Vlastivědný výlet - Starý Plzenec

čtvrtek, 28. květen 2026

Naše výprava do raného středověku se uskutečnila v pátek 22. května 2026. K cestě do minulosti jsme použili naučnou stezku ve Starém Plzenci nazvanou Stará Plzeň a kupci. Putování jsme začali na náměstí, kde bylo první zastavení. Žáci se rozdělili do skupinek a začali plnit pracovní listy a testovat interaktivní prvky na zastaveních. Když jsme došli na šesté zastavení, hledali jsme při občerstvení na stromech lapky. Další milá zastávka byla u sloupu sv. Marka. Oběd jsme si dali na osmém zastavení, kde si žáci mohli vyzkoušet středověkou hru Ovčinec. Další cesta už vedla z kopce kolem zbytků kostelů až k rotundě. Všichni jsme byli uchváceni středověkou stavbou a krásnými výhledy. Na závěr jsme se zchladili zmrzlinou nebo tříští. Vlastivědný výlet se nám i díky krásnému počasí vydařil a získali jsme mnoho nových znalostí o středověku. (je)