Muzeum Blovice

sobota, 18. listopad 2023

V pátek 10.11. vyrazili žáci dvou ročníků, druhého a čtvrtého, na exkurzi do Blovic. Tam jsme navštívili Muzeum jižního Plzeňska. Cestovali jsme autobusem z Vrčeně do Dvorce na nádraží a odtud pak vlakem rovnou do Blovic. Pěknou procházkou jsme došli až do části Blovic - Hradiště, kde se nachází muzeum v místním zámku. Zde jsme měli možnost shlédnout výstavu Z pohádky do pohádky. Paní průvodkyně o jednotlivých obrazech mluvila a předávala tak jejich poselství velice zábavnou a zajímavou formou. V rámci výstavy jsme pohybově ztvárňovali uhádnutá zvířata a rytmicky jsme na nástroje doprovodili básničky k jednotlivým barvám duhy. Pak jsme nakoupili upomínkové předměty, ručně vyrazili pár mincí a následně jsme se přesunuli do zámecké kaple sv. Ondřeje, kde jsme si povídali o historii zámku. Nakonec jsme točením rozezněli starou hasičskou sirénu v rámci edukačního programu o svatém Floriánovi. Exkurze byla nabitá zážitky a zajímavostmi, a tak jsme v Blovicích určitě nebyli naposledy. (sý)

 

Dojmy z výletu sepsali také někteří žáci:

Jeli jsme autobusem a vlakem.  Pak jsme šli pěšky do muzea. Líbily se mi tam uniformy hasičů. Pak jsme šli na výstavu Z pohádky do pohádky. Koupili jsme si tam různé upomínkové předměty. Bylo to hezké. 

Patricie (4. ročník)

 

Jeli jsme vlakem do Blovic a potom jsme šli do zámku Hradiště. Tam jsme byli na prohlídce Pod ochranou sv. Floriána. K výstavě jsme vyplňovaly pracovní listy a na konec jsme byli na prohlídce Z pohádky do pohádky. Mohli jsme si koupit suvenýry.

Vojtěch W.  (4. ročník)

 

Sešli jsme se ti, kteří jeli autobusem ze školy, v 7:00 ve škole. Pak jsme jeli vlakem do Blovic.  Čtvrtý ročník šel nejprve na výstavu Pod ochranou svatého Floriána. Druhý ročník na výstavu Z pohádky do pohádky. Pak jsme se nasvačili a vyměnili. Bylo to super. Líbilo se mi, jak jsme byli v kapli svatého Ondřeje.

Magdalena M. (4. ročník)

 

Jeli jsme vlakem do Blovic do muzea.  Tam jsme šli na výstavu o svatém Floriánovi.  Pak jsme se šli nasvačit a něco si koupit.  Po jídle jsme šli na prohlídku Z pohádky do pohádky.  Líbili se mi obrazy svatých.

Dorota (4. ročník)

 

Na výlet jsme jeli vlakem. Pak jsme šli kousek pěšky. Líbila se mi výstava o hasičích a obrazy o víle. Taky se mi líbil pracovní listy o hasičích. Do školy jsme přijeli autobusem. Bylo to skvělé.

Aneta K. (4. ročník)

 

Jeli jsme autobusem a vlakem do muzea v Blovicích. Tam jsme viděli pro mě ne moc zajímavé věci.

Tomáš B. (4. ročník)