Společná hodina 2. a 5. ročníku

[úterý, 1. listopad 2022]

Společná hodina 2. a 5. ročníku

Při spojené hodině s 2.ročníkem jsme v poslední říjnový den pracovali, my páťáci, v týmech. Na velký papír jsme kreslili dýně. Rozdělili jsme ji na díly a plnili společně úkoly, které jsme zapisovali. Vyzdobili jsme okolí a vyfotili se před tabulí. Dobře se nám společně po prázdninách pracovalo. (K.R., 5.ročník)Netopýři v družině

[pátek, 28. říjen 2022]

Netopýři v družině

Netopýří odpoledne bylo jakýmsi rozloučením s létajícími savci, kteří v letní sezóně využívají i půdu naší školy. Pro žáky jsme připravili deset zastavení. Na stanovištích jsme využili "Netopýří sešit" vydaný Českou společností pro ochranu netopýrů, kde žáci plnili různé kvízy a hádanky a zároveň se dozvídali cenné informace o netopýrech. V družině si vyráběli netopýra z papíru, v tělocvičně si zahráli hru na netopýra a můru, v polytechnické učebně si zazpívali písničku od Jany Rychterové "O pyšném netopýrovi" a vytvořili komiks netopýří hejno z otisků svých prstů. Nejstarší žáci měli na starost svoji skupinku mladších žáků, společně se snažili vyluštit co nejvíce hádanek. Nebylo to jednoduché, ale všichni se snažili. Proběhlo vyhodnocení, každý si odnesl nové informace, sladkost a dukáty. (ku)Družinová drakiáda

[čtvrtek, 27. říjen 2022]

Družinová drakiáda

Podzim je tu a s ním již tradiční Drakiáda. Minulý týden se to ve školní družině v oddělení dráčků hemžilo draky – a to nejen pohádkovými. Děti kreslily draky, které jsme rozvěsili na nástěnce školy. Také jsme se venku pokusili pouštět draky, ale bohužel nám počasí moc nepřálo a draci nechtěli létat. Tak se s nimi děti alespoň proběhly. Po pár dnech bezvětří se nám konečně podařilo objednat vítr, a proto se mohla ke konci týdne uskutečnit drakiáda, na kterou se všechny děti už moc těšily. Na louce se to rozzářilo barevnými draky, které si děti přinesly, abychom si užili odpoledne plné zábavy. Počasí se umoudřilo a začalo krásně foukat. Draci létali opravdu až do oblak. Řešili jsme zamotané saturny a i dva porouchané draky. Přesto si to děti báječně užily a my s nimi. Děti měly velikou radost. (Pe)Havelské posvícení v družině

[pondělí, 24. říjen 2022]

Havelské posvícení v družině

Přestože v naší obci probíhá posvícení v srpnu na sv. Vavřince, my v družině si připomínáme Havelské posvícení. Ve všech třech odděleních jsme postupně využili kuchyňku v polytechnické učebně k pečení posvícenských placek. Žáci si vyzkoušeli pod dohledem vychovatelek vyválet těsto a vykrojit placky. V dalších dnech se učili vyrábět polevy a dle vlastní fantazie zdobit placky. Ke zdobení placek jsme používali nejen posvícenské ozdoby, ale také lentilky, krájené želé a pendreky. V každém oddělení proběhla soutěž a vyhodnocení o nejvydařenější barevnou placku. Obohacením programu bylo vytvoření zvláštních placek za oddělení Sov, Včelek a Dráčků. Starší žáci měli jako doprovodný program výrobu papírových placek zdobených foukacími fixy přes krajku. Byl to náročný týden plný sladkých chutí a vůní. Každý, kdo se zapojil, si odnesl placky a dukáty. (ku)

Více...Dopravní hřiště - říjen 2022

[úterý, 18. říjen 2022]

Dopravní hřiště - říjen 2022

Ve čtvrtek 13. října 2022 se naše třídy pátého, čtvrtého a třetího ročníku vydaly autobusem na dopravní hřiště v Blovicích. Žáci během dopoledne prošli teoretickou částí, ve které si zopakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu, ale nechyběla ani praktická část. Žáci se na kolech vydali prozkoumat zmenšený silniční provoz v podobě dopravního hřiště, vyzkoušet si různé situace v dopravě a hlavně nacvičit si, jak se na silnici správně chovat. Každý si odnesl cenné zkušenosti, které se mu při pohybu po silnicích budou určitě hodit. (je)

Více...Oddělení SOVY

[úterý, 18. říjen 2022]

Oddělení SOVY

I.oddělení školní družiny "SOVY" - V letošním školním roce jsou všichni žáci 3.ročníku a polovina dětí 2.roč.(Honza, Matouš, Vojta, Polda, Vašek a Žofinka) zařazeni do oddělení "Soviček". Tento symbol pro štěstí si děti vyrobily a zároveň tak jsme mohli informovat rodiče, kde odpoledne mohou své potomky vyzvedávat. V družině máme hlavní činnost od 13h do 14h. Pobýváme buď venku na školní zahradě nebo na vycházce a v nepříznivém počasí nás většinou najdete v místnosti družiny v přízemí školy. Doufám, že se nám bude práce dařit, protože se všichni budeme radovat a snažit. (šle)

Více...Fotografování Vánoce 2022

[čtvrtek, 13. říjen 2022]

Zveřejňuji nabídku na vánoční fotografování žáků. Plakát s náhledem fotografií je zde a také na nástěnce v přízemí školy. Objednávky proveďte na lístek, který přinese vaše dítě v notýsku nebo v žákovské knížce.

Více...


Fotografování Vánoce 2022 Zvětšit obrázek

Výstavka hub

[pondělí, 10. říjen 2022]

Výstavka hub

Lesy jsou plné krásný hub, je opravdu co obdivovat. Proto jsem nejstarším žákům připravila poznávačku. Soutěžili ve skupinkách, k určování používali atlasy hub. Žáci velkou část hub znali pod lidovými názvy a bylo pro ně obtížné určit odborný název. Velkou hádankou byl pro ně pavučinec kozlí. Z nasbíraných hub jsme následně vytvořili malou výstavku pro mladší žáky a rodiče u polytechnické učebny. Přeji krásný podzim, plný houbařských úlovků. (ku)

Více...Jíme zdravě a s chutí

[pondělí, 10. říjen 2022]

Jíme zdravě a s chutí

Všichni žáci se zúčastnili besedy Jíme zdravě a s chutí. Byli rozděleni do dvou skupin - mladší byli v tělocvičně a ti starší v učebně. Povídali jsme si o tom, z čeho by se měla skládat jednotlivá denní jídla a jaký je přiměřený denní pitný režim. Rozdělili jsme si naši stravu na základní živiny a vysvětlili jsme si jejich význam pro naše tělo. Bránili jsme tělo vitamíny před nebezpečnými viry a šli nakupovat zdravé potraviny. Nakonec jsme si poslechli písničku o správné hygieně mytí rukou. Besedu provedli dva lektoři z Prahy a celý program byl zdarma. (sý)

Více...Barevný svět mazlíčků

[pondělí, 10. říjen 2022]

Barevný svět mazlíčků [is]

Jsem ráda, že nás počasí nezradilo a mohli jsme přivítat rodiče, a především děti a jejich mazlíčky. Děti měly možnost si přivést svého domácího mazlíčka. 29. a 30. září nás po roce opět ve škole navštívili naši zvířecí kamarádi a děti nám představily zvířátka, která u nich žijí.  Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací a všechna zvířátka jsme si mohli náležitě prohlédnout. Během dvou dnů nás navštívilo přes čtyřicet zvířat. Děti, které nemohou mít zvířátko doma, si mohly přinést zvíře plyšové. Překvapila mě účast, která byla opravdu veliká, a to nás moc těší. Viděli jsme spoustu pejsků, kočiček, králíčků, ale také méně známé strašilky a hady. Také jsme měli ukázku krmení hadů, které bylo velikým zpestřením pro všechny rodiče i pro děti. Nechyběla ani kvízová soutěž, která je již už skoro tradicí a u dětí oblíbená. Na konec pěkného dne bylo vyhodnocení, na které se všichni těšili. Všechny děti si odnesly malou odměnu, ale nezapomněli jsme ani na zvířátka, pro které bylo připraveno něco na zub. A my už se těšíme zase za rok. (pe)

Více...Svatý Václav

[pondělí, 10. říjen 2022]

Svatý Václav

Nejen u prvňáčků probíhal projektový den ke Dni české státnosti.

28. září si připomínáme den, kdy má svátek Václav. Václavů je mnoho, ale ten, o kom jsme ve škole mluvili, byl český kníže a světec, který je hlavním patronem českého národa a symbolem české státnosti. V 1.třídě jsme vynechali historické údaje, ale zaměřili jsme se na státní vlajku, symboly státu, sochu sv. Václava v Praze na Václavském náměstí, svatováclavskou korunu, oblečení knížete. Používali jsme internet k prohlížení obrázků. Děti tiše poslouchaly, podivovaly se nad krásou koruny a vyprávěly, co znají a co už viděly. V další hodině vytvořily moc pěkné práce do sešitu. Osobně se těším na další dětské tvořivé úsilí. (mk)

Více...Beseda Island

[úterý, 27. září 2022]

Beseda Island

V pátek 23.9. jsme se opět setkali s našimi školními cestovatelkami, Majdou Roušalovou a Hedvikou Sýkorovou. Tentokrát jsme se na skok ocitli na Islandu, kam podnikly svoji letošní výpravu. Viděli jsme nádherné fotky z islandské krajiny včetně místních sopek a všudypřítomných termálních pramenů. Zjistili jsme, že předpověď počasí v těchto místech je naprosto zbytečná, protože se počasí mění každou chvilku. Dozvěděli jsme se, že na Islandu je hezky i při slunečných 10 °C, kdy se místní obyvatelé opalují. Zkrátka, byl to opět výborně strávený čas, kdy jsme díky našim cestovatelkám měli možnost nahlédnout do tajů jiné země, aniž bychom museli opustit naši školu. (sý)

Více...Strana 2 z 142
«« « 1 2 3 4 5 6 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň