Malá čarodějnice v družině

pondělí, 11. květen 2026

Odpoledne, kdy je zvyk pálení ohňů v předvečer prvního máje, jsme nazvali "MALÁ ČARODĚJNICE". Příprava probíhala ve všech odděleních družiny. Děti si mohly přinést také kostýmy čarodějnice a čarodějů a paní vychovatelky jim namalovaly strašidelné obličeje, aby byl převlek dokonalý. Ještě před začátkem si děti kreslily obrázky čarodějnic a dalších kouzelných motivů. Poté už si děti zahrály malou "bojovku" a hledaly Jeníčka a Mařenky ztracené v pomyslném lese. Pět malých obrázkových čarodějnic téměř všechny dvojice dětí zavedly k domečku, kde jim dala Mařenka odměnu z medového perníčku. Za odpovědi na otázky u všech čarodějnic získaly děti dukáty. Čarodějnice Janibaba a Černobaba na vše pečlivě dohlížely. Také nechybělo přihlížení a zapojení se do stavění májky na vrčeňské návsi. Mějme tedy všichni hezké a šťastné dny (šle, pe)