarné práce - PODZIM, ZIMA


V galerii jsou k vidění práce žáků 1. ročníku z hodin výtvarné výchovy a pracovních činností.

Více...Budu školák 2022 - matematika

[středa, 23. únor 2022]

Budu školák 2022 - matematika

 

Po dvouleté „kovidové“ pauze se do naší školy vrátili předškoláci se svými rodiči, kteří se zapojili do projektu Budu školák. Ve čtvrtek 17. února proběhla první hodina zaměřená na matematiku. Po úvodním seznámení jsme se mohli čile vrhnout do práce. Poznat číslo a postavit k němu komín se správným počtem kostiček zvládly děti výborně, stejně jako přidávání a ubírání kaštanů podle vyprávění. Poznávali jsme geometrické tvary, třídili je podle velikosti a barev, největší zájem však u dětí sklidilo psaní čísel na velkou tabuli. V druhé části hodiny jsme schovávali plyšáky a vyzkoušeli si i práci ve školní lavici. Děti byly velmi šikovné a všechny úkoly zvládly skvěle. Teď už nezbývá než se těšit na další setkání! (ce)

Více...Vybíjená

[středa, 23. únor 2022]

Vybíjená

 

Den před pololetními prázdninami se uskutečnilo utkání ve vybíjené žáků z 5.ročníku proti 4.roč. a výběr chlapců ze 3.ročníku. Ač byl zápas dosti vyrovnaný, putovní pohár za vítězství získali páťáci.

Všichni zúčastnění dostali po zásluze malou čokoládovou medaili. Vyhodnoceni byli 3 nejlepší hráči z každého družstva: 5.roč.: Oskar K., Filip E. a Patrik N.; 4.roč.: Karolína K., 3.roč.: Matěj P.  a Olda V.

Pohybová aktivita nás všechny bavila. Nechyběli ani fanoušci a vtipné hlášky. Vybíjená je nejoblíbenější sportem asi všech žáků, ale naše malá tělocvična by potřebovala "nafouknout".

Tímto pro děti zábavným a nadšeným utkání jsme tak trochu vzdali hold zahájení ZOH 2022 v Pekingu. Olympijské hry motivují náš letošní školní rok. Není marné mít vysoké cíle a ctižádost ve vědění i ve sportu. Přejeme hodně úspěchů všem našim sportovcům. SPORTU ZDAR! (šle)

Více...Návštěva v ZŠ Nepomuk a v muzeu

[středa, 9. únor 2022]

Návštěva v ZŠ Nepomuk a v muzeu

 

Nastalo nové pololetí. Hurá! S nadšením jsme hned první středu, 2.2.2022, v magický datum, zavítali na plánovanou návštěvu ZŠ v Nepomuku. Vydali se nejen žáci 5. ročníku, ale i čtvrťáci, které přestup na 2. stupeň také nemine. Byli jsme zvědaví, do jakého prostředí se budoucí šesťáci chystají, chtěli jsme se seznámit se zástupcem Mgr. Pelcrem a příjemně si užít středeční dopoledne. To bylo překvapení! Nová učebna s počítači a se sluchátky na výuku jazyků, krásná tělocvična, na kterou se všichni těšili, čekala nás také velká školní jídelna s výběrem jídel. Potkali jsme známé tváře učitelů, ale i bývalých žáků naší školy, pozdravili i pane ředitele Mgr. Tolara při výuce ve třídě 6. ročníku. Po rozloučení jsme se přemístili procházkou do muzea v Nepomuku. Tady nás čekala příjemná průvodkyně se zajímavostmi o Zelené Hoře, Dubči i o černé paní, která straší na zámku. Dokonce jsme vyzkoušeli kostýmy a přilbice. Prošli jsme nepomucké náměstí, prohlédli sochy před starou školou, na parkovišti, na nepomucké kašně.  Vedle kostela Sv. Jana jsme spočítali všechny známé patrony české země. I přes nepřízeň počasí se výlet vyvedl a příjemně zahájil poslední pololetí našich páťáků v naší škole ve Vrčeni. (pa)

Více...Ukončení 1. pololetí 2021/2022

[středa, 9. únor 2022]

Ukončení 1. pololetí 2021/2022

 

31.ledna jsme zakončili 1.pololetí školního roku 2021/22. Své výpisy z vysvědčení obdrželo 72 žáků naší školy. Čtyřicet žáků našlo na vysvědčení samé jedničky. Jeden žák byl hodnocen známkou čtyři ze třech předmětů. Všichni žáci prospěli. Jeden ze žáků nebyl hodnocen z důvodu dlouhodobé absence ve výuce.

Vzhledem k vyhlášeným karanténám, izolacím a dalšími nemocem žáci zameškali obrovské množství vyučovacích hodin. Číslo 6 877 nás zarazilo úplně všechny. Průměrně každý žák školy zameškal 95,5 hodiny. Čtyři žáci zameškali 200 – 299 hodin za 5 měsíců, což je přibližně 8 – 12 týdnů.

Třídní učitelky a učitel udělili za celé pololetí celkem 7 pochvalných listů, 48 pochval třídního učitele a navrhli řediteli školy, aby udělil 11 pochval ředitele školy. Naopak uložili 6 napomenutí třídního učitele a 2 třídní důtky.

Do statistiky patří i počet žáků, kteří byli vyšetřeni pracovníky Pedagogicko-psychologické poradny nebo Speciálně pedagogického centra. Takových žáků s různými speciálními vzdělávacími obtížemi máme ve škole 20, což je z celkového počtu skoro 28%. Pět žáků má doporučenou pomoc asistenta pedagoga.

V prosinci školu navštívili pracovníci České školní inspekce a vykonali na škole dvoudenní inspekci. Zápis z inspekce brzy vložím do dokumentů školy.

Moc se těšíme, až budeme zase pracovat na školních projektech. Již nyní připravujeme projekt Budu školák pro předškolní děti. Plánujeme vynášení Morany a vítání jara, velikonoční týden, čarodějnice. Snad nám naše plány nezhatí nějaká epidemie.

Do druhého pololetí přeji žákům i zaměstnancům školy hodně úspěchů, radosti z práce a odvahy při zdolávání překážek, které se nám postaví do cesty.

Pavel Maršalík

Více...Strana 4 z 98
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň