Zakončení školního roku

[středa, 16. červen 2021]

30. června 2021 bude ukončen školní rok 2020/21. Bude rozdáno vysvědčení ve třídách. Zahájení je plánováno na 7,45 hodin a ukončení hned po rozloučení, přibližně v 9 hodin. Jen žáci 1.ročníku zahájí předávání vysvědčení v 8 hodin, protože pan ředitel se jde rozloučit se žáky 5.ročníku. Na třídní rozloučení jsou zváni i rodiče žáků. Všichni hosté budou mít roušky a ve společných prostorech i žáci. Nikdo nemusí mít přezůvky.

Tento den je bez oběda, všichni žáci mají oběd odhlášený.

Žák odchází domů s rodičem nebo přinese lístek s údajem, kdy a s kým jde domů. Školní družina končí svůj provoz nejpozději ve 12 hodin.

Vážení rodiče, až přijdete v následujících dnech do školy pro své dítě, prosím, navštivte šatny a rozhlédněte se, které kusy oblečení jsou vašich dětí. Některé kusy oblečení jsou v šatnách ještě od zimy. Děkuji.MDD v družině 2021

[sobota, 12. červen 2021]

MDD v družině 2021

 

Ve školní družině v oddělení "Sov" si děti celý týden mohly užít MDD i ve formě vlastnoručně připravených dobrot. V pondělí jsme napekli veselé tvary z lineckého těsta a ve středu si děti cukroví slepovaly marmeládou nebo čokoládou. V těchto horkých dnech přišlo vhod občerstvení zmrzlinovým pohárkem. Odměnou bylo pochutnáníčko na všech dobrůtkách i pro ty, co zrovna ve škole v dané dny chyběli. Úterní soutěže byly fajn a čokoláda byla mňam a byla až "za ušima". (šle)

Již tradičně se ve školní družině konal Mezinárodní den dětí na prosluněné školní zahradě. Tentokrát byl přichystán na úterý 1. června. Počasí nám přálo a dětský den se mohl uskutečnit za velkého nadšení dětí. Na školní zahradě bylo připraveno 8 stanovišť, kde na děti čekalo plnění úkolů – házení míčku na klauna, slalom s kolečkem, skok do dálky, morseovka, historický souboj, hledání pokladu. Děti si vyzkoušely svůj sportovní um a zdatnost v různých sportovních disciplínách. Po vyplnění celé hrací karty si děti vybíraly drobné dárky v podobě sladké odměny a dukátu. Celé odpoledne se moc povedlo a všichni jsme si dětský den užili. Počasí vydrželo a děti byly podle jejich reakcí nadšené! Potom už následovala volná zábava. Za spolupráci děkuji všem vychovatelkám i dětem za pomoc s přípravou jednotlivých stanovišť. (pe)17.května jdeme všichni do školy

[pátek, 14. květen 2021]

Informace k nástupu do školy dne 17.5.2021

VÝUKA

Na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1.stupně bez rotací. 17.května jdou všichni naši žáci do školy. Vyučujeme dle původního rozvrhu hodin.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Dochází ke zrušení omezení ve školní družině. Provoz je v běžném režimu: ranní provoz od 6,30 do 7,30 hodin, odpolední provoz po vyučování nejdéle do 16,30 hodin. Odchody z družiny platí podle přihlášky do ŠD, kterou u sebe mají paní vychovatelky. Případné změny proveďte u paní vychovatelky. Ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin.

TESTOVÁNÍ

Testování bude uskutečněno vždy 1.den po víkendu, tedy v pondělí. Nepřijde-li žák v pondělí, bude otestován další den. Rušíme testovací prostor v tělocvičně. Po příchodu do školy se žák přezuje a odchází do své třídy, protože testování bude uskutečňováno v učebnách žáků. Testování provádí žák s pomocí své třídní učitelky nebo učitele, vychovatelky nebo asistentky pedagoga. Testy jsou antigenní z přední části nosu. U mladších žáků je možná výpomoc rodiče.

Testovat se nemusí děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem nebo pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě - sms s pozitivním výsledkem zašlete na tel.číslo 728 550 788 nebo zašlete na e-mail školy zs@vrcen.cz ).

Žák je povinen podrobit se testování.

TĚLOCVIK

Může být venku, uvnitř v tělocvičně být nesmí. Do školy si žáci přinesou věci na cvičení venku. Při špatném počasí jsou žáci ve třídě nebo bude tělocvik přesunutý na jinou hodinu, pokud to situace dovolí.

HUDEBNÍ VÝCHOVA

I nadále se nesmí zpívat bez ochrany nosu a úst. Ostatní hudební činnosti jsou dovoleny.

ROUŠKY

Nošení roušek zůstává povinné uvnitř budovy (výuka i družina). Venku při rozestupech 2m je možno roušky sundat.

OBĚDY

Na obědy odcházíme ve stanovených intervalech od 11,15 do 12,30 po jednotlivých ročnících. Pokud vyzvedáváte své dítě hned po obědě, doporučujeme jej vyzvednout ve 12,50 hodin. Obědy žáků si od 17.5. opět odhlašují rodiče podle potřeby.

ZDRAVOTNÍ STAV

Sledujte zdravotní stav svého dítěte a při potížích raději nechejte dítě doma a kontaktujte pediatra. Snad společným úsilím dokážeme zdárně dokončit tento divný školní rok bez nařízené školní nebo třídní karantény a uzavření školy.

Děkuji všem za spolupráci.

Pavel Maršalík

 


vložil: Ředitel [Úřední deska] 21:14 [comment]


Družina maminkám

[čtvrtek, 13. květen 2021]

Družina maminkám

 

Ve školní družině jsme na svátek maminek nezapomněli, proto jsme jim upekli voňavý dárek.  Většina z Vás se mnou bude asi souhlasit v tom, že snad nikdo na světě si nezaslouží víc, abychom mu udělali radost než naše maminky. Samozřejmě můžeme také obdarovat babičky, vždyť jsou to maminky našich rodičů, a tedy tak trochu i naše. Většina dětí pomáhala, jak jen se dalo. Těšily se na velké tvoření a bylo opravdu na co. Ano, Vaše děti jsou pod vedením našich pilných učitelek velmi šikovné! Doufáme, že i doma svým maminkám při pečení pomáhají. Víme, že to umí!!! Někteří tak činili poprvé a jiní byli „staří mazáci“. Pekli jsme perníčky, práce nám šla od ruky. Hnětli jsme, vykrajovali, zdobili a ochutnávali. Přejeme všem maminkám hodné, zdravé a šťastné děti. (pe)

Květinka z krepového papíru se srdíčkem, náramek navlékaný z korálků. Tím mohli prvňáčkové obdarovat své maminky k příležitosti jejich nedělního svátku. Zájem o toto vyrábění měla především děvčátka. Nechyběla ani srdíčková přáníčka. Děti jistě udělaly velkou radost své mamince v tento den vroucím objetím, pusinkou a krásnou větou: "Maminko, mám tě rád!" (šle)

Více...Malované kamínky

[úterý, 11. květen 2021]

Malované kamínky

 

Některé děti ze školní družiny s nadšením malovaly kamínky pro výstavku pořádanou Pionýrem Nepomuk. I z vrčeňské školy máme výhled na Zelenou horu, a tak ona se stala hlavním motivem malování. Krásný byl malovaný kámen s vrč. kostelem od Madlenky M. s pomocí maminky. Všechny vystavené kamínky lze vidět na terase před nepomuckým IC. Vlastně, ne všechny – některé už byly někým přemístěny...ač to nebyl záměr výstavy, která potrvá nejméně do poloviny května. Děkujeme p.Dvořákovi za zprostředkování a spolupráci. Všechny namalované kamínky z výstavky můžete shlédnout na https://pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2021/kaminky/. (šle)

Více...Druháci pro maminky

[neděle, 9. květen 2021]

Druháci pro maminky

 

Pátek 7. 5. 2021 dokončovali žáci druhého ročníku při pracovních činnostech dárečky pro maminky ke Dni matek. Nejprve míchali a odlévali sádru, pak sádrové odlitky barvili a na závěr své dárečky krásně zabalili. Určitě tyto dětské výrobky udělaly maminkám v neděli 9. 5. radost, protože se dětem velmi povedly! (je)

Více...Zimní narozeniny 2021

[neděle, 9. květen 2021]

Zimní narozeniny 2021


Kvůli distanční výuce z důvodu covidu jsme přáli dětem k narozeninám, které slavily v zimních měsících, až ve čtvrtek 6. 5. 2021. Oslavenci byli překvapení a z drobných dárečků měli radost. Někteří si ani z nabídky nemohli vybrat. Tak ještě jednou přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ! (je)

Více...Kouzelný měšec

[neděle, 9. květen 2021]

Kouzelný měšec

 

Poslední dubnový den jsme se ve škole připravovali na čarodějnice. Proběhla akce s názvem Kouzelný měšec. Akce plná lidových tradic, pokusů a kouzel. Úkoly se nesly v duchu pálení čarodějnic. Žáci štafetově závodili ve zdobení májky, u ohniště se trefovali drobnými pavoučky a kočkami do sklenice a u kostela se prolétli na koštěti přes překážky.

Na závěr měli všichni možnost vystřídat se u pokusů a kouzel, které si připravili páťáci a čarodějka Evík. Také jsme nezapomněli postavit májku před vchod. Každý účastník si odnesl něco na zub a jeden dukátek. (ku)

Více...Čarodějnická 3. A

[neděle, 9. květen 2021]

Čarodějnická 3. A

 

V pátek 30. dubna zavítali do naší 3. třídy čarodějové a čarodějnice, kteří se nebáli přiletět na svých košťatech ve svých pravých hábitech s vysokými klobouky. Společně jsme se zamysleli a každý vytvořil životabáseň opravdového čaroděje nebo čarodějnice. Pak jsme se rozdělili do 3 týmů, které plnily čarodějnické úkoly, aby se dostaly ke svým košťatům, mazlíčkům a lektvarům. Takový lektvar plný bublin jsme si vyzkoušeli pomocí pokusu s octem, jarem a jedlou sodou. Na závěr jsme svůj lektvar plný bublin vyobrazili na naše kotlíkové výkresy. Škoda jen, že nemůžeme takhle hodné a šikovné čaroděje a čarodějky potkávat na Zemi častěji. (sý)

Více...Žádost školy - rotační výuka

[sobota, 8. květen 2021]

Vážení rodiče, chci vás seznámit s dokumenty, které se týkají rotační výuky vašich dětí. Rotační výuka nám nevyhovuje z mnoha důvodů a navíc jsme stanovenou hranici počtu žáků pro prezenční výuku přesáhli o dva žáky. Proto jsme napsali žádost na MŠMT a Ministerstvo zdravotnictví. Žádost se týká zrušení rotační výuky a umožnění docházet do školy prezenčně a to každý den.

Žádost školy o výjimku

Odpověď z MŠMT ale byla negativní, a proto musíme i nadále rotovat po týdnech.

Odpověď z MŠMT

Tentokrát naše snaha nevyšla, ale snad brzy bude líp.

Pavel Maršalík

Více...Seznam přijatých žáků k základnímu vzdělávání

v Základní škole Vrčeň pro školní rok 2021/2022

 1.     Přijatí žáci do 1.ročníku (uvedeni pod registračním číslem, které obdrželi zákonní zástupci při zápisu):

Přijatí žáci ze školského obvodu ZŠ Vrčeň:

2105

2106

2108

2119

2125

 

Přijatí žáci mimo školský obvod ZŠ Vrčeň:

2102

2103

2104

2109

2111

2113

2117

2121

2122

2124

 

 

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání se zákonným zástupcům nezasílá.

 

2.     Žáci, jejichž zákonní zástupci požádali o odklad školní docházky pro školní rok 2021/22 a již bylo o odkladu školní docházky rozhodnuto, protože byla předložena veškerá doporučení od PPP a pediatra:

2108

 

 

 

 

 

3.     Žáci, jejichž zákonní zástupci požádali o odklad školní docházky pro školní rok 2021/22, ale dosud nebylo o odkladu školní docházky rozhodnuto z důvodu chybějících doporučení od PPP a pediatra:

2125

 

 

 

 

 

4.     Souhrnné informace

Celkový počet přijatých žáků do 1.ročníku šk.roku 2021/22:   

15

Počet žádostí o udělení odkladu školní docházky pro šk.rok 2021/22:

2

Předpokládaný počet žáků v 1.ročníku školního roku 2021/22:

13

 Žádáme zákonné zástupce přijatých dětí, kteří se svým dítětem byli u zápisu i v jiné základní škole, aby co nejdříve oznámili, zda jejich dítě nastoupí do naší školy od 1.9.2021.

 Mgr. Pavel Maršalík, ředitel ZŠ Vrčeň

Více...


vložil: Ředitel [Úřední deska] 17:28 [comment]


Změna režimu testování

[sobota, 1. květen 2021]

Od 3.5. se žáci i zaměstnanci školy testují jedenkrát týdně, a to v pondělí.

Více...Strana 6 z 133
«« « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň