Setkání tříd PODZIM

[středa, 22. prosinec 2021]

Setkání tříd PODZIM

 

Rok pomalu končí, tak jsme se po dlouhé době společně sešli a oslavili několikrát posunuté narozeniny žáků "Podzimáčků". Popřáli si krásné narozeniny, vyptali se dětí, jestli si ještě vzpomenou na dort, který dostali a věk, který na podzim slavili. Všem byly předány malé dárky. Společně jsme ještě zanotovali vánoční koledy, poděkovali tak panu řediteli za přání do nového roku a vedení školy v tomto nelehkém období. Takový malý trénink na třídní Vánoce! Všichni se těšíme, že nový rok přinese už jen vše dobré. Zimní narozeniny budeme slavit zase plní zdraví a optimismu již v novém roce 2022! (pa)Malá vánoční dílna

[čtvrtek, 16. prosinec 2021]

Malá vánoční dílna

 

Tento týden proběhla ve 4. a 5. ročníku vánoční dílna. Žáci vyráběli vánoční ozdoby, zpracovávali přírodniny, připravovali dárečky pro své nejbližší, pracovali a pomáhali si navzájem. Nakonec se pustili do vánočních přání se sněhulákem pro babičky a dědečky z Vlčic, psace přidali text s přáním pro radost.

Všem se dařilo a po dlouhé době všechny vánoční tvoření bavilo. Už zbylo jen připravit stromeček na třídní Vánoce a konec tohoto roku se může přiblížit. (pa)Mikulášský sjezd v podobě mini-biatlonu

[čtvrtek, 16. prosinec 2021]

Mikulášský sjezd v podobě mini-biatlonu

 

Letošní oslava Mikuláše proběhla ve školní družině v podobě biatlonu. Olympijské hry nás provází jako celoškolní téma, a tak si děti mohly vyzkoušet spíše náznak skluzu na lyžích a hod hadrákem na plechovky. Podle špatné trefy bylo nutné absolvovat trestné kolo běhu kolem školy. Jediný, kdo běžel pouze jedno kolo, byl Vojta Vlasák, tak se stal "nejrychlejším mikulášským biatlonistou". Na závěr biatlonového sportování děti malovaly "Mikuláše na lyžích". Některé malby se vydařily. Hlavně, že se všichni rozpohybovali po domácí i školní nadílce plné sladkostí. I zimní sportování je fajn. (šle)Mikulášská nadílka

[čtvrtek, 16. prosinec 2021]

Mikulášská nadílka


V básničce Co víme o čertech od Michala Černíka se píše: „…Víme, že bydlí v pekle, a víme, že žádné peklo není, a víme, že hudruje vztekle….“. Tak přesně o tom se mohli žáci naší školy přesvědčit v pondělí, na svátek sv. Mikuláše. Páťáci se převlékli za čertíky a z tělocvičny vytvořili provizorní peklo pro ty největší hříšníky. Za pomoci velkého čerta, anděla a Mikuláše připravili pro ostatní spolužáky tradiční mikulášskou nadílku. Děti hodnotily své dobré skutky, malé i větší hříchy a pravda je, že se pár hříšníků opravdu našlo. Mikulášovi ale slíbili, že se určitě polepší, proto si od anděla nakonec všichni odnesli zaslouženou sladkou odměnu. (ce)

Více...Sběr kaštanů

[čtvrtek, 16. prosinec 2021]

Sběr kaštanů


O letošním podzimu jsme opět sbírali kaštany pro myslivce. Tentokrát bylo kaštanů pod stromy dosti, ale sběračů méně. Nejpilnější byly děti Karolínka a Patrik K., dále pak Petr V., Eliška H., Šárka L., Nela a Stela S., Jakub F., Julinka a Majda M., Majdička J., Filip E., Oskar K., Honzík B. a Terezka B. Všechny děti, které přinesly kaštany, byly odměněny "dukáty" do naší celoškolní hry. Do celkových cca 308 kg přispěly i děti z oddělení Soviček a děti z oddílu Červíci. Myslivecké sdružení Vrčeň nám práci taktéž ocenilo. Zvířátka v lese tak budou mít v zimě něco na zub. (šle)

Více...Provoz školy od 17.12. do 21.12.

[středa, 15. prosinec 2021]

17.12. - třídní Vánoce podle pokynu třídních učitelů

20. a 21.12. - omezený dopolední provoz - z důvodu zvýšené nemocnosti žáků, pedagogů, epidemiologické situaci žádáme rodiče, aby dopřáli domácí klid těm žákům, kteří vykazují jasné znaky nachlazení, kašle, rýmy, únavy, aby nedocházelo k přenosu nákazy, šíření respiračních onemocnění; výuka bude nahrazena dopoledním klidovým programem podle rozvrhu hodin; provoz družiny v tyto dny bude ukončen nejpozději v 16 hodin.

Žádáme o přečtení informace a podpis v notýsku nebo v žákovské knížce. Děkuji.

Pavel Maršalík

Více...Ukázkové hodiny u prvňáčků

[neděle, 7. listopad 2021]

Ukázkové hodiny u prvňáčků

 

Podařilo se uskutečnit ukázkové hodiny pro rodiče prvňáčků. Nemoci dětí způsobily, že v daný den bylo ve škole málo dětí. I tak mohli rodiče vidět, jak ve škole s dětmi pracuji. Předvedli jsme výuku čtení, skládání slov, kreslení uvolňovacích cviků a matematickou práci s číslicemi a příklady.

Myslím, že rodiče byli rádi, když viděli své děti při práci. (mk)

Více...Halloween v družině

[neděle, 7. listopad 2021]

Halloween v družině

 

Letošní Halloween ve škole proběhl na téma Pohádkové postavy světadílů. Snažili jsme se dětem přiblížit mýtické postavy jiných zemí. Žáci 5.ročníku byli připraveni na stanovištích ve strašidelných převlecích a měli pro své mladší spolužáky připravené různé úkoly, které museli plnit. V tělocvičně se nám usadil Kyklop s hodem medicimbalem a Minotaur se svým bludištěm. Ve skladu polytechnické učebny čekal australský Duhový had, u něhož si žáci museli vylovit vystřihovánku hada z hromady různých potvůrek. Mořská panna se smrtkou doprovodila děti ve sklepě, aby pomocí zrcadla přečetla vzkaz u Medusy. Na půdě na žáky čekal Impundulu (africký pták hromu a blesku) se svým pomocníkem. Zde se žáci snažili ošálit a oloupit ptáka o jeho zázračná vajíčka obsahující překvapení. Každý, kdo se odvážil projít touto stezkou, byl odměněn dvěma dukáty a bonbonem. Ti nejmladší ještě obdrželi diplom. (ku)

Více...DRÁČCI a modelová železnice

[sobota, 6. listopad 2021]

DRÁČCI a modelová železnice

 

V pondělí 25. října se děti z naší školy z oddělení DRÁČKŮ vypravily na průzkum modelové železnice ve Vrčeni. Jen malý kousek od ZŠ a byla by velká škoda tuhle krásu nevidět. Vláčky byly pro děti opravdu velkým lákadlem. Po příchodu nás čekal usměvavý pan průvodce, který nám ukázal svou chloubu – síť železničních kolejí s funkčním vláčkem, nádraží i depa s mašinkami. Samozřejmě nechyběla ani ukázka, jak všechny vláčky jezdí ze stanice. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Děti si mohly prohlédnout především vláčky, lokomotivy, ale také historické předměty ze skutečné železnice, uniformy, petrolejové lampy, cedule i jízdenky. Prostě takové malé muzeum. Děti byly opravdu nadšené. Byla to jízda. (Pe)

Více...DRÁČCI a draci ve větru

[sobota, 6. listopad 2021]

DRÁČCI a draci ve větru

 

Třetí oddělení školní družiny DRÁČCI se vydalo v pátek 22. 10. pouštět draky. Většina z nich vzlétla daleko do oblak. Spousta dětí hlásila jakého má doma draka, a kde a kdy ho chodí pouštět, ale našli se i jedinci, kteří draka ještě nikdy nepouštěli. Takže při každém větrném počasí na vycházku s dětmi přibalíme draky a hurá na kopec. Dlouho jsme čekali na vhodné počasí. Buď neustále velmi silně foukalo, nebo bylo úplné bezvětří. Ale nakonec se zadařilo. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a vítr foukal. Jeden zbloudilý dráček skončil v korunách stromů, ale i ten byl zachráněn a vše dopadlo dobře. Odpoledne se nám vydařilo. Užili jsme si spoustu zábavy. (Pe)

Více...Batikování a dlabání dýně

[sobota, 6. listopad 2021]

Batikování a dlabání dýně

 

Včelky v družině: 21.10. jsme učinili pokus přírodního batikování triček a kousků látek. Žáci si donesli slupky z cibule, listy z ořešáku královského, ze kterých jsme vařili výluh, barvu. Bylo to velmi dobrodružné, protože nejdříve se nám listy v hrnci přichytávaly ke dnu, místností se linula nepříjemná vůně. Venku řádil silný vítr, proto došlo k výpadku elektrického proudu.

Žáci si připravili trička, různě je omotali provazem a zauzlíkovali. Samotné barvení jsem musela dokončit doma na plynovém sporáku. Tam jsem ještě přidala výluh z kávy, přesto batika nevyšla nijak výrazně.

Začátkem dalšího týdne před prázdninami jsme vydlabávali a zdobili dýně, které donesli František a Katka. Z našich výtvorů jsme utvořili malou výstavku před školou a u polytechnické učebny. (ku)

Více...Informace družiny

[pátek, 29. říjen 2021]

POHÁDKOVÉ BYTOSTI SVĚTADÍLŮ

DRUŽINOVÁ AKCE ZŠ VRČEŇ

1.11.2021

OD 13.15 DO 14.30 HOD

Čeká vás strašidelná stezka na tajná místa školy.

Více...Strana 9 z 101
«« « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň