Předvánoční družina

[středa, 23. prosinec 2020]

Předvánoční družina

 

V této době změn organizace v naší škole a umístění dětí ve školní družině byli prvňáčci samostatně v 1. oddělení  ŠD.

Ve zkratce napíši, jak děti trávily volný čas ve škole. V listopadu jsme hodně chodili ven na procházky nebo jsme hráli hry na školní zahradě. Zvládli jsme poklidit zahradní prostory od listí a rozházených hraček. Při dobrém počasí jsme stihli pouštět draky po větru. Poslech čteného pohádkového příběhu " Toníkovy čertoviny" skoro všechny prvňáčky zaujal i pobavil. Děti rády malují, modelují i vyrábějí. V prosinci nastal čas na výrobu vánoční ozdoby či dárku "sněhuláčka" na zavěšení.  Příjemné bylo páteční "adventní čajíčkové odpoledne". Děti si mohly donést svůj oblíbený hrneček a čaj nebo byl k dispozici čaj v konvičce. Při posezení jsem si povídali o vánočních zvycích doma a také došlo na vyslovení největších přání a dárků od Ježíška. Poslední den před vánočními prázdninami jsme si rozdali dárečky a popřáli si hodně zdraví a štěstí, opatrování se a více úsměvu k Vánocům a k novému roku. To vše přejeme i všem rodičům, přátelům naší školy a dobrým lidem. (šle)

Oddělení Včelky bylo pilné jako včelky. Každý kdo chtěl, měl možnost vyrobit dárek domů. Tak si někteří nazdobili ubrouskovou technikou květináče a jiní  ušili tašku nebo chňapku na šicím stroji. Myslím, že se dílo podařilo. (ku)Český den proti rakovině - 30.9.2020

[neděle, 20. prosinec 2020]

Na podzim (30.září) jsme se zúčastnili sbírkové prventivní akce Český den proti rakovině. Prodejem kytiček byla získána částka 4.475,-Kč. Prostředky budou použity na program Ligy proti rakovině Praha.

PoděkováníFond Sidus 2020

[neděle, 20. prosinec 2020]

V letošním roce jsme podpořili veřejnou sbírku fondu Sidus v částce 2.000,-Kč. Sbírka je určena na pomoc zdravotně postiženým dětem v procesu léčby a rehabilitace a ke zlepšení kvality jejich běžného života.

Fond Sidus - certifikát

 Podzimní narozeniny

[čtvrtek, 17. prosinec 2020]

Podzimní narozeniny

 

V úterý po sv. Mikuláši se ve všech třídách přálo k narozeninám podzimáčkům, kteří v období září, říjen a listopad oslavili své narozeniny. Byl předán malý dárek. Oslavenci byli vyfoceni a vyzpovídáni, jak probíhala oslava nebo jaký dort je překvapil. Zkouška paměti dopadla na výbornou. Ostatní gratulanti se těšili na další období, kdy dojde i na ně. (pa)

Více...Mikuláš 2020

[čtvrtek, 17. prosinec 2020]

Mikuláš 2020

 

V pondělí po sv. Mikuláši čekala v tělocvičně školy na žáky a žákyně mikulášská nadílka. Za dětmi přišel Mikuláš, andělé i čerti. Od žáků se dozvěděl, jak byli hodní nebo zlobili, jaké si pamatují hříchy a jak je napraví. Samozřejmě peklo plné čertíků vřelo a rámusilo, když zaslechlo, že se někdo nechce přiznat. Mikuláš všem uvěřil, že se polepší a dal jim mandarinku a sladkost, poslechl si jejich básničku. Nadílka byla bohatší o rozestupy, které museli žáci dodržovat, ale na dobrou náladu to nemělo žádný vliv. (pa)

Více...Plavecký výcvik ukončen

[pátek, 4. prosinec 2020]

V minulém týdnu jsme se s plaveckou školou dohodli na ukončení letošního plaveckého výcviku. Nevyčerpanou dotaci na dopravu jsme museli vrátit do 30.listopadu. Dotace na dopravu již zřejmě nebude školám v této formě rozvojového programu poskytována. V nejbližších dnech bude provedeno vyúčtování zálohy, kterou rodiče platili. K odplavaným lekcím jsem připočítal paušální částku 25,-Kč jako příspěvek na dopravu. Peníze budu proti podpisu vydávat žákům.

Více...Vánoční fotografování

[pátek, 4. prosinec 2020]


Vážení rodiče, zorganizovali jsme vánoční fotografování žáků, které se uskuteční ve čtvrtek 10.12.2020 od 8 hodin v tělocvičně. Termín je stanoven takto narychlo, aby fotografie mohly být předány dětem do 18.12.2020. Přikládáme náhled fotografií – 1 ks (rozměr 18x25 cm) a 4 ks (rozměr 13x18 cm, 2 ks na výšku a 2 ks na šířku).

Cena za celou sadu pěti fotografií je 190,-Kč. Nebude umožněno zakoupit jen jednotlivé fotografie, děti se nebudou fotit se školními kamarády. Sourozenci, kteří jsou v naší škole, se budou smět fotit společně.

Informační lístek bude dětem předán v pondělí 7.12.. Žádáme o vyplnění lístku a zaslání peněz do 10.12.. Nebude-li včas zaplaceno, nebudou se děti fotit. Fotografování je dobrovolné, další fotografování plánujeme na jarní měsíce (společné foto třídy a případně další individuální fotky nebo skupinky).

Pavel Maršalík

Více...


Vánoční fotografování Zvětšit obrázek

Info: kaštany a žaludy

[středa, 28. říjen 2020]

Vážení rodiče, byl vyhlášen sběr kaštanů a žaludů s termínem do konce měsíce října.

Proto jsme se rozhodli, že sebrané kaštany a žaludy vybereme ve škole 2.11. od 15 do 16 hodin a pak ještě 4.11. od 15 do 16 hodin. Další termíny již stanoveny nebudou.

Prosíme o pomoc - mějte kaštany a žaludy zvážené, usušené a nejlépe v papírových (jutových) pytlích nebo taškách. V igelitu se vše zapaří a následně shnije.

Do budovy vcházejte postupně (s rouškami). Kaštany budeme vybírat v tělocvičně.

Děkujeme za pomoc.

Pavel Maršalík

Více...Český den proti rakovině 2020

[pondělí, 19. říjen 2020]

Český den proti rakovině 2020

 

Dvacátý čtvrtý ročník sbírky Český den proti rakovině byl z důvodu epidemie COVID-19 přesunut z tradičního květnového termínu na přelom září a října 2020. Sbírka výjimečně probíhala od 30. září do 2. října 2020.

Naši dobrovolníci nabízeli žlutý kvítek měsíčku lékařského s letošní zelenou stužkou na minimální cenu 20 Kč. Každý, kdo si zakoupil kytičku, obdržel leták s informacemi o rizikových faktorech nádorů ledvin a močového měchýře a o možnostech jejich prevence.

Na konto organizace Liga proti rakovině Praha naše škola poslala celkem 4.475 Kč. Z počtu 200 kytiček nám zbylo pouhých 5 neprodaných. I v této nelehké situaci byli někteří kupující ochotni dát za jeden kvítek více než jen 20 Kč.

Moc děkuji všem, kteří si kytičku koupili, ale i našim dobrovolníkům, kteří i přes nepříznivé počasí, nabízeli kvítky k prodeji. (je)

Více...Se zvířátky do pohádky

[pondělí, 19. říjen 2020]


"Máme rádi zvířata.....", touto písní odstartovala dvě odpoledne 24.9. a 1.10. s domácími mazlíčky na školní zahradě. Navštívilo nás několik psíčků, kočiček, morčat, křečků a další zajímavá zvířátka: afričtí šneci, had, akvarijní rybka, strašilky, andulka, králíček, ochočený holoubek nebo křepelka domácí.

Dva papoušci patagonští byli velkou raritou. Dokonce se jeden vznesl nad naše hlavy a přistál na střeše školy. Neulítl, jen se chvíli rozhlížel a frrr, už byl zase na rameni své "paničky" p.Sýkorové (maminky Péti a Elišky).

Ten, kdo nemůže mít doma nějaké zvířátko, si přinesl alespoň oblíbeného plyšáka.

Obě odpoledne byla plná hlazení, obdivování, povídání a dětské lásky ke zvířátkům. Díky patří hlavně rodičům, kteří nás a své děti v této akci podporují. Touto družinovou akcí také oslavujeme Mezinárodní den zvířat (4.října). (šle)

Více...Český den proti rakovině 2020

[čtvrtek, 24. září 2020]

Český den proti rakovině 2020

Nabízíme žákům i veřejnosti možnost podpořit 24.ročník celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině nákupem kytičky. Kytičky vám nabídneme od 30.10. do 2.10.2020.


Více...


Český den proti rakovině 2020 Zvětšit obrázek

Informace pro rodiče

[středa, 23. září 2020]

Ředitelské volno (pátek 25.9.2020):

  • jde pouze o doporučení pana ministra zdravotnictví
  • ředitelské volno na naší škole NENÍ - je zbytečné nechávat děti doma, když téměř nikdo nechybí a jsme téměř všichni "zdraví"; ředitelské volno ještě budeme potřebovat jindy
  • je pravda, že situace se může do pátku hodně změnit, ale nyní to rozhodně neplánuju a doufám, že to tak zůstane

Provedli jsme poučení žáků o bezpečném chování žáků na autobusových zastávkách; jedná se zvláště o ranní příjezdy žáků ze směru od Čečovic a Sedliště (žáci vstupují/vbíhají do vozovky, pokřikují na kolemjedoucí řidiče, sahají na rozjetý autobus, .................)

Jaká pravidla mají žáci dodržovat:

  • žáci mají čekat na odjezd autobusu ze zastávky
  • přecházejí vozovku společně ve skupině až v momentě, kdy se přesvědčí, že zleva ani zprava nic nejede
  • nevstupují do vozovky za účelem stopování vozidel
  • žáci mají za úkol nevhodné chování spolužáků oznámit třídnímu učiteli nebo řediteli
  • při nastupování do autobusu mají přednost dospělí
  • v autobusu (a nejen tam) pozdravíme a v klidu sedíme na sedačce

Pavel Maršalík

Více...Strana 5 z 92
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň