Velikonoční jarmark

[pátek, 8. duben 2022]

Děti zvou na velikonoční jarmarkVelikonoční jarmark Zvětšit obrázek

Olympijská vesnička

[středa, 6. duben 2022]

Olympijská vesnička

 

Ve skutečnosti je Olympijská vesnička zázemím pro sportovce. V naší škole jsme ji pojali formou služeb, prohlubování vědomostí a relaxace.

Na každém stanovišti sloužili žáci příchozím a po určitém čase se prostřídali. A tak si každý mohl vše vyzkoušet.

V tělocvičně byla čtyři stanovište:

Bylinky - kde se žáci seznámili s některými bylinkami. Měli možnost ochutnat pampeliškový med, brusinky a meduňkový čaj. Kdo chtěl, mohl nahlédnout do knih nebo si přečíst Přírodní léčivé prostředky, jimiž jsou rostlinná strava, cvičení, voda, slunce, vyváženost, vzduch, odpočinek a důvěra.

Relaxace - zde žáci mohli odpočívat na lehátkách a poslouchat příjemnou hudbu.

Rehabilitační a masážní koutek - na tomto stanovišti na žáky čekala příjemná masáž a pohyb na balančních čočkách.

Koutek pro modlitbu a meditaci - ani na duchovní stránku jsme nezapomněli. Každý, kdo chtěl, se v tomto koutku mohl pomodlit nebo meditovat.

V polytechnické učebně si děti hravou formou zopakovaly zásady zdravého stravování, zjistily, které potraviny jsou zdravé a kterým se naopak vyhýbat. Po malém testíku a krátké zdravovědě si připravily špíz z ovoce a zeleniny, který za odměnu s chutí snědly. Děti se přesvědčily, že příprava zdravé svačinky nemusí být žádná nuda a dokáží si ji připravit samy. (ku, pe)Vyhodnocení soutěže Matematický klokan

 

I v naší škole se letos uskutečnilo školní kolo celostátní soutěže Matematický klokan. Naši žáci se zúčastnili hned dvou kategorií - Cvrček pro 2. a 3. ročník a Klokánek pro 4,. a 5. ročník. Celkem se zúčastnilo 29 žáků v obou kategoriích. Tato soutěž je koncipovaná tak, že do začátku dostane každý soutěžící určitý počet bodů (Cvrčci 18 a Klokánci 24 bodů), řeší tři kategorie úloh rozdělených dle náročnosti, za které mohou získat 3, 4, nebo 5 bodů. Pokud ale odpoví v dané úloze špatně, jeden bod ztratí, za prázdnou odpověď body neztrácí. Proto musí soutěžící operovat při řešení úloh i s tím, čím jsou si jisti a co by jen tipovali.

Vyhlášení výsledků proběhlo 1. dubna na společném setkání tříd, kde každý soutěžící získal 2 dukáty za účast v soutěži a prvních pět nejlepších řešitelů z každé kategorie získalo ještě navíc 1-5 dukátů za své umístění v soutěži.

Gratulujeme všem žákům - úspěšným řešitelům!

 

V kategorii Cvrček bylo možné dosáhnout maximálně 90 bodů a nejlepšími řešiteli byli:

1. Jiří Weinfurter (52 bodů)

2. Matěj Pelcr (47 bodů)

3. Oldřich Vraný (44 bodů)

4. Petr Vídršperk (41 bodů)

5. Vojtěch Wiesner (40 bodů)

 

V kategorii Klokánek byl nejvyšší možný počet 120 bodů a nejlepšími řešiteli byli:

1. Kateřina Roušalová (84 bodů)

2. Julie Mírková (74 bodů)

3. Nela Pícková (66 bodů)

4. Oskar Kotiš (56 bodů)

5. Patrik Novák (46 bodů)

(sý)Budu školák 2022 - čtení, psaní, povídání

 

Natěšení předškoláčci se sešli ve čtvrtek 24. března 2022 v naší škole na poslední hodině projektu "Budu školák". V počtu šestnácti dětí se pustili do činností, které pro ně pan učitel připravil. Všichni překonali počáteční obavy a zapojili se do práce. Společně se s panem učitelem bavili o dědečkovi, který je provázel celou hodinou. Děti si vyzkoušely, jak se budou hlásit ve škole o slovo, procvičily si ručičky při psaní na koberci i na tabuli, také ouška potrénovaly při hře na ozvěnu a poznávání hlásek, protáhly se krátkým cvičením a hrou na zrcadlo, ze dřívek seskládaly tvary podobné písmenům a na závěr dědečka nakreslily. Za svoji práci si odnesly odměnu v podobě ořezávátka. Bylo na nich vidět, že je aktivity zaujaly a na školu se budou těšit. Hodina plná různých činností dala rodičům mnoho námětů, jak doma s dětmi trénovat, aby vstup do školy byl pro jejich děti co nejsnazší. Myslím, že se všichni skvěle bavili a děti si školu užily. (je)

Více...Svět záchranářů - Karlovy Vary 2022

[úterý, 22. březen 2022]

Svět záchranářů - Karlovy Vary 2022

 

Ve čtvrtek 17. 3. se většina žáků naší školy vydala na parádní výlet. Druháci, třeťáci, čtvrťáci a páťáci se společně vypravili do Karlových Varů, kde se zúčastnili preventivního programu ve Světě záchranářů. Celý program byl zaměřen na poznávání rizik kolem nás. Děti se například zamyslely nad tím, jaké nebezpečí může hrozit v domácnosti. Byly rozděleny do skupin a postupně navštívily „domeček“ záchranářů, hasičů a policistů. V každém z nich se dozvěděly, jak se mají zachovat v různých rizikových situacích. Naučily se, jak postupovat v případě požáru, vyzkoušely si masáž srdce nebo si prohlédly vybavení sanitky. Některé děti dokonce skončily i v policejní cele …  ale naštěstí jen na chvilku ????. Všichni si výlet moc užili. (vá)

Více...Mini-paralympiáda

[úterý, 22. březen 2022]

Mini-paralympiáda

 

Ač v neděli 13.3.2022 ukončil slavnostní ceremoniál letošní ZPOH, ve školní družině jsme si uspořádali posléze netradiční mini Paralympiádu. Děti si vyzkoušely např. disciplíny: hod koulí jednoruč, hod "tupým" oštěpem, slalom na trávě o jedné lyži, "parahokej na skejtu", petanque v sedě, hod naslepo míčkem do brány.

Více než 40 děti si netradiční stanoviště prošly a vyzkoušely. Podpisem s razítkem prstu všichni zpečetili konec letošních školních OH na papírové pochodni. Nechyběla zábava a fandění.

Všichni jsme byli potěšeni pohybovou aktivitou a pobytem ve škole a na školní zahradě bez roušek, respirátorů a jiných omezení. Věřme, že to tak bude i nedále! A proto si přejme zdravého ducha a zdravé tělo. (šle)

Více...Budu školák 2022 - družina

[úterý, 22. březen 2022]

Budu školák 2022 - družina

 

Jako druhé setkání projektu "Budu školák" v letošním roce byla návštěva školní družiny v polytechnické učebně. Přivítali jsme se a vzájemně se představili na koberci, zahráli jsme si tichou poštu jako mimozemšťané pomocí posunků. Pak si děti měly možnost vytvořit vesmírnou raketu a nebo si pohrát se stavebnicemi. Po celou dobu mi byli velkou pomocí někteří žáci naší školy. Podle toho, jak jsme zhodnotili společně strávenou hodinu, se dětem u nás líbilo. Za sebe musím říci, že děti byly fajn. Během projektu měli rodiče možnost přihlížet nebo si popovídat s panem ředitelem a tím získat důležité informace o fungování naší školy. (ku)

Více...Masopustní procházka

[středa, 9. březen 2022]

Masopustní procházka

 

Trubka troubí, vytrubuje, s bubínkem nám oznamuje, masopust zas přišel k nám, ten rej masek dobře znám. Medvěd s dětmi radost mají, muzikanti k tanci hrají.Tak začalo naše veselé masopustní dovádění ve školní družině. V úterý 1.3.2022 odpoledne vyrazil z naší školy veselý maškarní průvod složený z masek zvířat (medvědů, koček, zajíců a různých pohádkových zvířat). Průvod prošel ulicemi kolem školy směrem k rybníku. Zde jsme si v maskách zadováděli a zatancovali. Také jsme si zazpívali veselé dětské písničky a pro obveselení zarecitovali masopustní říkadla. Děti si vyráběly škrabošky a malovaly "Masopustní stůl plný jídla“ (jitrnice, koblížky) a spoustu dalších dobrot. Letošní masopust se zkrátka vydařil, včetně počasí, které nám také přálo a již se těšíme, že si tuto tradici příští rok opět zopakujeme. (pe)

Více...Sovičkové zimní tvoření

[středa, 9. březen 2022]

Sovičkové zimní tvoření

 

Děti z I. oddělení ŠD "Sovy" představují svou dovednost. Zimní období nám sněhu moc nenadělilo, a tak bylo více času na tvoření a vyrábění. Kluci většinou staví ze stavebnic, děvčata zase ráda tvoří podle své fantazie nebo předlohy. V době předvánoční si všichni vyrobili papírový hrnek zdobený z barevných čajových sáčků. Takto jsme si udělali dárek z "čajíčkových odpolední". Tato adventní sezení byla fajn: spoustu povídání, popíjení lahodného čaje a ochutnávání dobrůtek či vánočního cukroví. Sněhuláci, Tomáškova krásná mandala vážky nebo 3D panda z papíru jako maskot našeho karnevalu se symboly ZOH jsou radostí z pěkné práce a zábavy. (šle)

Více...Setkání tříd ZIMA

[středa, 9. březen 2022]

Setkání tříd ZIMA

 

Jelikož jsou již zimní měsíce za námi a my se těšíme na jaro, setkali jsme se všichni společně, abychom popřáli těm, kteří mají v zimě narozeniny. Společně jsme pogratulovali všem prosinčatům, ledňáčkům a únoráčkům, popřáli jim hodně zdraví, všeho dobrého a spoustu splněných přání. Dozvěděli jsme se, kdo dostal jaký dort a z čeho měli největší radost. Děti si vybraly drobné dárečky i od školy, které je jistě také potěšily. Příště už se budeme těšit na oslavu jarních narozenin. (sý)

Více...Karneval a maskoti OH

[středa, 9. březen 2022]

Karneval a maskoti OH

 

Taneční odpoledne plné bláznivých soutěží a přehlídka různých masek. Tak vypadal letošní Karneval s olympijskými maskoty. Nebylo snadné vybrat nej masky, bylo opravdu co obdivovat. Nejvíce nás zaujal ježeček Majda, viking Olda a drak Vojta. Všechny děti si odnesly sladkost a dukáty. Jako doprovodný program proběhla v pondělí výstava výrobků, maskotů. Mladší žáci napodobili maskota zimních olympijských her 2022, pandu. Tvořili z papíru a stavěli z Lega. Starší žáci vytvořili návrhy svých maskotů. Využili různých výtvarných a pracovních technik. Někdo ho jen nakreslil, jiný vymodeloval z papíru a ruliček. Každý měl možnost pracovat sám nebo ve skupinkách a využít svou vlastní fantazii. Bylo až překvapující, jak práce děti nadchla. Samy děti nám také pomohly s vyhodnocením. Celkově vyhrál kůň od Aničky a Klárky. Za svá díla si všichni odnesli drobnost, sladkost a dukáty. (ku)

Více...Výtvarné práce - PODZIM, ZIMA

[středa, 2. březen 2022]

Výtvarné práce - PODZIM, ZIMA


V galerii jsou k vidění práce žáků 1. ročníku z hodin výtvarné výchovy a pracovních činností.

Více...Strana 7 z 101
«« « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň