Pracovní e-mailové adresy

[čtvrtek, 19. březen 2020]

Pro potřeby rychlejší komunikace jsme si pro jednotlivé třídy vytvořili na období neplánovaného volna pracovní e-mailové adresy.

Pavel Maršalík: zs@vrcen.cz

Johana Sýkorová: sykorova.zsvrcen@seznam.cz

Hana Cejpová: hanace.trida@seznam.cz

Blanka Palečková: Paprof@seznam.cz

Hana Jedličková: jedlickova.zsvrcen@seznam.cz

Erika Žáková: zakovaerika@seznam.cz

Na těchto e-mailových adresách můžete požádat o vysvětlení učiva i zadání domácí práce a další záležitosti týkající se vašich dětí.


vložil: Ředitel [Úřední deska] 15:14 [comment]


Výukové programy Silcom

[neděle, 15. březen 2020]

Vážení rodiče, ve škole používáme výukové programy společnosti Silcom. Požádal jsem o otevření programů, které máme nainstalované na našich stanicích (notebooky). Snad vám všem doma tyto programy pomohou zabavit děti v této době. Níže je kopie e-mailu od společnosti Silcom.

Pavel Maršalík

Dobrý den, již ve středu jsme na našich webových stránkách nabídli všem školám, které používají naše online řešení, možnost zpřístupnění veškerého obsahu Didakty i pro domácí přípravu žáků, a to zcela zdarma. Protože se akce setkala s mimořádným zájmem škol, dovolujeme si i všem ostatním, kteří Didaktu používají ale nesledují naše webové stránky, nabídnout „otevřít“ programy pro jejich žáky. Stejně tak dnes „otevíráme“ všechny programy i pro vás ve škole, tak abyste mohli při zadávání distančních cvičení žákům využít vše co nabízíme.

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro vaši školu:
Login: crna1642@didakta.cz
Heslo: CXFK

Zároveň vás prosíme, abyste v zájmu co nejhladšího průběhu rodičům sdělili také následující informace:

  • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Přejeme vám všem pevné zdraví.
SILCOM Multimedia, s.r.o.


vložil: Ředitel [Úřední deska] 20:38 [comment]


Volné licence - Nová škola, s.r.o.

[pátek, 13. březen 2020]

Chcete-li, můžete využít měsíční volné licence nakladatelství Nová škola, s.r.o.. Učebnici, kterou mají žáci ZŠ Vrčeň si lehce najdete sami. Jde pouze o předměty Prvouka, Přírodověda a Vlastivěda. Vše zvládnete, pokud budete dodržovat postup na registraci a dále budete postupovat intuitivně.

https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/


vložil: Ředitel [Úřední deska] 15:43 [comment]


bude probíhat ve středu 11.3.2020 od 7 do 8 hodin. Další termíny budou včas zveřejněny v KALENDÁŘI. Další termín: 12.3. od 17 do 18 hodin. Další termín byl 16.3. od 8 do 9 hodin. Budu ve škole ve čtvrtek 19.3. od 9 do 10 hodin.

Více...Uzavření školy od 11.3.2020

[úterý, 10. březen 2020]

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví jsou od středy 11.března 2020 uzavřeny všechny školy.

Žáci naší školy si nesou domů veškeré sešity, pracovní sešity a učebnice. Více jsme udělat nemohli a ani nestihli. Domácí práci budu zveřejňovat tady na webových stránkách školy.

Do dokumentů jsem vložil tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy). Protože zatím není vůbec jisté, jak bude stát v této věci postupovat, zatím doporučuji 1-2 dny vyčkat (první dva listy jsou pro prvního rodiče, který začne "ošetřovat dítě", další dva listy jsou pro druhého rodiče, kdyby se v "ošetřování" vystřídali). Třeba vláda vymyslí něco nového a lepšího. Pokud budete potřebovat tento dokument podepsat od školy, prosím, neváhejte a napište mi na školní e-mail. Rád to pro vás udělám.

Obědy jsou odhlášené pro všechny žáky školy.

Přeji vám všem klidné a zdravé dny.

Pavel Maršalík

Více...


vložil: Ředitel [Úřední deska] 13:12 [comment]


Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví žádám ty z Vás, kteří trávili se svými dětmi letošní jarní prázdniny na území Itálie a v jiných rizikových oblastech, aby svoji situaci nahlásili svému praktickému lékaři, který povinně rozhodne o karanténě na dobu 14 dnů.  

Povinná karanténa je tedy i u dětí, které se vrací z rizikových oblastí. Kontaktujte, prosím, školu obvyklým způsobem a sdělte, zda vaše děti zůstávají v domácí karanténě. V případě domácí karantény si také odhlaste obědy ve školní jídelně již od prvního dne karantény, protože nebude umožněn výdej do jídlonosičů.

Upozorňujeme, že podceňování nebo zatajování rizik může být vnímáno jako obecné ohrožení.

Pavel Maršalík, ředitel školy

Vrčeň 6.3.2020

Více...


vložil: Ředitel [Úřední deska] 20:05 [comment]


vložil: Ředitel [Úřední deska] 11:21 [comment]


Koblížkový karneval

[středa, 4. březen 2020]

Každý únor ožívá družina maškarním bálem, tentokrát nazvaný Koblížkový. Ne jinak tomu bylo v pátek 28. února, kdy se sešlo spoustu zajímavých masek, jako např. princezna, víla, drak, Pipi punčocha a mnoho dalších. Oblíbenost maškarního bálu je stále větší a všichni se na něj moc těší. Maškarní ples nám skýtá takřka neomezené množství možností, jak popustit uzdu fantazii a pod jinou identitou se vyřádit do sytosti.

Součástí maškarního byly i již tradiční soutěže. Nechyběla ani zábavná hra s židlemi, stavění věže z kostek a také diskotéka. Po celou dobu hrály písničky, které pouštěli naši DJ-ové, žáci vrčeňské školy. Vybrat nejhezčí masku je vždy přetěžkým úkolem, proto každý z účastněných byl odměněn maličkostí a sladkostí v podobě koblížku, které nám upekly naše hodné paní uklízečky paní M. Velíšková a J. Břízová. Chtěla bych poděkovat všem paním učitelkám, které pomáhaly s přípravou, dále paní vychovatelce E.Šlajerové za přípravu pohoštění. A v neposlední řadě také poděkovat našim šikovným uklízečkám, kterým se koblížky opravdu povedly a byly výtečné. Děti si to užily, což nás těší a my se budeme těšit zase na příště. (pe)

Více...Setkání s hostem - povídání se zástupcem armády

V průběhu pátečního dopoledne jsme měli další část projektu "Setkání s hostem". Po velké přestávce se na nás totiž přišel podívat bývalý žák naší školy, nynější profesionální voják, Ondřej Müller. Během jeho povídání jsme se dozvěděli, jakou studijní cestu musel urazit, aby se ke svému vysněnému povolání dostal. Zjistili jsme, co vše obnáší jeho povolání jako příslušníka armády ČR. Viděli jsme fotky vozidel, výstroje a výzbroje vojáků naší armády, ale i fotky samotných vojáků v akci. Poté jsme se na povel přesunuli do naší tělocvičny, kde si žáci mohli vyzkoušet nástup ve svých jednotkách pod vedením skutečného vojáka, zároveň potrénovali pořadová cvičení plná kázně, také si vyzkoušeli některé cviky a měli tak možnost otestovat svoji fyzickou zdatnost. Závěrem jsme dostali pro naše žáky dárečky s vojenskou tématikou.  A nakonec jsme se tématicky rozloučili rozchodem do tříd. Děkujeme za výjimečné setkání a budeme se těšit, kdo nás svou návštěvou poctí příště. (sý)

Více...Narozeninový projekt - ZIMA

[středa, 4. březen 2020]

Narozeninový projekt - ZIMA

Ačkoliv to v pátek nevypadalo na konec zimy, protože napadl sníh, my jsme ve škole zakončili tohle roční období.

Děti, které měly své narozeniny v zimních měsících, obdržely od školy drobný dárek a blahopřání. Po obdarování došlo i na poučení na období jarních práznin, které začínají hned na počátku měsíce března. (mk)

Více...Svět záchranářů - Karlovy Vary

[středa, 4. březen 2020]

Svět záchranářů - Karlovy Vary

Po delší době jsme opět s dětmi z 3., 4. a 5. ročníku navštívili ve středu 26. 2. 2020 Svět záchranářů v Karlových Varech. Po dvouhodinové cestě autobusem se děti občerstvily v hlavní budově areálu, seznámily se s průvodci programu Svět bezpečí a rozdělily se na dvě skupiny. Jedny šly na policejní stanici. Paní policistky je tam upozornily na možná nebezpečí, která je mohou potkat na ulici, silnici i doma. Naučily je větu: „Promiňte, s cizími lidmi se nesmím bavit.“ Děti si vyzkoušely, že dospělého svými řečmi nepřechytračí, že nemají nikomu otvírat dveře, když jsou bez rodičů doma, ale i jak obtížné je popsat osobu policii. Druhá skupina šla s policisty do domečku představující domov. Ti je poučili, jak se chovat, pokud by děti zjistily, že je vyloupený. Zajímavé pro ně určitě také bylo, jak policisté zajišťují důkazní stopy a co všechno je pro ně důležité. Po přestávce se skupiny vyměnily. Před odjezdem do školy si žáci mohli nakoupit bezpečnostní prvky k jejich lepší viditelnosti na silnici. I když byla cesta poměrně dlouhá, Svět záchranářů stojí určitě za návštěvu a zážitek.

Chtěla bych touto cestou poděkovat jedné mamince a paní Gabriele Rojíkové (Účetnictví a daňové poradenství, Třebčická 573, 33501 Nepomuk), které nám přispěly svými dary na dopravu autobusem do Karlových Varů. (je)

Postřehy žáků 4. ročníku:

Bylo to velmi poučné, nevěřit všem lidem. Kdybychom viděli vyloupený dům, tak nám řekli, že tam nemáme chodit, protože by nás napadl pachatel. Každý jsme udělali vlastní otisk prstu. ***** Dozvěděli jsme se, jak přenést otisky. Také to, že nemáme nastupovat k cizím do auta. Přivezli jsme si otisky. ***** Byli jsme v domečku a někdo ho vykradl a říkali nám, jak to funguje při vyšetřování. Pak jsme se koukli do kukátka a viděli jsme např. bezdomovce, hluchého dědečka. Mohli jsme se podívat, jak to vypadá ve věznici. ***** Děti se naučily, co dělat, když vidí vyloupený dům. ***** Každý jsme si udělali otisk prstu. Koukala jsem do kukátka a viděla různé postavy. Popisovali jsme nějakou osobu. Prohlíželi jsme si vězení a paní Zuzana nás tam zavřela. ****** Policajt nám představil své kolegyně a kolegu. S policisty jsme šli do budovy a tam jsme si povídali. ***** Výlet do KV byl úžasný. Dostali jsme mnoho poučení o bezpečnosti.

Postřehy žáků 3. ročníku:

V Karlových Varech u záchranářů to bylo hezké. Viděl jsem modrý domeček a černý domeček. V černém domečku to bylo vykradeno. Byl tam zloděj, který vypáčil dveře. V modrém domečku jsme si vyprávěli o vězení a o poutech. Taky jsme tam koukali do kukátka, kde jsem uviděl nějakého dědečka a paní. Dozvěděl jsem se, že nemohu otevírat cizím lidem. (Tomáš) *****  Cesta autobusem do Karlových Varů byla dlouhá.  Moc nás to v autobuse nudilo. Když jsme přijeli, šli jsme do hlavního domku. Tam jsme koukali na srandy. Pak jsme šli do prvního domku, kde vykradli paní Novákovou. Tam nám říkali, jak dělají vyšetřování. V druhém domu nám říkali, že nemáme nikomu otevírat, když jsme doma sami. Byli jsme ve vězení. Nakonec jsme si mohli koupit nějaké věci, nejvíc jsme si kupovali reflexní plyšáky. Všechny nás to bavilo. (Nikol a Filip E.) *****  Ve středu jsme jeli do Karlových Varů do Světa záchranářů. Jeli jsme luxusním autobusem 2 hodiny. Když jsme přijeli, šli jsme do velké budovy. Tam nám pustili srandovní scénku. Potom nás rozdělili do dvou skupin podle věku. Byli jsme v domečku paní Novákové, ten byl vykradený a museli jsme zjišťovat, co všechno pachatel ukradl. Bylo to moc bájo. (Oskar a Patrik)

 

Více...Budu školák 2020 - školní družina

Také v letošním školním roce čeká na předškoláky a jejich rodiče projekt „Budu školák“. První část projektu proběhla ve školní družině ve středu 19. února. Děti přišly ve dvou skupinách. Nejdříve jsme se přivítali a navzájem se představili na koberci. Také jsme si zazpívali pohybovou písničku „Když si kamarád“.

Poté jsme shlédli loutkové divadélko „Smolíček pacholíček“, které nám připravily starší děti. Společně jsme si povídali o tom, proč nesmíme nikomu cizímu otevírat dveře. Dále už si děti hrály, s čím chtěly – někdo vybarvoval omalovánky, jiní zkoušeli stavebnice nebo si prohlíželi hračky. Na konci jsme se rozloučili podáním ruky. Celkem se zúčastnilo 14 dětí a 8 žákyň, které pomáhaly s projektem. (Ku)

Více...Strana 4 z 122
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň