Nocování ve škole 2022

[neděle, 3. červenec 2022]

Nocování ve škole 2022

Ve čtvrtek 23.6. se uskutečnilo dlouho očekávané spaní ve školní družině. Tentokrát nám to nic nepřekazilo a konečně jsme se dočkali. Už ráno přišly děti do školy natěšené s karimatkami, spacáky a velkými taškami, ve kterých měly vše potřebné na přespání ve škole. Odpoledne začala poslední akce letošního školního roku v družině. 27 dětí zaplnilo školní družinu do posledního místečka. Jakmile jsme se trošku zabydleli, rozproudila se plánovaná zábava. Nejdříve netradiční sportovní soutěž na lesním hřišti (samozřejmě s odměnami). Hrál se např. indiánský fotbal, hra revoluce nebo HU-TU-TU-TU. A protože nám po cestě nazpět vyhládlo, povečeřeli jsme buřty, které jsme si opekli anebo jsme si dali řízky, které nám připravily hodné maminky a babičky (a byly opravdu výborné). A pak rychle do pyžam a do "hajan". Ne, ne, to by bylo moc brzy na spánek. Ale takové tvořeníčko se spoustou soutěží, to bylo pro děti v tu chvíli to pravé. Na školní zahradě si opět zasoutěžily v kolektivu podle barev, které si vylosovaly. Hrálo se sudoku, pétanque, kuličky a netradiční hra KUBB. Nechyběla ani truhla s pokladem jako výhra. Teprve ve 22 hodin zhasla pochodeň a zazněla poslední píseň státní hymna. Čekala nás noční procházka na zahradu a následovala strašidelná noční výprava za bludičkami. Baterky přišly vhod. Poté povinná hygiena. A pak se na řadu dostaly spacáky a "strašidelná pohádka na dobrou noc". Unavení jsme ve třídách ulehli ke spánku a spali až do rána. Je pravda, že jsme nenaspali svých 8-10 hodin. Ale v 6.45 se podařilo všem vstát, uklidit si svůj pelíšek, posnídat chléb s máslem a sýrem a čaj. Nechyběla ani marmeláda. Poděkování patří i všem rodičům za výborné jídlo, které dětem připravili. Také paní uklízečce, která napekla pro děti buchtu a muffinky. Ráno ještě proběhlo rychlé vyhodnocení. Dobrá nálada nechyběla a to, co nám chybělo, jsme dospali až doma ve svých postýlkách. Uteklo to jako voda a my se budeme těšit zase na příště. (pe)Výtvarné práce 4. a 5. ročníku

[neděle, 3. červenec 2022]

Výtvarné práce 4. a 5. ročníku

Galerie výtvarných prací žáků 4. a 5. ročníku.Výtvarné práce 3. ročníku

[neděle, 3. červenec 2022]

Výtvarné práce 3. ročníku

Galerie výtvarných prací žáků 3. ročníku.Výtvarné práce 2. ročníku

[neděle, 3. červenec 2022]

Výtvarné práce 2. ročníku

Galerie výtvarných prací žáků 2. ročníku.

Více...Výsledky najdete v dokumentech / hodnocení školy.

Více...Společně kolem zeměkoule - družinová pouť

 

Pomalu se blíží konec školního roku a s ním i naše po delší pauze družinová pouť. Na zahradě školní družiny byla rozmístěna stanoviště s různými úkoly. Děti sbíraly na každém stanovišti za splněný úkol písničku a na konci si mohly vytvořit zpěvník. A proč kolem zeměkoule? Protože zpívá se po celém světě. Bylo celkem sedm stanovišť, kde malovali zeměkouli, zkoušeli zašít fotbalovou bránu, používat čínské hůlky, chytat ryby jako známý rybář Jakub Vágner, který také cestuje po celém světě. A nakonec si vyzkoušeli bludiště, které je moc bavilo. Všichni se skvěle bavili a děti se i schladily. Každý dostal sladkou odměnu a čokoládovou minci. Letošní pouť se prostě vydařila na výtečnou. (pe)

Více...Poslední školní týden

[neděle, 26. červen 2022]

bude probíhat podle pokynu třídních učitelů. Rodiče žáků 1.ročníku obdrželi e-mail s informacemi.

Více...Výsledky testování Kalibro 5.ročník

[středa, 22. červen 2022]

Výsledky jsou vloženy do dokumenty / hodnocení školy.

Více...Tři svátky k nám letí: pro mámy, táty a děti


Za tímto názvem se ukrývala překrásná přehlídka vystoupení žáků naší školy. Pod vedením pedagogických pracovníků si pro své blízké připravili básničky, písničky, tanečky, divadelní představení, vtipy a hru na flétny. Bylo poznat, že to dělají s láskou, aby potěšili diváky a aby ukázali svůj um. Byli ochotní překonat trému a úžasné publikum jim za to odpustilo drobné nedostatky a poděkovalo potleskem. Všichni jsme si přáli a modlili se, aby nám počasí přálo. A naše přání byla vyslyšena a my jsme mohli prožít společně krásné chvíle na školní zahradě. Děkuji všem zúčastněným. Přeji všem krásné léto. (ku)

Více...Den s první pomocí

[úterý, 21. červen 2022]

Den s první pomocí

 

Jelikož se přiblížila doba letních prázdnin, rozhodli jsme se využít nabídky jednoho z rodičů a uspořádali jsme pro starší žáky 4. - 5. ročníku přednášku o poskytování první pomoci při úrazech, nácvik oživování, komunikaci s pracovníky zdravotní záchranné služby při telefonickém hovoru. Pan Berkovec měl připravenou i zajímavou prezentaci se základními druhy úrazů, ke kterým může dojít právě v době letních aktivit. Žáci pozorně naslouchali, vyzkoušeli si znehybnění končetin při zlomeninách, první pomoc při zástavě dechu, při bezvědomí, ale i dobré rady např. při bodnutí hmyzem, při popáleninách nebo i při vodních radovánkách.  Byly zdůrazněny nejen zásady bezpečného chování, ale i používání ochranných pomůcek při sportu i odpočinku. Děkujeme p. u. Šlajerové za organizaci a p. Berkovcovi za čas a trpělivost s žáky. Těšíme se  na bezpečné trávení letních chvilek. Už víme, jak pomáhat, být ohleduplní k sobě i druhým. (pa)

Více...Poslední hliněný kroužek

[úterý, 21. červen 2022]

Poslední hliněný kroužek

 

Mezi nejoblíbenější zájmové útvary na naší škole rozhodně patří "Hliněný kroužek" pod vedením Jitky Kahounové. Díky velkému zájmu musely být děti rozděleny do dvou skupin. Jednou měsíčně měly možnost po celý rok vytvářet různé věci z hlíny. Při letošním posledním setkání, které se odehrálo 31.5.2022, si mohly děti vyzkoušet práci s hrnčířským kruhem. Jinak každý tvořil dle své fantazie a estetického vnímání. Za pořádání kroužku Jitce Kahounové moc děkujeme. (ku)

Více...Děti dětem

[pondělí, 13. červen 2022]

Děti dětem

 

Na závěr týdne (3.6.) se 18 dětí ze zájmového útvaru Hry s hudbou představily s tanečkem "Šou" a pohádkou "O Sněhurce" v MŠ Vrčeň. Byla to po celoroční práci a zkoušení premiéra pro dětičky ze školičky. Všichni jsme se na toto setkání moc těšili. Pro děti ze školky jsme po čtvrteční generální zkoušce upekli zdravé muffinky ze špaldové mouky a mrkve. Byl to dárek nejen divadelní, ale i pamlskový pro naše malé mateřáčky. Věříme, že se všem představení líbilo - potlesk a osvěžující meloun pro všechny účinkující tomu nasvědčoval. Tato spolupráce a návštěva nás bavila, trému jsme překonali a potěšila obě strany v posledním měsíci školního roku. (šle)

Více...Strana 4 z 142
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň