Cesta za pohádkou

[sobota, 21. září 2019]

Cesta za pohádkou

V letošním školním roce nás budou motivovat pohádky. "Čerství páťáci" se aktivně organizačně zapojili do první družinové akce "Cesta za pohádkou" v podobě putování po Vrčeni.  Ve třech skupinách děti postupně plnily zadané úkoly u pohádkových postav. Disciplíny a celou trasu děti 5.ročníku velmi zajímavě připravily. Nezapomněly ani na odměny pro své vrstevníky a prvňáčkům dokonce rozdaly různé plyšáky. Počasí nám přálo a děti z 1.ročníku tak okusily kamarádství a spolupráci se staršími dětmi. V samostatnosti a spolehlivosti se osvědčili Josefína V., Emma J., Kristýna S., Vanesa S., Natálie N., Petr B. a Lukáš K. Bylo to fajn a těšíme se další akce ve školní družině.(šle)Setkání s hostem - povídání o Itálii

Ve středu 11.9.2019 se konala v naší škole přednáška o Itálii, veselé vystoupení, dvou našich bývalých žaček Majdy a Hedviky. Měly připraveny ukázky a fotografie na dataprojektoru, ale i mapu, krosnu, ukázku instantních potravin pro pobyt v horách, filtrační láhev apod. Žáci 2.-5. ročníku velice pozorně vše sledovali a měli vtipné dotazy nejen ohledně zvířat, která děvčata potkala ve volné přírodě, ale i zátěže, kterou s kamarády podstoupili v italských horách. V závěru Hedvika vytáhla "malou cestovní kytaru"  a společně si s dětmi zazpívala tradiční a oblíbenou vrčeňskou "hymnu" z hodin hudební výchovy Když jsem byl malý, říkali mi naši, .........

Škoda, že paní vychovatelka Šlajerová neslyšela své bývalé žákyně a současné žáky zpívat. Zaslzela by na 100%.

Děkujeme slečnám vysokoškolačkám, Magdaléně Roušalové a Hedvice Sýkorové, za setkání a dobrou zábavu.

Touto přednáškou jsme zahájili okénko "Setkání s hostem", kterým jsme se letos rozhodli obohatit školní rok 2019/20. Těšíme se na další! (pa)Úspěch na republikovém finále OVOV v Brně

Na počátku září se uskutečnilo republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) v Brně.

Velmi rád se podělím s informací, že náš bývalý žák Kryštof Kotiš dosáhl skvělého úspěchu. Ve své kategorii chlapci 2008 skončil na úžasném 16. místě. Jednotlivé disciplíny, běh na 60 m a trojskok, dopadly tak, že skončil vždy na 2. místě.

Gratulujeme Kryštofovi k jeho výkonům a přejeme mu, aby i v dalších létech byl skvělý kluk a výborný sportovec. Osobně doufám, že o Kryštofovi ještě uslyšíme.

Také děkujeme za pochvalu od pana učitele Mgr. Pavla Pelcra ze ZŠ Nepomuk (http://www.zsnepomuk.cz/ ). (mk)Zahájení školního roku 2019/2020

[pondělí, 9. září 2019]

Společné zahájení školního roku se uskutečnilo opět v tělocvičně. Sešli jsme se po prázdninách v hojném počtu. Tělocvičnu zaplnili rodiče i prarodiče žáků a další hosté. Dorazili i žáci, což je pro školu velmi důležité. Letos jich nastoupilo 76, z toho je 18 nových žáčků prvňáčků. Během proslovu ředitele školy promluvil k hostům i pan starosta Ing. Vratislav Chodora a P.Ing. Jiří Špiřík.

Poté jsme se odebrali do tříd, kde paní učitelky a pan učitel přivítali své žáky.

Před zahájením školního roku si hosté mohli prohlédnout novou přístavbu – polytechnickou učebnu a nový kabinet v 1.patře – školní poradenské pracoviště.

V ten samý den proběhla úspěšná kolaudace nových prostor.(mk)

Více...Příprava nového školního roku 2019/2020

Nový školní rok začíná..

Více...Fotoreportáž 8 - STAVBA srpen 2019

[pondělí, 2. září 2019]

Fotoreportáž 8 - STAVBA srpen 2019

Stavba - srpen 2019, 2. část

Více...2.září začíná nový školní rok

[neděle, 1. září 2019]

Sejdeme se v tělocvičně a společně zahájíme školní rok 2019/2020 od 7,45 hodin. Jste srdečně zváni.

Více...Rozdělení tříd - 2019/2020

[čtvrtek, 29. srpen 2019]

vložil: Ředitel [Úřední deska] 22:52 [comment]


Zahájení školního roku se uskuteční v pondělí 2.září 2019. Začneme v 7,45 hodin v tělocvičně. Zveme všechny žáky, jejich rodiče, prarodiče i další zájemce na společné setkání, které je v naší škole již tradicí.

Prohlídka nové učebny: hosté si mohou prohlédnout novou učebnu před zahájením programu v tělocvičně (7,15 - 7,40 hodin), nebo následně po skončení programu v této třídě (cca 9,30 - 10,00 hodin). Nová učebna nebude v pondělí dokonale připravena, bude se do ní ještě dodávat některé zařízení a vybavení.

První školní den:

  • Žáci a hosté se nemusí přezouvat
  • Ve třídách budou podány informace o dalších dnech; předpokládané ukončení prvního školního dne bude ve třídách nejpozději v 9,30 hodin
  • Žáci předají třídním učitelkám a učiteli informaci od rodičů, zda se budou stravovat ve školní jídelně.
  • Přijde-li dítě (2.září) do školy samo, má na lístku napsanou a podepsanou informaci kdy a jak jde domů.
  • Školní družina má první den zkrácený provoz jen do 14 hodin pro žáky, kteří přijdou do školy bez doprovodu dospělých.

Stravování ve školní jídelně bude pro školu zahájeno v úterý 3.září. Sledujte jídelní lístek v horní části našich webových stránek a pokud vaše dítě něco nejí, odhlašujte obědy dle pokynů v záložce Informace nejlépe 1 den dopředu.

Užijte si poslední dny prázdnin a všichni se už těšíme na setkání s vámi všemi.

Pavel Maršalík

Více...Fotoreportáž 7 - STAVBA srpen 2019

[neděle, 25. srpen 2019]

Fotoreportáž 7 - STAVBA srpen 2019

Stavba – srpen 2019

Více...Setkání rodáků

[neděle, 25. srpen 2019]

Setkání rodáků

V sobotu 10. srpna 2019 se uskutečnilo v obci setkání rodáků k příležitosti 830. výročí od první písemné zmínky o Vrčeni. I my ve škole jsme přispěli k důstojné oslavě tohoto výročí tím, že jsme zorganizovali výstavu školních kronik psaných i fotografických. Téměř všichni hosté se nám podepsali do naší školní kroniky. Děkujeme za návštěvu. (mk)

Více...Informační schůzka

[neděle, 25. srpen 2019]

Pro rodiče nastupujících prvňáčků:

Třídní učitel žáků 1.ročníku zve rodiče žáků 1.ročníku na informační schůzku, která se koná v úterý 3.září 2019 od 16 hodin. Plánované ukončení našeho setkání je v 18 hodin.

Žádám rodiče, aby si v tuto dobu udělali čas a přišli do školy. Stačí účast jednoho z rodičů. Děti, prosím, s sebou neberte, aby schůzka měla hladký průběh. Informace se budou týkat průběhu školního roku, výuky, školní družiny a dalších věcí.

Na setkání se těší Pavel Maršalík

Více...Strana 5 z 118
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň