Dopravní hřiště Blovice 2021

[sobota, 16. říjen 2021]

Dopravní hřiště Blovice 2021


V pondělí 11. října jsme po dlouhé době mohli zase vyrazit na dopravní hřiště do Blovic. Žáci se těšili, že budou moci poměřit svoje dovednosti v jízdě na kole. Tentokrát nejeli jen žáci 4. a 5. ročníku, ale zúčastnili se také třeťáci. Rozdělili jsme se do skupin, kdy děti z jedné skupiny si postupně vyzkoušely jízdu na kole nebo procházely hřiště jako chodci a druhá skupina se přesunula dovnitř, kde se děti dozvěděly teoretické informace o silničním provozu, dopravních značkách a správném i špatném chování na silnici. Poté se skupiny vystřídaly.

Výlet na dopravní hřiště zhodnotili někteří třeťáci:

 • Líbilo se mi ježdění na kole. Byly tam semafory, přechod pro chodce, přejezd pro vlak. Dělali jsme i chodce. (Václav Š.)
 • Byli jsme na dopravním hřišti. Půjčili jsme si kola a šli jezdit. Pak jsme šli svačit. Dopravní značky jsme opakovali v učebně. (Ondřej)
 • Jezdila jsem na kole. Moc se mi líbil kruhový objezd. Nejvíce se mi líbilo, jak blikaly semafory. (Šárka)
 • Na dopravní hřiště jsme jeli autobusem. Jezdili jsme na kole. Dozvěděla jsem se spoustu dalších značek. (Veronika)
 • Líbilo se mi, jak jsme jezdili na dopravním hřišti, ale nelíbila se mi zima. Učili jsme se značky. (Jiří Š.)
 • Líbily se mi dopravní značky a semafory na hřišti a co jsme se o nich učili. Návštěvu jsme zakončili v učebně. (Jiří W.)
 • Líbilo se mi, jak jsme jezdili na hřišti. Pak jsme měli svačinu a učili se značky. (Vojtěch)
 • Byli jsme na dopravním hřišti. V učebně jsme se učili dopravní značky. Líbilo se mi, jak jsem byla chodec. (Laura)
 • Jeli jsme do Blovic na dopravní hřiště. Učili jsme se tam cyklistiku. Líbilo se mi být chodec. (Vavřinec)
 • Líbilo se mi na dopravním hřišti. Byly tam semafory, značky a přechody pro chodce. Učili jsme se nové značky. Jezdili jsme i po kruhovém objezdu. (Petr)
 • Jezdili jsme na kolech. Paní učitelka říkala, co znamenají dopravní značky. Nikdo nespadl z kola. (Amálie)
 • Moc se mi líbilo, že tam byly semafory. Pak jsme si povídali o vybavení kol a cyklistů. (Monika)
 • Líbilo se mi, jak jsme jezdili na malé cestě. Učili jsme se značky a pravidla jízdy na silnici. (Oldřich)ŠD - oddělení Sovičky

[středa, 13. říjen 2021]

ŠD - oddělení Sovičky

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA: prvňáčci a část dětí z 2.ročníku jsou zařazení do oddělení "SOVIČEK". Máme první měsíc školy za sebou. Počasí se vydařilo slunečné, a tak jsme většinu volného odpoledního času trávili na školní zahradě. Nechyběly ani vycházky do okolí. Děti poznávání různých míst v obci a v přírodě mají rády, ale běhání, honění se a "blbnutí" na průlezkách je pro ně zábavnější. Dokonce vybíjená se staršími spolužáky už i některé prvňáčky nadchla. Pro jiné zase byla zajímavější návštěva Modelové železnice u pana Navrátila nebo malování či stavění domečků v lese. Celoškolní téma " Olympijské hry" nás inspirovalo k vytvoření olympijských kruhů z kuželek v rámci našich "školních OH". Ani v říjnu se snad nebudeme nudit! (šle)Divadlo Alfa - Pohádky z Ošemetna

[středa, 13. říjen 2021]

Divadlo Alfa - Pohádky z Ošemetna

 

Také naši mladší žáci navštívili 7. 10. 2021 divadlo Alfa v Plzni. Všichni byli zvědaví na představení Pohádky z Ošemetna. Pohádkový příběh byl sestaven ze čtyř příběhů. Vše začalo odvážnou holčičkou, která dospělákům v Ošemetnu ukázala, že strach má velké oči. Druhý příběh byl o vodníkovi, který si našel místo pro spokojený život. Také tchoř ve třetím příběhu našel smysl života. V závěrečném příběhu své království a s ním i Ošemetno zachránil statečný král před obří okurkou. Žáci statečně zvládli napínavé scény a pohádky si náležitě užili. Z divadla si odváželi spoustu nových zážitků. (je)

Komentář k první pohádce napsali také dva žáci 3.ročníku: Pohádka byla o tom, že se všichni báli jít do Ošemetného lesa. Ale jedna holčička je přivedla k tomu, že v lese je strašidlo, které je hodné a hraje na lesní varhany. Od té doby se lidé z Ošemetna přestali bát chodit do lesa. (Matěj a Vojta)Den boje proti rakovině 2021

[středa, 13. říjen 2021]

 

Vzhledem ke komplikované situaci v květnu bylo možné prodávat kytičky až na podzim, od středy 29. září do pátku 1.října. Prodávali jsme kytičky kvítku měsíčku lékařského se zelenou stužkou. Minimální příspěvek za kytičku zůstal stejný jako v předchozích letech a to 20 Kč. Každý, kdo si zakoupil kytičku, dostal leták s informacemi o rizikových faktorech nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty a o možnostech jejich prevence.

Do dvou vaků naši dobrovolníci vybrali celkem 3.087 Kč. Celkem jsme prodali 125 kytiček. I letos byli zájemci o koupi kytičky štědří a za kytičku do vaku někteří vhodili více než 20 Kč. Vybrali jsme o 587 Kč více.

Všem, kteří se do sbírky zapojili, moc děkujeme! (je)

Více...Šampioni mezi námi - domácí mazlíčci [is]


Poslední zářijový týden (30.9 a 1.10.) si děti užívaly se zvířátky na školní zahradě a přálo nám i pěkné počasí. Formou vědomostního kvízu si ověřily, jaké znalosti o nich mají. To jim s velkou radostí připravila paní vychovatelka Kubíková. Šampioni mezi domácími mazlíčky jsme nazvali tuto družinovou akci, kde jsme mohli vidět pejsky od malých ras až po ty velké. Také nás navštívilo několik kočiček, křečků, králíčků a andulek. Ze zajímavých zvířat byl i chameleon, křepelky a rybičky. Děti, které nemohou mít doma zvířátko, si mohly přinést oblíbeného plyšáka. Připraveny byly pamlsky pro zvířátka i pro děti. Děkujeme jim za pěkné představení a povídání o mazlíčcích, protože jsme se dozvěděli i něco nového. Den zvířátek ve družině přinesl hodně radosti i veselých zážitků. Všechny děti, dospělí i zvířátka prožili a přežili obě odpoledne ve zdraví a dobré pohodě. Každé dítě, které se zúčastnilo, je zároveň šampión. Jsem ráda, že děti mají pěkný vztah ke zvířatům. Poděkování patří samozřejmě i rodičům za podporu a jejich spolupráci. A co závěrem? Máme rádi zvířata, protože jsou úžasná. (Pe)

Více...Vyhodnocení sportování

[pátek, 8. říjen 2021]

Vyhodnocení sportování

 

V pátek 1.10. jsme se sešli v tělocvičně, kde na sportovce čekalo slavnostní zakončení her. Došlo na vyhlášení výsledků a předání odměn a medailí. V každé disciplíně byli za mladší a za starší oceněni nejlepší sportovci, kteří dostali věcnou odměnu. Sladkou odměnu dostalo vždy deset nejlepších z každého dne. V závěru byli vyhlášeni ti, kteří se postavili na stupínky vítězů a získali za své výkony medaile. Dva nejlepší sportovci za oba dva dny získali pohár – za mladší Petr S. a Matěj P. za starší. V závěru získali všichni sportovci pamětní list za účast na školních olympijských hrách, sladkou odměnu a dukát za každý den. Poté zazněla hymna a paní učitelka uhasila náš olympijský oheň. Myslím, že si to všichni užili, a kromě sportovních zážitků si odnesli i namožené svaly. SPORTU ZDAR! (je, sý)

Více...Sportovní den na hřišti

[pátek, 8. říjen 2021]

Sportovní den na hřišti

 

Ve čtvrtek se konal druhý ze dvou sportovních olympijských dní. Hned ráno celá škola vyrazila do Dvorce na místní hřiště. Zde jsme strávili celé dopoledne, kdy žáci plnili další z diciplín OVOVu (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Po nástupu družstev se žáci s nadšením pustili do plnění disciplín: sprint na 60 m, překážkový běh, trojskok z místa, hod míčkem, člunkový běh. Po splnění všech disciplín následovala ještě jedna společná pro 3.,4.,a 5. ročník, a to vytrvalostní běh. Po odběhnutí se všichni přesunuli zpět do školy. Následuje vyhodnocení nejlepších 10 z mladších (1. a 2. ročník) a starších žáků (3., 4. a 5. ročník). (sý)

MLADŠÍ ŽÁCI:

Petr S., Vojtěch W., Marian M., Adrian L., Vojtěch V., Eliška H., Šimon K., Dorota K., Tomáš N., Žofie B., Nikola N., Patricie D.

STARŠÍ ŽÁCI:

Kateřina R., Vojtěch V., Matěj P., Filip B., Klára T., Jiří W., Nela P., Vavřinec K., Patrik N., Antonín F., Oldřich V.

Více...Ukázka výcviku dravců

[pátek, 8. říjen 2021]

Ukázka výcviku dravců

 

Ukázka dravců na školní zahradě byla výborným zpestřením sportovního dopoledne. Seznámili jsme se s různými druhy sov, ale i dravců. Největší byl výr. Žáci si vyzkoušeli také rukavici a přivolání sov. Sokolník měl připraveny soutěže. Žáci při opakování názvů druhových jmen sov získali nejen péra dravců, ale i sošky sov. Všem se ukázka líbila a nezkazil nám náladu ani déšť, který na konci přišel. (pa)

Více...Sportovní den ve škole

[pátek, 8. říjen 2021]

Sportovní den ve škole

 

Naše Školní olympijské hry jsme slavnostně zahájili ve středu 29. 9. 2021 společným setkáním v tělocvičně. Paní učitelka všechny seznámila s principy olympijských her a vysvětlila jejich symboly. Nechyběla ani olympijská hymna a oheň. Následovalo rozdělení do skupin podle kruhů. Ve skupině byli žáci od 1. do 5. ročníku. Mladší poslouchali pokyny starších spolužáků, kteří skupinu vedli. Skupiny procházely školou a plnily jednotlivé sportovní disciplíny. V tělocvičně si všichni vyzkoušeli hod na koš a hod basketbalovým míčem nebo medicinbalem, v polytechnické učebně se soustředili v postoji čápa, v družině potrápili své svaly dřepy nebo kliky a ve třídě 4. ročníku sedy a lehy. Za tento středeční sportovní den na stupně vítězů v pátek vystoupili tito žáci:

MLADŠÍ

1. místo     Petr S. (2. roč.)

2. místo     Dorota K. (2. roč.)

3. místo     Patrik K. (1. roč.)

STARŠÍ

1. místo     Filip B. (5. roč.)

2. místo     Matěj P. (3. roč.)

3. místo     Veronika L. (3. roč.)

Do první desítky se ještě tento den umístili tito žáci:

MLADŠÍ

- Šimon K., Leopold Fr. M., Vojtěch W., Nikola N., Stela S., Marian Jos. M., Adrian L., Magdaléna J.

STARŠÍ

-  Šárka L., Kateřina R., Vavřinec K., Oldřich V., Nela P., Anna Š., Julie M.

Všichni žáci sportovali z plných sil a snažili se v disciplínách uspět. (je)

Více...Kroužky p.učitelky Sýkorové

[úterý, 5. říjen 2021]

jsou v tomto týdnu od 4.10. zrušené.

Více...Divadlo Alfa - O třech synech

[sobota, 2. říjen 2021]

Divadlo Alfa - O třech synech

 

21. září navštívili naši žáci v plzeňském divadle Alfa představení O třech synech. Po návratu z divadla napsali třeťáci svoje reakce na představení a nakreslili obrázky:

Tři bratři se zamilovali do jedné dívky. Šli za ní, aby si někoho z nich vzala. Ona řekla, že jí musí dokázat lásku. Otec jim poradil, že mají jít do světa. Prostřední bratr se vydal do lesa a zachránil starou babičku před medvědem. Za to dostal lék. Nejmladší bratr se vydal k trpaslíkům a pomohl jim tím, že udělal křeslo pro obra. Dostal kouzelné sklíčko. Nejstarší se vydal na poušť a pomohl starému pánovi na druhou stranu. Dostal za to létající koberec. Nakonec se setkali u rozcestí, kde se rozešli. Když si ukázali, co dostali, tak se podívali do kouzelného sklíčka. Viděli, že je dívka nemocná, a tak vzali létající koberec a letěli k ní. Když doletěli k dívce, nejmladší jí dal lék a ona si ho vzala. Nejvíce se mi líbilo, jak se tam objevil medvěd. (Monika Sch.)

Pohádka byla o tom, jak se tři bratři zamilovali do jedné holky a museli dokázat, že jí milují. Ona si vybrala nejmladšího. Líbilo se mi, jak v pohádce zpívali. (Amálie B.)

Bylo to o třech bratrech. Všichni měli rádi jednu dívku. Ta si na konec vybrala nejmladšího. Byl tam i mědvěd. Nejvíc se mi líbil kouř. (Oldřich V.)

Pohádka byla o tom, jak tři bratři milovali stejnou dívku. Dívka si vybrala nejmladšího. Nejvíc se mi líbilo, jak se rvali u stolu. (Petr V.)

Byli tři bratři, kteří chtěli úplně stejnou holku. Jejich táta jim poradil, ať objeví svět. Nejstarší získal létací koberec, prostřední získal kouzelné sklíčko a nejmladší získal léčivou kapalinu. Pak se sešli a zjistili, že ta jejich holka je nemocná, a tak jí šli zachránit. Ona vyvolila si nejmladšího. Líbilo se mi, jak zpívali. (Vavřinec K.)

Bylo to o třech synech, kteří se vydali do světa. Ten nejmladší zachránil nemocnou holku. Líbilo se mi všechno. (Laura Ř.)

Tři bratři se zamilovali do holčiny a otec je poslal do světa. Rozešli se na rozcestí. Ten nejmladší zachránil babičku a dostal amulet, druhý udělal obrovi křeslo a dostal kouzelné sklíčko, třetí přepravil pána přes celou poušť a dostal létající koberec. Holčina si vzala toho nejmladšího. Líbil se mi kostým medvěda. (Veronika L.)

Bylo to o třech synech a ti milovali jednu dívku. Otec jim řekl, že mají jít do světa, aby jí něco přinesli. Nejstarší svezl pána přes poušť, druhý postavil obrovi křeslo a třetí přepral medvěda. Za to dostali dary, kterými zachránili dívku. Všichni bratři se měli rádi. Mně se líbilo, jak zpívali. (Jiří W.)

Bylo to o tom, jak se bratři zamilovali do jedné dívky. Nejvíce se mi líbil kostým medvěda. (Ondřej Š.)

Pohádka byla o třech bratrech, kteří chtěli jednu a tu stejnou dívku. Nejmladší získal kouzelný lektvar, který uměl vyléčit lidi, prostřední dostal kouzelné sklíčko a nejstarší zase létající kobereček. Dívce se udělalo špatně. Tři bratři přišli k dívce a nejmladší jí dal napít z kouzelné lahvičky a dívka vyskočila z postele. I hned si vzala nejmladšího. Za pár týdnů se oženil i prostřední. Dokonce i nejstarší se oženil. Nejvíce se mi líbilo, jak zpívají. (Šárka L.)

Divadlo bylo o třech bratrech, kteří se zamilovali do jedné holky. Nejvíce se mi líbila postava medvěda. (Václav Š.)

Více...Stopovačka s pěti kruhy

[středa, 22. září 2021]

Stopovačka s pěti kruhy

 

Naše první společná celodružinová akce v tomto školním roce "Stopovačka s pěti kruhy" proběhla v pátek 17. 9. 2021.

Akci pod vedením paní vychovatelky připravili žáci 5. ročníku za vydatné pomoci čtvrťáků.

Letošní školní rok pracujeme s tématem olympiády, takže i jednotlivá stanoviště byla připravena v tomto duchu. Nejdříve žáci z ostatních oddělení vyhledali zvídavé otázky a pak se přesunuli na stanoviště, kde je již čekali nedočkaví organizátoři. Společně se snažili zapálit olympijský oheň. Dále je čekal judista Filip, který jim ukázal kimono, předvedl kotouly a každý se ho pokusil napodobit. Dalším úkolem bylo projít úsekem jako delegace. Na třetím stanovišti představila Klárka další olympijskou disciplínu – jezdectví (parkur). Potom, co žáci překonali překážky, se přesunuli na poslední stanoviště, kde museli vyhledat jednotlivé části olympijského znaku, poskládat je a přečíst si vzkaz na rozloučenou. Na závěr čekala na všechny sladkost a dukáty. (ku)

Více...Strana 2 z 132
«« « 1 2 3 4 5 6 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň